Flaga Rosji

Flaga Rosji

Kategoria: Flagi

Województwo: Cała Polska

Flaga Rosji

Jak wygląda flaga Rosji? Symbolika i znaczenie kolorów flagi Rosji. Stara i nowa flaga Rosji. Flaga Rosji kolory. Wersje do druku – flaga Rosji do druku.

Jak wygląda flaga Rosji?

Jak wygląda obecna flaga Rosji? Flaga jest jednym z symboli narodowych Federacji Rosyjskiej. Warto wiedzieć, że obecnie znana flaga Rosji jest w użyciu już od 1668 roku. W tamtym czasie funkcjonowała jako flaga carska, a następnie jako sztandar Federacji Rosyjskiej. W kolejnych latach flaga Rosji była modyfikowana, jednak jej ogólny wygląd nie zmienił się znacząco. Dla mieszkańców państwa jakim jest Rosja flaga Rosji jest wyjątkowo ważnym symbolem narodowym.

Jak wygląda flaga Rosji? To jaka jest flaga Rosji jest jasno określone. Zarówno kolory, jak i dokładne proporcje. 

Stara flaga Rosji

Dawniej obowiązująca flaga Rosji, czyli Flaga Rosyjskiej FSRR obowiązywała w 1954 roku. Na symbolu w dominował kolor czerwony. Z jej lewej strony znajdował się cienki niebieski pionowy pas. Dodatkowo na większej czerwonej części starej flagi Rosji można dostrzec złoty sierp i młot wraz z pięcioramienną gwiazdą. Stara flaga Rosji była w użytku w latach 1954-1991. Jak widać flaga Rosji kiedyś za czasów FSRR nie przypominała obecnej flagi Federacji Rosyjskiej.

Flaga Rosji kolory

Flaga Federacji Rosyjskiej jest prostokątem o proporcjach boków 2:3. Obecna flaga Federacji Rosji jest złożona z trzech poziomych pasów. Każdy z nich jest równej wysokości, występują one odpowiednio w kolejności biały, niebieski i czerwony.

Co oznacza flaga Rosji? Znaczenie kolorów flagi Rosji może być zależne od interpretacji. Według jednej z nich biały pas oznacza czystość i doskonałość. Pas niebieski jest kojarzony z wiernością, natomiast kolor czerwony na Rosyjskiej fladze oznacza przelaną za ojczyznę krew.

Dla symbolu jakim jest flaga Rosji symbolika jest nieco inna. Barwy można interpretować jako trzy wschodniosłowiańskie narody. Jako biały przyjmuje się Białoruś, granatowy Ukrainę, natomiast czerwony ma kojarzyć się z Rosją.

Flaga i godło Rosji

Godło a właściwie herb podobnie jak flaga Rosji jest jednym z obowiązujących symboli narodowych. Godło Rosji posiada podobną kolorystykę co flaga tego kraju, jednak dodatkowo dominuje na nim kolor złoty. 

Rosyjski Herb składa się z orła na którego piersi widnieje godło dynastii Paleologów z Pogonią Ruską. Wszystko umieszczone jest na czerwonym tle. W porównaniu do flagi, Herb Rosji na przestrzeni czasu ulegał sporym zmianom. Mimo wprowadzanych modyfikacji na wszystkich wersjach znajduje się orzeł.

Liczba wyświetleń: 1670

    Top Flagi

  1. Flaga Rosji
  2. Flaga Polski
  3. Flaga Ukrainy


Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS