Urząd Skarbowy Środa Śląska

Urząd Skarbowy Środa Śląska

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: dolnośląskie

Urząd Skarbowy Środa Śląska

Urząd Skarbowy Środa Śląska godziny otwarcia, telefon, adres. Zwrot podatku z rozliczenia PIT. Druki w Urząd Skarbowy Środa Śląska. Zasięg terytorialny.

Urząd Skarbowy Środa Śląska

W Środzie Śląskiej na ul. Oławskiej 5 A znajduje się jednostka Krajowej Administracji Skarbowej Urząd Skarbowy Środa Śląska. Zajmuje się głównie sprawami skarbowo-budżetowymi. Określa, nakłada i pobiera podatki, które są pobierane np. od dochodów rocznych podatnika, czy innych przedmiotów podlegających opodatkowaniu. Oprócz tego Urząd Skarbowy Środa Śląska prowadzi spis wszystkich podatników mieszkających na terytorium podlegającym pod jego zasięg terytorialny. 

Zasięg terytorialny Urzędu Skarbowego w Środzie Śląskiej

 • Gminy: Kostomłoty, Malczyce, Miekinia, Środa Śląska, Udanin
 • Powiat: średzki

Urząd Skarbowy Środa Śląska zwrot podatku

W Urząd Skarbowy Środa Śląska PIT jest dokumentem podatkowo-dochodowym. Zwrot podatku uzyskuje się po złożeniu deklaracji PIT w Urząd Skarbowy w Środzie Śląskiej. Istnieją dwie możliwości rozliczania tego dokumentu, a mianowicie sposób elektroniczny i papierowy. Odpowiednio do każdej z tych możliwości przypisany jest termin zwrotu podatku. W przypadku rozliczenia elektronicznego okres wynosi 45 dni od dnia złożenia deklaracji, zaś przy składaniu deklaracji drogą tradycyjną w Urzędzie Skarbowy Środzie Śląskiej okres ten jest nieco dłuższy, bo trwa aż do 3 miesięcy. Zwrotu podatku urząd dokonuje pocztą na adres podatnika, na jego konto bankowe lub bezpośrednio w kasie placówki. Jeśli termin zwrotu zostanie przekroczony z winy urzędu, każdy podatnik może ubiegać się o wypłacenie dodatkowych odsetek. Urząd Skarbowy Środa Śląska druki wymagane do zwrotu podatku zamieścił w formie pdf na stronie internetowej urzędu.

Urząd Skarbowy Środa Śląska kontakt

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat świadczeń, wniosków, i innych informacji dotyczących działalności urzędu, mogą skorzystać z podanych do użytku publicznego dróg kontaktu. Urząd Skarbowy Środa Śląska kontakt realizuje, korzystając z połączeń telefonicznych i korespondencji mailowej. 

Urząd Skarbowy Środa Śląska adres: ul. Oławska 5 A; 55-300 Środa Śląska
E-mail: [email protected]
Urząd Skarbowy Środa Śląska telefony: 

 • Wizyty: 71 757 25 41
 • Naczelnik Urzędu Skarbowego: 71 757 25 01
 • Wieloosobowe Stanowisko Wsparcia: 71 757 25 00
 • Dział Obsługi Bezpośredniej: 71 757 25 11
 • Dział Rachunkowości i Spraw Wierzycielskich: 71 757 25 53
 • Referat Egzekucji Administracyjnej: 71 757 25 51
 • Referat Podatków Dochodowych i Podatku od Towarów i Usług oraz Podatków Majątkowych i Sektorowych: 71 757 25 33
 • Referat Kontroli Podatkowej oraz Identyfikacji i Rejestracji Podatkowej: 71 757 25 35
 • Referat Czynności Analitycznych i Sprawdzających: 71 757 25 09
 • Jednoosobowe Stanowisko Spraw Karnych Skarbowych: 71 757 25 47

Urząd Skarbowy Środa Śląska godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-18:00 
Wtorek 08:00-15:00
Środa   08:00-15:00
Czwartek  08:00-15:00
Piątek  08:00-15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte 

Urząd Skarbowy w Środzie Śląskiej godziny otwarcia placówki zostały ustalone według ogólnych rozporządzeń Krajowej Administracji Skarbowej. 

Urząd Skarbowy Środa Śląska rachunki 

W Urzędzie Skarbowym w Środzie Śląskiej istnieją mikrorachunki podatkowe. Są to rachunki związane z wpłatami PIT, CIT i VAT. Numer własnego mikrorachunku można sprawdzić za pomocą generatora w dowolnym urzędzie skarbowym, jeśli poda się własny numer PESEL lub NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej). Urząd Skarbowy Środa Śląska nr konta udostępnił specjalnie do wpłacania podatków.

Urząd Skarbowy Środa Śląska praca

Praca w Urzędzie Skarbowym Środa Śląska przeznaczona jest dla osób, które posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Oferty pracy są zamieszczane na stronie internetowej placówki wraz z opisem stanowiska i wszystkimi wymaganiami dotyczącymi przyszłego pracownika. Petent musi pamiętać o tym, że jest to praca głównie przy komputerze lub uogólniając przy biurku. Chętne osoby powinny zgłosić się do urzędu pracy lub bezpośrednio do jednostki Krajowej Administracji Skarbowej, jaką jest Urząd Skarbowy Środa Śląska.

Liczba wyświetleń: 8471Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS