Zwrot podatku – ile czasu ma urząd skarbowy na zwrot podatku?

Opublikowano:

Zwrot podatku – ile czasu ma urząd skarbowy na zwrot podatku?

Czas oczekiwania na zwrot podatku przez Urząd Skarbowy? Informację na temat czasu, w jakim Urząd Skarbowy ma obowiązek na przesłanie zwrotu podatku do płatnika.

Każdy podatnik, który osiągnął choćby minimalny zysk w danym roku podatkowym jest zobowiązany do złożenia deklaracji PIT.

Jaki czas na zwrot podatku ma urząd skarbowy?

Po złożeniu deklaracji podatkowej zwrot podatku możemy otrzymać w formie przelewu bankowego lub przekazu bankowego. Fiskus ma czas na dokonanie zwrotu do 45 dni (dla deklaracji składanych elektronicznie) oraz do 3 miesięcy dla deklaracji składanych w formie papierowej. Termin zwrotu podatku może się wydłużyć, jeżeli podatnik dokona korekty deklaracji. W przypadku podatku VAT termin na zwrot podatku wynosi – 25, 60 lub do 180 dni.

Jak sprawdzić, czy urząd skarbowy wysłał zwrot podatku?

W celu sprawdzenia czy zwrot podatku został wysłany przez urząd skarbowy mamy do dyspozycji usługę e-Urząd Skarbowy, dzięki której mamy wgląd do statusu zwrotu podatku zarówno z podatku PIT oraz VAT. W przypadku podatku PIT są dostępne statusy zwrotu z wszystkich form opodatkowania.

Innym sposobem na sprawdzenie, czy urząd skarbowy wysłał zwrot jest kontakt bezpośrednio z urzędem skarbowym w celu uzyskania informacji o zwrocie. Jednak usługa elektroniczna jest zdecydowanie wygodniejsza i nie musimy osobiście kontaktować się z urzędem.

Liczba wyświetleń: 947Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS