Urząd Gminy Ziębice – Gmina Ziębice

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: dolnośląskie

Godziny przyjmowania interesantów w Urzędzie Gminy Ziębice. Kontakt z Urzędem Gminy w Ziębicach telefonicznie, mailowo. Gmina Ziębice godziny otwarcia.

Kontakt Urząd Gminy Ziębice

Adres: Dobra 233, 34-642 Dobra

Telefon: 18 333 00 20,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Ziębice

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek 8:00-16:00
  • wtorek 7:15-15:15
  • środa 7:15-15:15
  • czwartek 7:15-15:15
  • piątek 7:15-15:15

Gmina Ziębice

Urząd Gminy w Ziębicach to instytucja odpowiedzialna za administrowanie i zarządzanie gminą. Jego główne zadania to dbanie o mieszkańców Ziębic, prowadzenie spraw związanych z gospodarką, kulturą i społeczeństwem, planowanie i realizacja inwestycji oraz zarządzanie infrastrukturą.

Jako instytucja publiczna, Urząd Gminy Ziębic odpowiada również za udzielanie pozwoleń i zgód na działalność gospodarczą, zarządzanie nieruchomościami i budynkami, a także utrzymywanie porządku i czystości w mieście.

Kontakt z Urzędem Gminy Ziębic

Aby skontaktować się z Urzędem Gminy w Ziębicach, najlepiej skorzystać z danych kontaktowych dostępnych na stronie instytucji. Obecnie Urząd Gminy Ziębic kontakt z mieszkańcami prowadzi głównie zdalnie, za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Zarówno telefon Urzędu Gminy Ziębic jak i skrzynka odbiorcza jest obsługiwana przez pracowników w godzinach otwarcia.

Urząd Gminy Ziębice godziny otwarcia

Przed wizytą w Urzędzie Gminy Ziębic warto sprawdzić aktualne godziny otwarcia na stronie internetowej instytucji. Urząd Gminy Ziębic obsługuje petentów w dni robocze, zgodnie z podanymi godzinami pracy. W przypadku dni wolnych od pracy ustawowo Urząd Gminy Ziębic jest zamknięty.

Urząd Gminy Ziębice podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości do Urzędu Gminy Ziębic mają obowiązek odprowadzić osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne, które są:

  • właścicielami obiektów budowlanych lub też nieruchomości,
  • użytkownikami wieczystych gruntów,
  • posiadaczami samoistnych obiektów budowlanych lub nieruchomości,
  • posiadaczami nieruchomości lub ich części, lub też obiektów budowlanych lub ich części, które stanowią własność jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa.

W placówce jaką jest Urząd Gminy Ziębice podatek od nieruchomości można zapłacić w kasie, a także online przelewem na numer konta Urzędu Gminy w Ziębicach.

Urząd Gminy Ziębice dowody osobiste

Aby złożyć wniosek o dowód osobisty w Urzędzie Gminy Ziębice, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz fotografię w kolorze spełniającą wymagania. W przypadku gdy o dowód osobisty stara się osoba niepełnoletnia wypełnić wniosek muszą rodzice lub też opiekunowie prawni. Urząd Gminy Ziębic dowód osobisty wydaje zwykle po 30 dniach roboczych od złożenia wniosku.

Mapa Urząd Gminy Ziębice

Liczba wyświetleń: 24Wyszukaj dodatkowe informacje: