Wydział Komunikacji Katowice

Wydział Komunikacji Katowice

Kategoria: Wydział Komunikacji

Województwo: śląskie

Wydział Komunikacji Katowice

Wydział Komunikacji Katowice upoważnienie, rejestracja oraz wyrejestrowanie pojazdu. Wydział Komunikacji w Katowicach rezerwacja wizyty online, druki.

Katowice Wydział Komunikacji

Interesanci, którzy chcą załatwić wszelkie formalności związane z odbiorem prawa jazdy czy rejestracją pojazdów, powinni udać się w tym celu do Wydziału Komunikacji w Katowicach. Katowice Wydział Komunikacji jest przede wszystkim odpowiedzialny za prowadzenie spraw komunikacyjnych. Zajmuje się wydawaniem zezwoleń na wykonywanie zarobkowych przewozów ludzi i towarów. Zainteresowane osoby mogą uzyskać tam licencje na prowadzenie taksówki.

Wydział Komunikacji Katowice zajmuje się głównie:

 • wydawaniem dowodów rejestracyjnych
 • wydawaniem tablic rejestracyjnych
 • wydawaniem nalepek kontrolnych
 • legalizacją tablic rejestracyjnych
 • wydawaniem decyzji o czasowej rejestracji
 • wydawaniem czasowych pozwoleń
 • wyrejestrowaniem pojazdów
 • wydawaniem decyzji na wykonanie tabliczki znamionowej
 • kierowaniem pojazdów na badania techniczne
 • wydawaniem karty pojazdu
 • dokonywaniem zmian w dowodach rejestracyjnych i kartach pojazdu\
 • przywracanie uprawnień do kierowania pojazdami
 • wydawaniem wtórników dokumentów

Wydział Komunikacji Katowice druki

Petenci, którzy chcą zrealizować wszelkie formalności powinni wiedzieć, że Wydział Komunikacji Katowice druki do pobrania publikuje online. Każda osoba ma prawo do tego, aby je pobrać, wydrukować oraz uzupełnione złożyć w placówce. 

Ważnym aspektem jest to, że obecnie dzięki postępowi technologii większość wniosków można składać w formie elektronicznej. Korzysta z tego coraz więcej osób i jest to bardzo wygodne, ponieważ całą procedurę można odbyć bez konieczności wychodzenia z domu poprzez e-Urząd.

Wydział Komunikacji Katowice kontakt

Przede wszystkim Wydział Komunikacji zlokalizowany jest w budynku Urzędu Miejskiego w pokoju 22. Oferowany przez Wydział Komunikacji Katowice kontakt zdalny pozwala petentom natychmiast uzyskać wszystkie potrzebne informacje, a także odpowiedzi na nurtujące pytania. Telefon funkcjonuje pod numerem (32) 7054 754, a połączenia odbierane są przez wysoko wykwalifikowanych konsultantów wyłącznie w wyznaczonych godzinach. 

Istnieje również możliwość przesłania wiadomości mailowej, wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Wszelkie zapytania oraz inne wiadomości interesanci powinni kierować na adres [email protected]. Pracownicy Wydziału Komunikacji w Katowicach starają się odpowiadać na wszystkie otrzymane wiadomości najszybciej jak to możliwe.

Aktualnie działający numer telefonu do Wydziału Komunikacji w Katowicach to: (32) 7054 754
Adres e-mail: [email protected]

Wydział Komunikacji Katowice adres: ul. Francuska 70, 40-028 Katowice (pokój 22)

Wydział Komunikacji Katowice godziny otwarcia

W instytucji, jaką jest Urząd Miasta Katowice Wydział Komunikacji otwarty jest wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku w określonych godzinach. Interesanci, którzy chcą odbyć osobistą wizytę w placówce lub uzyskać kontakt zdalny koniecznie powinni zapoznać się z harmonogramem.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w poniedziałki oraz czwartki czas pracy tego wydziału został wydłużony do 17:00. Jest to dobra informacja dla osób, które nie mogą wcześniej załatwić spraw. W soboty oraz niedziele petenci nie są przyjmowani.

Wydział Komunikacji Katowice godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:30-17:00
 • Wtorek: 7:30-15:30
 • Środa: 7:30-15:30
 • Czwartek: 7:30-17:00
 • Piątek: 7:30-14:00
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

Wydział Komunikacji Katowice rezerwacja kolejki

Umożliwiana przez Wydział Komunikacji Katowice rezerwacja kolejki może zostać zrealizowana przez zainteresowane osoby przez główną stronę internetową instytucji. Wystarczy w tym celu wpisać imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, identyfikator wizyty, a także numer PESEL.

Oferowana przez Wydział Komunikacji Katowice rejestracja online jest coraz bardziej popularna i wiele osób korzysta z niej ze względu na dużą wygodę. Wizytę można zarezerwować również korzystając z kontaktu telefonicznego. Warto skorzystać z dostępnych opcji, ponieważ długie oczekiwanie w kolejkach jest bardzo męczące.

Wydział Komunikacji Katowice druk pełnomocnictwa

Petenci, którzy chcą upoważnić kogoś na przykład do rejestracji pojazdu powinni złożyć w tym celu odpowiedni wniosek. Przez Wydział Komunikacji Katowice druk pełnomocnictwa jest akceptowany wtedy, kiedy został on odpowiednio uzupełniony.

Na stronie internetowej można znaleźć gotowe wzory upoważnienia. Pełnomocnictwo przede wszystkim powinno zawierać miejscowość i datę, dane osoby upoważniającej oraz upoważnionej, stopień pokrewieństwa, czynność do której osoba zostaje upoważniona, dane pojazdu, a także podpis.

Wydział Komunikacji Katowice rejestracja samochodu

Każda osoba, która zakupiła pojazd jest zobowiązana do tego, aby go zarejestrować. Realizowana przez Wydział Komunikacji Katowice rejestracja samochodu wymaga zabrania ze sobą wszystkich wymaganych dokumentów. Należy do nich między innymi dowód tożsamości, umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu, dowód rejestracyjny, a także tablica rejestracyjna, jeżeli została wydana.

Najlepiej jest wstawić się w placówce osobiście, jednak całą procedurę może zrealizować również osoba, która uzyskała pełnomocnictwo. Za rejestrację samochodu obowiązkowe jest uiszczenie odpowiedniej opłaty. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod podany numer telefonu lub przesyłają wiadomość e-mail.

Wydział Komunikacji Katowice wymiana dowodu rejestracyjnego

Wymiana dowodu rejestracyjnego jest obowiązkowa, gdy ulegną zmianie dane właściciela pojazdu, dane techniczne pojazdu, a także adres zameldowania. Należy go wymienić również, wtedy gdy zostanie zniszczony oraz zagubiony. Zmiany, jakie podlegają w dowodzie rejestracyjnym to głównie nazwisko właściciela, numer rejestracyjny, numer nadwozia oraz techniczne parametry pojazdu.

Wydział Komunikacji Katowice wyrejestrowanie pojazdu

Właściciele pojazdu mogą go wyrejestrować z różnych przyczyn. Należy do nich między innymi wywóz pojazdu z kraju, kradzież, zniszczenie, przekazanie pojazdu do przedsiębiorcy, który prowadzi stację demontażu czy udokumentowanie trwałej utraty posiadania pojazdu.

Wydział Komunikacji Katowice wyrejestrowanie pojazdu może wykonać po złożeniu przez petenta odpowiedniego wniosku. Obowiązkowo interesant powinien przedstawić również dowód uiszczenia opłaty, a także dowód własności pojazdu.

Liczba wyświetleń: 3421Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS