ZUS Cieszyn

ZUS Cieszyn – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Cieszynie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Cieszyn – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Cieszynie

ZUS Cieszyn godziny otwarcia, kontakt, numer telefonu, adres. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Cieszynie emerytury, program 500+, świadczenia, druki.

ZUS Cieszyn

ZUS Cieszyn jest państwową jednostką organizacyjną. Zajmuje się między innymi realizacją umów oraz porozumień międzynarodowych w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, dysponowaniem środami finansowymi funduszów ubezpieczeń społecznych, kontrolą wykonywanych przez płatników składek, a także realizacją przepisów o ubezpieczeniach społecznych. Z usług, jakie oferuje instytucja Cieszyn ZUS, mogą korzystać osoby zamieszkujące gminy takie jak: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień oraz Zebrzydowice. Podczas prowadzenia rekrutacji na dane stanowisko ZUS Cieszyn oferty pracy udostępnia na stronie internetowej. W instytucji ZUS Cieszyn praca jest bardzo wymagająca. Wymaga ona dużej wiedzy w zakresie ustaw oraz doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie. ZUS Cieszyn obsługiwany jest przez szeroko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Każda z zatrudnionych w ZUS Cieszyn osób posiada wymagane wykształcenie jak i szeroki zakres umiejętności. Pracownicy instytucji wykonują głównie zadania związane z ubezpieczeniami społecznymi oraz zdrowotnymi.

ZUS Cieszyn kontakt

Instytucja, którą jest ZUS Cieszyn kontakt zdalny z interesantem umożliwia tylko za pomocą numeru telefonu. Interesanci, korzystając z kontaktu telefonicznego, mogą uzyskać informacji dotyczące między innymi rent, emerytur, zasiłków oraz wyjazdu do sanatorium czy innych ośrodków rehabilitacji zdrowotnej. Warto pamiętać, że kontakt z ZUS Cieszyn jest możliwy wyłącznie w godzinach jego otwarcia. 

ZUS Cieszyn telefon: 22 560 16 00

ZUS Cieszyn adres: ul. Bielska 29, 43-400 Cieszyn 

ZUS Cieszyn godziny otwarcia

Państwowa jednostka organizacyjna ZUS Cieszyn jest otwarta od poniedziałku do piątku. ZUS Cieszyn godziny otwarcia w poniedziałki wydłużył do 17:00 ze względu na potrzeby interesantów, którzy nie mogą wcześniej skorzystać z usług instytucji. W ZUS Cieszyn godziny pracy są adekwatne do godzin otwarcia. W weekendy ZUS Cieszyn nie obsługuje petentów.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-17:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00

ZUS Cieszyn druki do pobrania

Wszystkie niezbędne w ZUS Cieszyn druki do pobrania są udostępniane na głównej stronie internetowej. Każdy interesant ma prawo je wydrukować oraz uzupełnione złożyć w ZUS Cieszyn. Istnieje możliwość wydruku uzupełnionych już formularzy przy skorzystaniu z pliku “Wypełnij i wydrukuj”. 

ZUS Cieszyn Program 500+

W instytucji ZUS Cieszyn program 500+ jest wsparciem dla polskich rodziców przeznaczonym na wychowywanie dzieci. Świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł na miesiąc można otrzymać na drugie oraz każde kolejne dziecko. Wniosek elektroniczny można złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. 

ZUS Cieszyn Świadczenia

ZUS Cieszyn przyznaje świadczenia wyłącznie osobą, którym one przysługują. Są one następujące:

  • Renty
  • Emerytury
  • Świadczenia wypadkowe
  • Emerytury i renty dla osób pracujących/zamieszkałych za granicą
  • Świadczenia przedemerytalne
  • Zasiłki (chorobowy, opiekuńczy, wyrównawczy, macierzyński, pogrzebowy)
  • Świadczenie rehabilitacyjne
  • Zasiłki dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
ZUS Cieszyn emerytury

ZUS Cieszyn emerytury wypłaca osobom, które osiągnęły odpowiedni wiek oraz staż pracy. Wniosek o przyznanie emerytury można wysłać online. Należy to wykonać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Liczba wyświetleń: 1353Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS