Wydział Komunikacji Cieszyn

Wydział Komunikacji Cieszyn – Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji w Cieszynie

Kategoria: Wydział Komunikacji

Województwo: śląskie

Wydział Komunikacji Cieszyn – Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji w Cieszynie

Wydział Komunikacji Cieszyn kontakt, telefon, adres. Cieszyn Wydział Komunikacji rejestracja pojazdu, wyrejestrowanie pojazdu, prawo jazdy, rezerwacja.

Cieszyn Wydział Komunikacji

Zainteresowane osoby, wszelkie formalności związane z pojazdami mogą załatwić w jednostce, jaką jest Wydział Komunikacji Cieszyn. Urzędnicy przede wszystkim zajmują się prowadzeniem spraw komunikacyjnych, które są związane z wydawaniem dowodów rejestracyjnych, wydawaniem tablic rejestracyjnych, wydawaniem nalepek kontrolnych, legalizacją tablic rejestracyjnych, a także rejestracją oraz wyrejestrowaniem pojazdów.

Siedziba Wydziału Komunikacji w Cieszynie mieści się w Starostwie Powiatowym przy ulicy Granicznej 79.

Wydział Komunikacji Cieszyn godziny otwarcia

Interesanci, którzy chcą odbyć osobistą wizytę w placówce lub uzyskać zdalny kontakt powinni zapoznać się z harmonogramem godzin otwarcia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Należy zaznaczyć, że instytucja jest otwarta wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku. W soboty oraz niedziele w miejscowości Cieszyn Wydział Komunikacji nie obsługuje zainteresowanych osób. Ze względu na osoby, które nie mogą wcześniej skorzystać z oferowanych usług, w czwartki godziny otwarcia placówki zostały wydłużone do 17:00.

Wydział Komunikacji Cieszyn godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:30-15:00
 • Wtorek: 7:30-15:00
 • Środa: 7:30-15:00
 • Czwartek: 8:00-17:00
 • Piątek: 9:00-14:30
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

Wydział Komunikacji Cieszyn kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z jednostką organizacyjną, jaką jest Wydział Komunikacji Cieszyn kontakt zdalny mogą zrealizować to na dwa sposoby. Petenci mają możliwość przesłania wiadomości e-mail za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zapytania oraz inne wiadomości należy kierować na adres [email protected]. Na wszystkie pytania, konsultanci udzielają odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.

Najszybszym dostępnym kanałem kontaktowym, który umożliwia interesantom natychmiastowe uzyskanie wszystkich potrzebnych informacji jest skorzystanie z numeru telefonu. Do jednostki Wydział Komunikacji Cieszyn telefon funkcjonuje pod dwoma numerami. Warto zaznaczyć, że jeden z nich dotyczy rejestracji, natomiast drugi prawa jazdy. Połączenia są odbierane przez doświadczonych konsultantów, którzy mają wysokie kwalifikacji, a także szeroki zakres wiedzy.

 • Wydział Komunikacji Cieszyn rejestracja: (33) 47 09 504
 • Wydział Komunikacji Cieszyn prawo jazdy: (33) 47 09 508
 • Adres e-mail: [email protected]

Wydział Komunikacji Cieszyn rejestracja pojazdu

Każda osoba, która dokonała zakupu samochodu jest zobowiązana do tego, aby go zarejestrować. Należy pamiętać, że realizowana przez Wydział Komunikacji Cieszyn rejestracja pojazdu wymaga zabrania ze sobą wszystkich potrzebnych dokumentów. Są nimi między innymi dokument tożsamości, dowód własności pojazdu, zaświadczenie ważności badania technicznego, ważna polisa OC, dokumenty rejestracyjne, pełnomocnictwo, umowa kupna-sprzedaży, a także tablica rejestracyjna.

Ważnym aspektem jest to, że Starostwo Powiatowe Cieszyn Wydział Komunikacji dokonuje rejestracji pojazdu po wcześniejszym uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Środki można wpłacić osobiście w placówce oraz za pomocą przelewu na numer konta bankowego, który dostępny jest na głównej stronie internetowej jednostki.

Wydział Komunikacji Cieszyn prawo jazdy

Wydawane przez Wydział Komunikacji Cieszyn prawo jazdy można uzyskać po złożeniu w tym celu odpowiedniego wniosku oraz innych dokumentów. Aby uzyskać prawo jazdy, należy złożyć orzeczenie lekarskie, które stwierdza brak przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdu, jedno aktualne zdjęcie w kolorze o wymiarach 35 mm x 45 mm, a także dowód tożsamości i orzeczenie psychologa.

Więcej informacji dotyczących uzyskania dokumentu można uzyskać korzystając z dostępnych danych kontaktowych. Interesanci mogą otrzymać odpowiedzi na zapytania dzwoniąc na podany numer telefonu lub przesyłając wiadomość mailową.

Wydział Komunikacji Cieszyn rezerwacja terminu

Umożliwiana przez Wydział Komunikacji Cieszyn rezerwacja terminu może zostać dokonana przez petentów za pomocą numeru telefonu oraz osobiście. Podczas rezerwacji należy podać swoje imię, nazwisko, a także numer PESEL.

Rezerwacja kolejki jest obecnie coraz częściej wykorzystywana przez interesantów. Oferuje bardzo dużą wygodę, ponieważ nie ma konieczności czekania w kolejce, aby załatwić wszelkie formalności.

Wydział Komunikacji Cieszyn druki do pobrania

Publikowane przez jednostkę Wydział Komunikacji Cieszyn druki do pobrania można znaleźć na głównej stronie internetowej. Wszystkie zainteresowane osoby mogą je pobrać, wydrukować oraz uzupełnione złożyć w placówce. Warto zaznaczyć, że wraz z postępem technologii niektóre wnioski można składać przez internet. Ten sposób jest o wiele wygodniejszy, ponieważ wszystkie formalności można wykonać bez konieczności wychodzenia z domu.

Wydział Komunikacji Cieszyn upoważnienie

Należy pamiętać, że aby Wydział Komunikacji Cieszyn upoważnienie przyjął bez żadnych komplikacji, musi obowiązkowo ono zawierać wszystkie potrzebne dane. Głównie powinny zostać zawarte tam takie informacje jak miejscowość, data, dane osobowe, informacja o czynnościach, a także podpis.

Wydział Komunikacji Cieszyn wyrejestrowanie pojazdu

Pojazd można wyrejestrować wtedy, kiedy zostanie on skradziony, wywieziony za granicę, oddany do kasacji lub trwale utracony. Wydział Komunikacji Cieszyn wyrejestrowanie pojazdu realizuje po złożeniu przez petenta odpowiedniego wniosku. Powinien on zawierać wszystkie potrzebne informacje, jakimi są:

 • dane właściciela pojazdu
 • dane techniczne pojazdu
 • powód wyrejestrowania
 • dokument, który upoważnia do złożenia wniosku

Liczba wyświetleń: 863Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS