Dla jednych praca, dla innych służba – sylwestrowy weekend pełen pracy

Dla jednych praca, dla innych służba – sylwestrowy weekend pełen pracy

Sylwestrowy weekend w Częstochowie to czas pełen pracy i służby, w którym policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz inne służby interweniowali wielokrotnie. Wśród zdarzeń były kolizje drogowe, pożary, zgłoszenia dotyczące zakłócania spokoju publicznego oraz sprawy związane z nietrzeźwymi osobami. Obejrzyj także: Noworoczne postanowienia.

Sylwestrowy Weekend w Częstochowie: Między Obowiązkiem a Służbą

Kiedy większość z nas cieszyła się z relaksu i świętowania nadejścia Nowego Roku, dla niektórych był to czas wzmożonej pracy i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców. Sylwestrowy weekend w Częstochowie obfitował w działania służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo publiczne.

Pracowity czas dla częstochowskiej policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mieli pełne ręce roboty podczas sylwestrowego weekendu. Jak podaje sierż. szt. Marcin Knysak, drogówka interweniowała w 36 zdarzeniach drogowych, w tym 34 kolizjach i dwóch wypadkach, które na szczęście okazały się niegroźne. Zatrzymali też kierowców, którzy nie mieli prawa jazdy lub mieli je cofnięte, oraz czterech pod wpływem alkoholu, sprawdzając łącznie ponad 500 osób.

Akcje strażackie podczas Nowego Roku

Dla strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie również nie zabrakło wyzwań – 54 interwencje, 17 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia. Najtragiczniejsze zdarzenie, jakie miało miejsce, to pożar mieszkania przy ul. Obrońców Westerplatte, gdzie strażacy musieli ewakuować 13 osób i udzielić pomocy jednej z nich, która nie była w stanie samodzielnie opuścić mieszkania.

Efektywna praca Straży Miejskiej

Straż Miejska również miała intensywny weekend, odbierając 114 zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców związanych głównie z zakłócaniem spokoju i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Rzecznik Artur Kucharski wspomniał o wzmożonym patrolowaniu ulic i zabezpieczeniu miejskich imprez sylwestrowych, które na szczęście przebiegły bez poważniejszych incydentów.

  • 36 zdarzeń drogowych w czasie weekendu
  • 54 akcje strażackie, w tym 17 pożarów
  • 114 zdarzeń odnotowanych przez Straż Miejską

Tak mijają dni pracy dla służb w trakcie, co dla wielu z nas jest czasem odprężenia i radości z Nowego Roku. Ich gotowość i poświęcenie to gwarancja, że możemy czuć się bezpiecznie podczas świętowania.

Liczba wyświetleń: 117Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS