Wydział Komunikacji Bytom

Kategoria: Wydział Komunikacji

Województwo: śląskie

Wydział Komunikacji Bytom

Jakie formalności można załatwić w Wydziale Komunikacji Bytom? Wydział Komunikacji w Bytomiu wniosek o wyrejestrowanie pojazdu, druki do pobrania.

Wydział Komunikacji Bytom kontakt

Udostępniany przez Wydział Komunikacji Bytom kontakt zainteresowane osoby mogą znaleźć na głównej stronie internetowej instytucji. Petenci mogą skontaktować się z urzędnikami na dwa sposoby. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Istnieje także możliwość skorzystania z dostępnego numeru telefonu. Realizując połączenie, interesanci natychmiast uzyskają odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Godnym uwagi jest fakt, że telefon Wydziału Komunikacji w Bytomiu jednostki jest obsługiwany wyłącznie w godzinach otwarcia placówki, dlatego warto wcześniej się z nimi zapoznać.

Wydział Komunikacji w Bytomiu – rezerwacja wizyty online

Osoby, które odbywają osobistą wizytę w placówce bardzo często dość długo czekają na swoją kolej. Oferowana przez Wydział Komunikacji w Bytomiu rezerwacja wizyty online może zostać zrealizowana przez każdego interesanta, który posiada dostęp do Internetu. Jest to bardzo wygodny oraz coraz bardziej popularny sposób. Petent jest zapisany na dokładną datę oraz godzinę. Oczywiście rezerwacja wizyty w Wydziale Komunikacji w Bytomiu może zostać również wykonana telefonicznie.

Kontakt Wydział Komunikacji Bytom

Adres: Parkowa 2, 41-902 Bytom

Telefon: 32 283 61 32, 32 283 61 33

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Wydział Komunikacji Bytom:

 • Poniedziałek 7:30 - 17:30
 • Wtorek 7:30 - 15:00
 • Środa 7:30 - 12:00
 • Czwartek 7:30 - 15:00
 • Piątek 7:30 - 15:00

Wydział Komunikacji w Bytomiu

Warto wiedzieć, że Wydział Komunikacji w Bytomiu zajmuje się wszystkimi formalnościami, które są bezpośrednio związane z pojazdami oraz uprawnieniami do prowadzenia nimi. Urzędnicy kierują pojazdy na badania techniczne, wydają tablice rejestracyjne, wydają nalepki kontrolne, a także wydają wtórniki dokumentów.

Wydział Komunikacji jest odpowiedzialny za wymianę dowodu rejestracyjnego, rejestrację pojazdu oraz wykreślenia współwłaściciela pojazdu. Zajmuje się również przywracaniem uprawnień do kierowania pojazdami, a także wydawaniem czasowych pozwoleń.

Wydział Komunikacji Bytom rejestracja pojazdu 

Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do jego rejestracji. Wykonywana przez Wydział Komunikacji Bytom rejestracja pojazdu wymaga uiszczenia odpowiedniej opłaty. Warto zaznaczyć, że aby cała procedura rejestracji pojazdu przebiegła pomyślnie należy przedstawić wszystkie wymagane dokumenty. Są nimi przede wszystkim umowa kupna-sprzedaży, dowód tożsamości, dowód rejestracyjny, a także tablica rejestracyjna w przypadku gdy została wydana.

Wydział Komunikacji Bytom prawo jazdy

Wydawane przez Wydział Komunikacji Bytom prawo jazdy jest dokumentem uprawiającym do kierowania pojazdami po drogach. Chcąc uzyskać prawo jazdy interesant musi złożyć odpowiedni wniosek. Bardzo ważne jest to, aby do podania dołączyć dowód uiszczenia opłaty, a także jedną kolorową fotografię o wymiarach 35 mm x 45 mm. Fotografia powinna być zrobiona nie wcześniej niż sześć miesięcy przed datą złożenia wniosku. Wydział Komunikacji Bytom prawo jazdy wydaje w czasie od 1 do 3 tygodni po złożeniu wniosku.

Wydział Komunikacji Bytom wymiana dowodu rejestracyjnego

Realizowana przez Wydział Komunikacji Bytom wymiana dowodu rejestracyjnego obowiązuje w przypadku kiedy zmianie ulegną dane właściciela pojazdu, dane techniczne pojazdu, a także adres zameldowania właściciela. Wymiany dowodu należy dokonać również wtedy, gdy zostanie on zniszczone lub zgubiony. Należy zaznaczyć, że zmiany jakie podlegają to przede wszystkim numer rejestracyjny, nazwisko właściciela, techniczne parametry pojazdu, a także numer nadwozia.

Mapa Wydział Komunikacji Bytom

Liczba wyświetleń: 199

  Top Wydział Komunikacji

 1. Wydział Komunikacji Łódź
 2. Wydział Komunikacji Katowice
 3. Wydział Komunikacji Lublin
 4. Wydział Komunikacji Kraków
 5. Wydział Komunikacji Cieszyn


Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS