Wydział Komunikacji Kraków

Wydział Komunikacji Kraków

Kategoria: Wydział Komunikacji

Województwo: małopolskie

Wydział Komunikacji Kraków

Wydział Komunikacji Kraków kontakt, godziny otwarcia, adres, telefon. Starostwo Powiatowe Wydział Komunikacji Kraków rejestracja pojazdu, rezerwacja wizyt.

Kraków Wydział Komunikacji 

Przede wszystkim Wydział Komunikacji Kraków jest odpowiedzialny za prowadzenie spraw, które związane są z komunikacją. Petenci mogą udać się tam między innymi w celu rejestracji oraz wyrejestrowania pojazdu. To właśnie Wydział Komunikacji w Krakowie zajmuje się przyznawaniem numerów PKK, a także wydawaniem dokumentów prawa jazdy.

Urzędnicy, którzy pracują w tej instytucji zajmują się wydawaniem tablic rejestracyjnych, wydawaniem decyzji o czasowej rejestracji pojazdy, a także wydawaniem dowodów rejestracyjnych. Do zadań, jakie realizują należy również przywracanie interesantom uprawnień do kierowania pojazdami, wydawanie decyzji na wykonanie tabliczki znamionowej, a także wydawanie wtórników dokumentów. Należy zaznaczyć, że w mieście Kraków Wydział Komunikacji znajduje się w Starostwie Powiatowym oraz w Urzędzie Miasta Krakowa.

Wydział Komunikacji Kraków kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z jednostką organizacyjną, którą jest Wydział Komunikacji Kraków kontakt zdalny, mogą skorzystać w tym celu z dostępnych kanałów kontaktowych. Wszelkie zapytania petenci mogą przesłać mailowo za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odpowiedzi na pytania udzielane są przez pracowników instytucji Wydział Komunikacji Kraków Powstania Warszawskiego najszybciej jak to możliwe.

Urząd Miasta Kraków Wydział Komunikacji al. Powstania Warszawskiego:

 • Adres: aleja Powstania Warszawskiego 10, 31-542 Kraków
 • Telefon: 12 616 55 55

Istnieje również możliwość skorzystania z podanego numeru infolinii Wydziału Komunikacji w Krakowie. Realizując połączenie można w danej chwili uzyskać wszystkie potrzebne informacje oraz odpowiedzi na wszelkie pytania. Wydział Komunikacji Kraków kontakt przez telefon prowadzi pod numerem 12 616 5555. Z pracownikami można połączyć się codziennie w godzinach 7:40-15:30.

 • Starostwo Powiatowe Kraków Wydział Komunikacji kontakt:
  • Referat Praw Jazdy numer telefonu: 12 259 34 12 oraz 12 259 34 35
  • Wydział Komunikacji Kraków Węgrzce rejestracja pojazdów: 12 259 34 10
  • Rejestracja pojazdów filia w Skawinie: 12 660 93 00
  • Rejestracja pojazdów filia w Krzeszowicach: 12 282 08 09
  • Rejestracja pojazdów filia Szycach: 12 416 74 02
 • Wydział Komunikacji Kraków Osiedle Zgody telefon:

Wydział Komunikacji Kraków godziny otwarcia 

Petenci, którzy chcą uzyskać kontakt zdalny lub odbyć osobistą wizytę w placówce powinni koniecznie zapoznać się z godzinami otwarcia Wydziału Komunikacji w Krakowie. Warto zaznaczyć, że instytucja jest otwarcia od poniedziałku do piątku. W soboty oraz niedziele Wydział Komunikacji Miasta Krakowa nie obsługuje zainteresowanych osób. Godziny otwarcia Wydziału Komunikacji w Krakowie zostały ustalone zgodnie z potrzebami petentów. Warto jednak dodać, że niektóre sprawy można zrealizować w Punktach Obsługi Mieszkańca które czynne są w wydłużonych godzinach.

Urząd Miasta Krakowa Wydział Komunikacji godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:40-15:30
 • Wtorek: 7:40-15:30
 • Środa: 7:40-15:30
 • Czwartek: 7:40-15:30
 • Piątek: 7:40-15:30
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte 

Starostwo Powiatowe Kraków Wydział Komunikacji godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:30-16:30
 • Wtorek: 7:30-15:30
 • Środa: 7:30-15:30
 • Czwartek: 7:30-15:30
 • Piątek: 7:30-14:30
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

Sprawy takie jak uzyskanie dokumentu prawa jazdy czy rejestracja pojazdu obsługiwane są w Punktach Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych. W każdym z nich sprawy komunikacyjne można realizować również w soboty co stanowi duże udogodnienie dla petentów. Również godziny otwarcia punktów obsługi mieszkańca są wydłużone w porównaniu z godzinami otwarcia Wydziału Komunikacji w Krakowie.

Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych:

 • CH Bronowice – Kraków ul. Stawowa 61, lokal 193
 • CH Bonarka – Kraków ul. Kamieńskiego 11, lokal G 26
 • CH Serenada – Kraków ul. Bora-Komorowskiego 41, lokal B 213

Godziny obsługi w powyższych punktach obsługi pozostają niezmienne od poniedziałku do soboty 10:00-18:00.

Wydział Komunikacji Kraków rejestracja pojazdów 

Prowadzona przez Wydział Komunikacji Kraków rejestracja pojazdów może zostać wykonana po złożeniu przez interesanta odpowiedniego wniosku. Obowiązkowo do wniosku należy dołączyć wszystkie potrzebne dokumenty, do których należy między innymi dowód własności pojazdu, dowód rejestracyjny pojazdu, tablice rejestracyjne, a także dokument tożsamości.

Interesanci powinni pamiętać, że w jednostce Urząd Miasta Krakowa Wydział Komunikacji rejestracja pojazdu wymaga uiszczenie pewnej opłaty. Środki pieniężne można wpłacić osobiście w placówce, a także przelewem na podany numer konta bankowego. Pojazd można zarejestrować w różnych punktach.

Rejestracja Pojazdu Kraków to czynność obsługiwana w trzech lokalizacjach wydziału komunikacji. Dla dzielnic Śródmieście i Krowodrza odpowiedni będzie Wydział Komunikacji Kraków Powstania Warszawskiego 10. W przypadku Nowej Huty mieszkańcy swój pojazd mogą zarejestrować w siedzibie przy os. Zgody 2. Natomiast Wydział Komunikacji Wielicka 28a będzie odpowiedni w sprawie rejestracji pojazdów dla dzielnicy Podgórze.

Wydział Komunikacji Kraków druki do pobrania 

Wszelkie formalności realizowane przez Wydział Komunikacji Kraków Nowa Huta mogą odbyć się również elektronicznie. Wiele osób korzysta z takiej opcji, ponieważ jest to bardzo wygodne, a całą procedurę można wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. 

Warto wiedzieć, że Wydział Komunikacji Kraków druki do pobrania publikuje na głównej stronie internetowej. Dokumenty można pobrać, wydrukować oraz osobiście złożyć w placówce. 

Urząd Miasta Krakowa Wydział Komunikacji umawianie wizyt 

Umożliwiane przez Urząd Miasta Krakowa Wydział Komunikacji umawianie wizyt online jest aktualnie bardzo popularne wśród interesantów. Rezerwacja terminu może zostać wykonana najwcześniej na czternaście dni przed planowaną wizytą, a najpóźniej w dniu w którym ma się odbyć. Należy pamiętać, że każda sprawa wymaga rezerwacji osobnego terminu. Udostępnione przez Wydział Komunikacji Kraków rezerwacje wizyt pozwalają zaoszczędzić czas. Petenci którzy dokonali rezerwacji terminu wizyty w Wydziale Komunikacji w Krakowie nie oczekują w kolejkach. Warto pamiętać, że wiele spraw można załatwić online co pozwala maksymalnie skrócić czas realizacji formalności.

Wydział Komunikacji Kraków Nowa Huta prawo jazdy

Petenci, wniosek o wydanie prawa jazdy w Krakowie mogą złożyć po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. Wydział Komunikacji Kraków Nowa Huta prawo jazdy wyda po wcześniejszym uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Odbiór dokumentu prawa jazdy może zostać wykonany przez petenta w jednostce Wydział Komunikacji Kraków ul Powstania Warszawskiego.

Trzeba wiedzieć, że informacja o gotowości prawa jazdy do odbioru zwykle zostaje przesłana poprzez SMS. To czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru w Wydziale Komunikacji w Krakowie, można sprawdzić również online dzięki usłudze udostępnionej przez instytucje.

Liczba wyświetleń: 1805Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS