Notariusz Rzeszów

Notariusz Rzeszów

Kategoria: Notariat

Województwo: podkarpackie

Notariusz Rzeszów

Notariusz Rzeszów cennik usług. Jakiego notariusza w Rzeszowie wybrać? Rzeszów notariusz opinie, dostępne świadczenia. Usługi notarialne w Rzeszowie.

Rzeszów notariusz

Kancelaria notarialna w Rzeszowie – jakie sprawy można załatwić u notariusza? Praca notariusza jest niezbędna w wielu przypadkach gdy potrzebne jest pełnomocnictwo notarialne. Chcąc policzyć wszystkie czynności jakimi zajmuje się notariusz można mieć niemały problem. Sporządzony akt notarialny jest głównym dokumentem który należy przedstawić przed sądem w przypadku sporu o nieruchomość inny przedmiot darowizny.

Czym zajmuje się notariusz w Rzeszowie? Oczywiście do jego zadań zalicza się sporządzanie aktów notarialnych, jednak nie są to jedyne czynności jakich może się podjąć. W mieście Rzeszów notariusz prowadzi sprawy z zakresu:

 • sporządzania aktów poświadczenia i dziedziczenia
 • składania wniosków o wpis w księdze wieczystej razem z dokumentami stanowiącymi podstawę wpisu w księdze wieczystej. Czynność jest obowiązkowa w przypadku czynności bezpośrednio związanych z obrotem nieruchomościami
 • przygotowywania projektów aktów oraz oświadczeń na prośbę klienta
 • sporządzania protestów weksli i czeków

Notariusz w Rzeszowie przyjmuje również na przechowanie pieniądze, papiery wartościowe, dane na nośnikach zewnętrznych, dokumenty w celu zabezpieczenia przedmiotów przed niepożądanych dostępem osób trzecich.

Notariusz Rzeszów jaki?

W profesji jaką zajmuje się notariusz Rzeszów stanowi szeroki rynek do świadczenia usług. Jednak jak wybrać dobrego notariusza w Rzeszowie? Wiele osób przy wyborze świadczeń notarialnych kieruje się ceną. Jest to ważny aspekt jednak na niektórych usługach nie warto oszczędzać. Wybór notariusza w Rzeszowie może okazać się trudny ze względu na dużą dostępność usług na terenie miasta.

Jakiego notariusza w Rzeszowie wybrać? Poniższa lista zawiera aktualny spis sprawdzonych notariuszy w mieście Rzeszów, wraz z danymi kontaktowymi.

 1. Kancelaria Notarialna – Beata Czapor  
  Adres: ul. Mickiewicza 19, 35-064 Rzeszów  
  Telefon: 604 900 577  
  E-mail: [email protected]  
  Strona WWW: https://notariusz-rzeszow.pl/
   
 2. Kancelaria Notarialna Anna Grygowicz-Haberek Notariusz 
  Adres: ul. Matejki 8A, 35-064 Rzeszów 
  Telefon: 506 550 710 
  E-mail: [email protected] 
  Strona WWW: https://www.notariuszwrzeszowie.pl/
   
 3. Kancelaria Notarialna Sylwia Środoń-Fugas 
  Adres: Al. Mjr. Wacława Kopisto 4, 35-315 Rzeszów 
  Telefon: 794 126 353 
  E-mail: [email protected] 
  Strona WWW: https://notariusz-rzeszow.eu/
   
 4. Kancelaria Notarialna Sylwia Boroń-Radoń Notariusz 
  Adres: Aleja Majora Wacława Kopisto 8A, 35-315 Rzeszów 
  Telefon: +48 790 685 611 
  E-mail: [email protected] 
  Strona WWW: https://notariusz24.rzeszow.pl/
   
 5. Kancelaria Notarialna Dawid Galicki 
  Adres: ul. Warszawska 16/10; 35-205 Rzeszów 
  Telefon: 535 005 008 
  E-mail: [email protected] 
  Strona WWW: https://notariusz-galicki.pl/

Notariusz Rzeszów opinie

Przed pierwszą wizytą u notariusza w Rzeszowie, warto przeglądnąć publikowane przez klientów opinie. Nie każda udostępniona w Internecie poglądy muszą być zgodne z prawdą. Należy wziąć to pod uwagę wybierając notariusza w Rzeszowie. Poszukując ekspertów reklamujących swoje usługi jako notariusz Rzeszów opinie mogą okazać się najlepszym sposobem na wybranie prawnika.

Notariusz Rzeszów cennik

Jakie opłaty pobiera notariusz? W zależności od wielkości miasta, a także zapotrzebowania na usługi notarialne cennik może być bardzo zróżnicowany. Za usługi jakie może zaoferować notariusz Rzeszów cennik dostosowany jest do aktualnych stawek na rynku ogólnopolskim. Nie każdy wie, że maksymalne stawki taksy notarialnej uregulowane są odgórnie przez Ministra Sprawiedliwości. Oznacza to, iż kwota wyznaczona przez notariusza nie może być wyższa od ustalonej przez Ministerstwo.

Ceny usług notarialnych w Rzeszowie mogą być zależne od wartości przedmiotu umowy która jest realizowana. Przykładowo od nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej wyznaczono trzy przedziały w których stawki za usługi notariusza w Rzeszowie są różne.

Jako iż notariusz Rzeszów jest płatnikiem podatku od spadku i darowizn, kwota należności obliczana jest w zależności od wartości umowy. W przypadku gdy wartość przedmiotu umowy nie jest większa niż 10 278 zł podatek wynosi 3% od podanej kwoty. Dla umów w których wartość przedmiotu od 10 278 zł do 20 556 kwota będzie wynosiła 308,30 zł oraz 5% nadwyżki ponad kwotę 10 278 złotych. W przypadku wartości które przewyższają kwotę 20 556 zł podatek wynosi 822,20 zł oraz 7% ponad wyznaczony próg.

Oddzielne cenniki zostały ustalone dla nabywców z II i III grupy podatkowej. Tani notariusz Rzeszów może być oblegany przez potencjalnych klientów. W związku z tym czas oczekiwania jest często nieco dłuższy.

Liczba wyświetleń: 740

  Top Notariat

 1. Notariusz Rzeszów


Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS