Województwo: Cała Polska


  Czym zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce?

  Kto może się zgłosić do RPO, w jaki sposób oraz jak wygląda sposób jego postępowania? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

  Darowizna a urząd skarbowy

  Otrzymanie darowizny wiąże się z obowiązkiem podatkowym. Wiele osób jednak nie zdaje sobie z tego sprawy. Warto dowiedzieć się, kiedy można skorzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, jakie dokumenty złożyć, by zapobiec zapłaceniu podatku.

  Dobry start - 300 zł na wyprawki szkolne

  Aktualne informacje dotyczące wsparcia socjalnego dla uczniów. Duże zmiany jeśli chodzi o projekt 300 plus. Dobry start dla uczniów w nowym roku szkolnym, wsparcie finansowe.

  Ile czasu ma Urząd Pracy na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie?

  Jak długo należy czekać na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie przez Urząd Pracy? Ile czasu ma Urząd pracy na rozpatrzenie wniosku?

  Infolinia Podatkowa

  Uzyskaj numer telefonu do Krajowej Infolinii Podatkowej. Kontakt i telefon do KIP: informacja podatkowa i infolinia Urzędu Skarbowego US.

  Jak otrzymać rentę socjalną z MOPS?

  Sprawdź komu i w jakich przypadkach przysługuje prawo do otrzymania renty socjalnej oraz ile wynosi jej kwota.

  Jak sprawdzić czy pit został rozliczony przez urząd skarbowy?

  Gdzie należy szukać informacji o tym czy pit został rozliczony przez urząd skarbowy? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

  Jak sprawdzić pod który urząd skarbowy podlegasz?

  Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do składania deklaracji podatkowych oraz opłacania podatku do właściwego urzędu skarbowego. Jak sprawdzić jaki jest dla nas prawidłowy urząd skarbowy?

  Jak urząd skarbowy sprawdza dochody?

  Skąd urząd skarbowy wie o naszych dochodach? Od kogo otrzymuje informacje o naszych dochodach i wydatkach?

  Jak uzyskać opiekę nad starszą osobą z MOPS?

  Dowiedz się jak uzyskać usługi opiekuńcze nad osobą starszą, która z powodu wieku lub chorób nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

  Jak uzyskać opiekę zdrowotną MOPS?

  Osoby nieubezpieczone o niskich dochodach mogą starać się o dostęp do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej. Jaki warunki trzeba spełnić aby uzyskać prawo do świadczeń?

  Jak wypełnić zaświadczenie o zarobkach do MOPS?

  Każdy pracownik ma prawo do uzyskania zaświadczenia o wysokości otrzymywanych zarobków. Dowiedz się w jaki sposób takie zaświadczenie możesz uzyskać i jak je wypełnić.

  Jak zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny?

  Co musisz wiedzieć, aby zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna? Zobacz najważniejsze informacje aby się zarejestrować i sprawdź jakie dokumenty będziesz potrzebował.

  Jak zgłosić umowę o dzieło do ZUS?

  Od 1 stycznia 2021r. wszedł w życie obowiązek rejestrowania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych umów o dzieło. Jakie kary obowiązuje za nie zgłoszenie tego do ZUS oraz jaki jest termin zgłoszenia?

  Kiedy ZUS wypłaca chorobowe?

  Każda osoba objęta ubezpieczeniem ma prawo do świadczeń z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą. To jak długo znajdujesz się na zwolnieniu decyduje czy świadczenia chorobowe będą wypłacane przez pracodawcę lub przez ZUS. Dowiedz się kiedy przysługuje Ci prawo do chorobowego od ZUS-u oraz kiedy jest ono wypłacane.

  Polski ład, czyli jakie zmiany czekają Polaków od nowego roku?

  Założenia Nowego Polskiego ładu. Wprowadzony przez rząd PiS program zawiera w sobie wiele modyfikacji. Aktualne zmiany dla obywateli dotyczące podatków oraz składek zdrowotnych

  Rzecznik praw dziecka - zadania, z jakimi problemami można się zgłosić?

  Czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka, z czym można się do niego zgłosić?

  Urząd stanu cywilnego - ślub cywilny

  Wszystkie najważniejsze informacje, które musisz wiedzieć aby móc wziąć ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego.

  Zajęcie egzekucyjne przez Urząd Skarbowy - za co?

  Za co Urząd skarbowy może nałożyć na nas zajęcie egzekucyjne? Jak wygląda takie postępowanie i co zrobić gdy Urząd Skarbowy zajął nasze konto?

  Zmiany w 500+ od stycznia 2022 r.

  Zatwierdzone przez rząd zmiany w programie Rodzina 500 plus. Aktualizacja zasad dotyczących składania wniosków oraz sposobu wypłaty 500+. Ważne dla świadczeniobiorców.

  Zwolnienie z należności celnych przez urząd celny, kiedy może nastąpić?

  Czy istnieje możliwość zwolnienia z należności celnych niektórych towarów przewożonych na obszar celny Unii Europejskiej? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

  Zwrot podatku – ile czasu ma urząd skarbowy na zwrot podatku?

  Jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku przez Urząd Skarbowy? Uzyskaj informację na temat czasu, w jakim Urząd Skarbowy ma obowiązek na przesłanie zwrotu podatku do płatnika.