Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski

Kategoria: Sąd

Województwo: łódzkie

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski Wydział Cywilny- telefon. Kontakt z Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim. Lista biegłych, wnioskowanie, dokumenty.

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski Wydział Cywilny

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski Wydział Cywilny posiada dwie instancje, którym przyporządkowano określone zadania:

  • Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski I Wydział Cywilny
  • Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski II Wydział Cywilny

W gestii pierwszej instancji jest przyjmowanie spraw związanych z prawem rodzinnym, separacjami, rozwodami, prawami majątkowymi. Druga instancja prowadzi działania z zakresu spraw cywilnych. W każdej instancji pracują sędziowie zajmujący się prowadzeniem tych spraw. 

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski kontakt

W województwie podlaskim w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Słowackiego 5 znajduje się Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski. Interesanci w jednostce, jaka jest Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski kontakt z pracownikami realizują, dzwoniąc na linie łączności telefonicznej. Organem odwoławczym jest Sąd Apelacyjny w Łodzi, który sprawuje również opiekę nad sądami rejonowymi znajdującymi się w: Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie i Radomsku. W Biuletynie Informacji Publicznej można znaleźć pozostałe dane kontaktowe. Biuro Podawcze przyjmuje interesantów w poniedziałki: 08:00-18:00 oraz od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00-15:00. Godziny otwarcia są dopasowane do potrzeb przyjmowanych w sądzie klientów.

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski adres:  ul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków Trybunalski 

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski telefon: 44 649 41 80

  • Wydział Cywilny: 44 649 41 06
  • Wydział Karny: 44 649 41 11
  • Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych: 44 649 41 7
    E-mail: [email protected]

Sąd Okręgowy Piotrków Trybunalski godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-18:00
Wtorek07:30-14:30
Środa07:30-14:30
Czwartek07:30-14:30
Piątek07:30-14:30
SobotaZamknięta
NiedzielaZamknięta

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim lista biegłych

Osoby biegłe to takie, które ukończyły 25 rok życia. Korzystają z praw cywilnych i obywatelskich, posiadają wiadomości specjalne oraz teoretyczne praktyczne wiadomości z określonych dziedzin. W Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim lista biegłych jest ustalana przez Prezesa Sądu Okręgowego na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Kandydaci chcący być wpisani na listę biegłych powinni złożyć specjalnie wygenerowany wniosek, swój życiorys, odpis dyplomu, kwestionariusz osobowy, dokumenty potwierdzające korzystanie z praw cywilnych obywatelskich oraz zaświadczenia o niekaralności. Wszystkie dokumenty powinny być dostarczone do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim w Oddziale Administracji. Jeśli wnioskodawca dostarcza kopie dokumentów, powinien również pokazać wersje oryginalne. Każdy wniosek podlega opłatom skarbowym, które muszą być uiszczone w odpowiednim terminie na przeznaczone do tego konta bankowe instytucji. Dowód wpłaty również powinien być okazany wraz z pozostałymi dokumentami. Listę biegłych można pobrać w wersji Word na stronie internetowej Okręgowego Sądu w Piotrkowie Trybunalskim. 

Liczba wyświetleń: 748Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS