Lipno herb

Lipno

Lipno historia miasta. Atrakcje w Lipnie, ciekawe miejsca w Lipnie. Gmina Lipno, ile ludzi mieszka w Lipnie? Pogoda Lipno godzinowa, na jutro, długoterminowa.

Miasto Lipno

Lipno to miasto w Polsce, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Leży ono w gminie Lipno i jest jednym ze zjawiskowych regionów. Lipno i okolice jest miastem fascynujących ze wszystkich stron. W miejscowości jest różnorodna flora i fauna, wystarczająco obszarów leśnych oraz wspaniale warunku dla amatorów sportów wodnych. Dużo miasteczek w tych okolicach posiada cenne zabytki architektury, takie jak kościoły, kaplicy oraz ruiny kiedyś wielkich zamków.

Ile ludzi mieszka w Lipnie? Według danych podanych w 2022 roku, w Lipnie mieszka około 14 200 osób. Według podanych statystyk blisko 52% są kobiety, a pozostałe 48% - mężczyźni.

Lipno symbole miasta

Miasto i gmina miasta Lipna posiada swoje symbole. Są to herb i flaga Lipna. Na herbie w można dostrzec murowaną bramę z otwartymi wrotami i w połowie opuszczoną kratę o dwóch wieżach z krenelażem i spiczastymi dachami. Na górze herbu Lipna znajduje się drzewo lipowe o 7 liściach. Natomiast flaga miasta Lipno ma postać płata, składającego z 3 pasów: czerwonego, białego i zielonego. Pośrodku białego pasa znajduje się herb Lipna.

Pogoda Lipno

Pogoda w Lipnie w każdym sezonie roku jest różnorodna. Właśnie dla tego odwiedzające Lipno turyści są zainteresowani frazą pogoda Lipno długoterminowa. Najcieplejszym miesiącem w sezonie letnim jest lipiec. Średnia temperatura w miesiącu stanowi około 23-24 ° C. Warto wiedzieć, że zima w Lipnie jest nie jest mroźna. Pogoda długoterminowa Lipno jest określana na podstawie wielu badań i rezultatów obserwacji warunków atmosferycznych.

Dla tych, osób które nie są zainteresowane w długoterminową prognozą pogody w Lipnie przygotowano również usługę jaką jest Pogoda Lipno na dziś. Informację na temat pogody w Lipnie można znaleźć na serwisach i stronach regionalnych. Występuje również możliwość sprawdzania pogody i temperatury w każdej godzinie dnia lub nocy po wpisaniu frazy Lipno pogoda godzinowa.

W niektórych przypadkach warto nakierować wyszukiwarkę na odpowiednią okolicę wpisując pogoda Lipno kuj pom.

Lipno atrakcje

Atrakcje Lipno, co każdy musi zobaczyć w tym regionie? Mimo że miasto nie jest duże, w Lipnie dostępnych jest wiele atrakcji. Jedną z ciekawszych atrakcji w mieście Lipno jest Arboretum. Park dendrologiczny również znany jako najstarszy arboretum w Polsce. Jedną z najbardziej znanych atrakcji Lipnie, jest stół napoleona. Obiekt to głaz, który według legendy służył Napoleonowi jako stół.

Dla rodzinnego odpoczynku poleca się domki nad jeziorem Lipno. Znajdują się one na malowniczej okolicy Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powiat Lipnowski ma nie tylko bogatą historię, ale i niezaprzeczalne walory turystyczne. Wszystkie kościoły można obejrzeć korzystając ze ścieżki jaką jest szlak drewnianych kościołów Lipno.

Atrakcje w Lipnie:

 • Zamek Golub-Dobrzyń
 • Zespół pałacowo-parkowy
 • Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego
 • Rzeka Samica
 • Staw i dwór w Klonówcu
 • Sanktuarium w Górce Duchownej 
 • Ruiny zamku w Bobrownikach

Znani ludzie z Lipna

Mimo iż Lipno nie jest dużym miastem, często można usłyszeć o znanych ludziach z tej okolicy. Przykład może stanowić Wincenty Rapacki — polski aktor i reżyser teatralny z XIX wieku. Kolejną znaną osobą z Lipna jest Pola Nergi. Kobieta która była polską aktorką teatralną i filmową kina niemego.

Lipno logo

Pogoda Lipno

  Miasta

 1. Wrocław
 2. Poznań
 3. Warszawa
 4. Rzeszów
 5. Konin
 6. Toruń
 7. Tarnów
 8. Olsztyn
 9. Łańcut
 10. Lipno
 11. Jelenia Góra
 12. Jarosław

Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS