Flaga Ukrainy

Flaga Ukrainy

Opublikowano:

Kategoria: Flagi

Województwo: Cała Polska

Flaga Ukrainy

Jak wygląda flaga Ukrainy? Flaga Ukrainy kolory, znaczenie. Pochodzenie Ukraińskiej flagi, historia. Flaga Ukrainy PNG, JPG, GIF – do pobrania, do druku.

Ukraina flaga

Jako jeden z symboli państwowych Flaga Ukrainy darzona jest dużym szacunkiem ze strony obywateli kraju jak i osób pochodzących z innych części świata. Jak wygląda flaga Ukrainy? Ukraińska Flaga to prostokąt podzielony na dwa równe poziome pasy. Górna część jest koloru niebieskiego natomiast dolna żółtego. To jaka jest flaga Ukrainy zawdzięcza się głównie krajobrazowi jaki panuje w tym państwie.

Co oznacza flaga Ukrainy? Symbolika flagi Ukrainy powiązana jest bezpośrednio z krajobrazem kraju. Niebieski górny pas flagi stanowi odwzorowanie błękitnego nieba, natomiast żółta część ma symbolizować pole zbożowe. Jeżeli chodzi o to co oznacza flaga Ukrainy, warto wiedzieć, że część niebieska może być interpretowana jako pokój, natomiast żółta jako symbol bogactwa ziemi.

Pochodzenie Ukraińskiej Flagi

Obecne kolory Ukraińskiej Flagi, można było zobaczyć już w XV wieku podczas Bitwy Pod Grunwaldem na sztandarze ruskim. Zarówno żółty jak i niebieski uznawane są za kolory narodowe od dawna. W 1917 roku flaga Ukrainy do góry nogami została ustanowiona jako oficjalna podczas pierwszej niepodległości Ukrainy przez Ukraińską Republikę Ludową. Po rozpadzie ZSRR w 1991 ponownie ustanowiono flagę Ukrainy taką jaką znamy dziś.

Czerwono-czarna flaga Ukrainy jest uznawana za symbol Ukraińskiej Organizacji Nacjonalistycznej.

Flaga Ukrainy do wydruku

Każda chętna osoba może samodzielnie wydrukować flagę Ukrainy w domu. Należy pamiętać, że flaga Ukrainy do druku, musi być odpowiednio przygotowana. Plik – flaga Ukrainy PNG – powinien być pobrany z pewnego źródła. Następnie w programie do wydruku, można odpowiednio oscylować flagę Ukrainy, aby zajmowała całą kartę. Oczywiście osoby które potrzebują wydrukować flagi w mniejszym rozmiarze mogą to zrobić odpowiednio ustawiając wydruk. 

Wiele osób po pobraniu pliku flaga Ukrainy GIF, pragnie go wydrukować. Oczywiście na klasycznym papierze nie ma możliwości wydruku gifów czy filmów.

Flaga Ukrainy pionowo

Pionowa Flaga Ukrainy wieszana jest zwykle na sztandarach. Jak prawidłowo powiesić flagę? Flaga Ukrainy w pionie powinna być ustawiona niebieskim pasem od strony masztu, dzięki czemu żółta połowa będzie powiewała.

Flaga i Godło Ukrainy

Obok flagi Ukrainy, kolejnym symbolem narodowym jest herb i hymn. Flaga i Godło Ukrainy utrzymane są w takich samych kolorach – żółtym i niebieskim. Na herbie widnieje złoty trójząb. Ten symbol obowiązuje od 1918 roku. Jego pochodzenia można doszukać się już w czasach gdy tereny obecnej Ukrainy były zamieszkiwane przez plemiona wikingów.

Liczba wyświetleń: 1259

    Top Flagi

  1. Flaga Rosji
  2. Flaga Polski
  3. Flaga Ukrainy


Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS