MOPR Bytom

MOPR Bytom - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: śląskie

MOPR Bytom - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu

Kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Wniosek o niepełnosprawność, świadczenie rodzinne 500+. MOPR w Bytomiu dodatek mieszkaniowy.

MOPR Bytom kontakt 

Warto wiedzieć, że godziny przyjmowania interesantów przez poszczególne stanowiska są całkowicie inne od godzin otwarcia palcówki. Szczegółowa rozpiska godzinowa jest udostępniona na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. MOPR Bytom kontakt w ciągu tygodnia przeprowadza według wytyczonych norm łączności. Placówka posiada numery telefonów, z których można skorzystać w celu  uzyskania informacji lub załatwienia spraw związanych z zadaniami wykonywanymi przez podany ośrodek pomocy. MOPS Bytom telefon uważa za jeden z głównych sposobów na kontaktowanie się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Adres e-mail również jest podany do użytku publicznego, dzięki czemu MOPS Bytom ma atrakcyjniejsze możliwości kontaktowania się z instytucją. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu posiada również inny wydział: MOPR Bytom Łużycka znajdujący się na ul. Łużyckiej 12 w Bytomiu.

MOPR Bytom adres: ul. Strzelców Bytomskich 16, 41-902 Bytom

MOPR Bytom telefon: 32 388-67-00   
FAX: 32 281-80-93   
NIP: 626-033-51-20   
REGON: 003449284   
E-mail: 

MOPR Bytom  godziny otwarcia:

Poniedziałek07:30-17:00
Wtorek07:30-15:30
Środa07:30-15:30
Czwartek07:30-15:30
Piątek07:30-14:00

MOPR Bytom wniosek o niepełnosprawność

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie posiada Stanowisko ds. Orzekania o Niepełnosprawności, które przyjmuje mieszkańców Bytomia. Współpracuje ze specjalistami będącymi lekarzami orzecznikami, którzy przeprowadzają badania mające na celu stwierdzenie stanu zdrowia pacjenta lub stopnia jego niepełnosprawności. Na podstawie tych badań mogą wystawić dokument będący orzeczeniem lekarskim, który często jest potrzebny przy ubieganiu się otrzymanie świadczenia dostępnego w MOPR Bytom. W placówce, jaką jest MOPR Bytom wniosek o niepełnosprawność należy złożyć wraz z: dokumentem potwierdzającym stan zdrowia wnioskodawcy oraz całą dokumentacją medyczną. Należy pamiętać, że wniosek musi być złożony nie wcześniej niż 30 dni przez upływem terminu ważności orzeczenia lekarskiego.

MOPR Bytom 500

W MOPR Bytom 500 + będące świadczeniem wychowawczym jest aktualnie przyznawane przez Biuro Terenowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bytomiu. W tej jednostce są rozpatrywane wszystkie wnioski składane w celu uzyskania świadczenia rodzinnego. Każdy wnioskodawca może uzyskać 500 zł na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło 18 roku życia. Jest ono wypłacane każdego miesiąca w określonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Bytom terminie. MOPR Bytom druki do pobrania dotyczące wniosków o przyznanie świadczenia 500+ są dostępne na stronie internetowej ZUS-u w Bytomiu. Informacji może udzielić również MOPS Bytom Strzelców Bytomskich 21. 

MOPR Bytom dodatki mieszkaniowe

W przypadku ubiegania się o dodatek mieszkaniowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie Bytom należy złożyć odpowiednio przeznaczony do tego wniosek, załącznik do wniosku oraz deklarację zatwierdzającą wysokość dochodów wnioskodawcy. Wszystkie potrzebne dokumenty do wypełnienia można uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta, który jest czynny od poniedziałku do piątku w określonych przez instytucję godzinach, ewentualnie na stronie internetowej MOPR Bytom Strzelców Bytomskich. Wniosek powinien zawierać dane adresowe lokalu zamieszkałego przez wnioskodawcę. Warto pamiętać, że duże znaczenie ma średni dochód na miesiąc osoby, która ubiega się o dodatek mieszkaniowy. 

Dział MOPR Bytom dodatki mieszkaniowe kontakt realizuje na podstawie wytyczonych numerów telefonów kontaktowych udostępnionych do użytku osób zainteresowanych.

Liczba wyświetleń: 7220Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS