Dodatek energetyczny 2022

Dodatek do ogrzewania 2022

Dopłaty do ogrzewania, można już złożyć wniosek. Nowy dodatek energetyczny wniosek online. Kto może złożyć wniosek o dodatek grzewczy? Wysokość dofinansowania.

Dodatek energetyczny został uchwalony przez rząd już 15 września 2022 roku, a jego działanie weszło w życie 20.09.2022. Czym jest dodatek do ogrzewania? Gospodarstwa domowe mogą uzyskać wsparcie finansowe po złożeniu odpowiedniego wniosku. Gdzie złożyć wniosek o dopłatę do ogrzewania? Ile wynosi dofinansowanie energetyczne? Uzyskaj potrzebne informacje na temat dodatku do ciepła.

Dodatek grzewczy – kto może starać się o dofinansowanie?

Dla kogo dodatek energetyczny 2022? Wniosek o dofinansowanie mogą składać osoby ogrzewające gospodarstwo domowe gazem LPG, peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub olejem opałowym. Dodatkowo wsparcie finansowe na ogrzewanie uzyskają osoby korzystające ciepła systemowego z ciepłowni gazowych. Taka decyzja została podjęta ze względu na największy wzrost kosztów ogrzewania dla osób korzystających z tej metody. Według słów Minister Klimatu Anny Moskwy, ceny za ogrzewanie i ciepłą wodę mogą wzrosnąć o maksymalnie 40%.

Dopłaty do ogrzewania dla gospodarstw domowych mogą otrzymać osoby które spełnią odpowiednie warunki. Najważniejszą kwestią która pozwoli uzyskać dofinansowanie ciepła 2022 jest zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków według stanu na dzień 11 sierpnia 2022 r.

Dodatek do ogrzewania 2022 ile wyniesie?

Wysokość dodatku energetycznego w 2022 roku jest zależna od źródła z jakiego ogrzewane jest gospodarstwo domowe. Jednorazowe wsparcie finansowe wyniesie odpowiednio:

  • 500 zł dla gospodarstwa w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
  • 1000 zł w sytuacji gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, koza, kominek, ogrzewacz kuchenny, piec kaflowy, piecokuchnia czy koza zasilane drewnem kawałkowym,
  • 2000 zł gdy zasadniczym źródłem ciepła jest kocioł olejowy,
  • 3000 zł dla gospodarstwa w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, zasilanym peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy.

Dofinansowanie do ciepła wniosek – gdzie złożyć dokumenty?

Wniosek o dofinansowanie energetyczne, interesanci mogą składać osobiście w odpowiednim dla nich urzędzie gminy, ale również online. Należy pamiętać, że ostateczny termin składania dokumentów to 30 listopada 2022 roku. Po tym czasie nowo przesłane wnioski w sprawie dofinansowania na energię nie będą rozpatrywane.

Jeżeli wniosek o dodatek grzewczy złoży więcej niż jeden członek gospodarstwa domowego, rozpatrywany będzie jedynie ten z wcześniejszą datą wpłynięcia do placówki.

Kto nie może skorzystać z dopłaty? Wsparcie finansowe nie jest skierowane do tych osób które uzyskały dofinansowanie z tytułu dodatku węglowego. Dodatkowo wniosek o dopłatę do ciepła nie może być złożony przez osoby objęte ochroną przed podwyżkami.

Liczba wyświetleń: 2074Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS