Jarosław Kaczyński: W tej chwili w Polsce nie obowiązuje konstytucja

Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:

Jarosław Kaczyński: W tej chwili w Polsce nie obowiązuje konstytucja

Na niedawnej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński stwierdził, że polska konstytucja nie obowiązuje obecnie, a raczej „wola” rządzących. Budzi to obawy o stan demokracji i praworządności w kraju.

Kryzys Konstytucyjny w Polsce - Ostry Komentarz Jarosława Kaczyńskiego

Podczas ostatniej konferencji prasowej lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Jarosław Kaczyński, wyraził swoje obawy dotyczące obecnej sytuacji państwa prawnego w Polsce. Stwierdził, że w tej chwili w kraju 'nie obowiązuje konstytucja', a jedynie ‘wola’ rządzących. Kaczyński ogłosił, że przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi politycy PiS odwiedzą wszystkie miasta wojewódzkie, by mówić o działaniach obecnego rządu i obiecują 'intensywny weekend'.

Ocena Działalności Rządu

  • Kaczyński krytykuje brak realizacji obietnic, mówiąc o 'łamaniu konstytucji' i 'podejmowaniu działań o skrajnie niemoralnym charakterze'.
  • Zwrócił uwagę na różnicę pomiędzy deklaracjami w Polsce, a postawą w Brukseli, oskarżając obecną władzę o zgodę na 'niemiecki dyktat'.
  • Prezes PiS podkreślił, że pewne działania rządu mogą prowadzić do utraty suwerenności Polski.
  • Wskazał na likwidację obiecanych przedsięwzięć, jak 'zerowy' kredyt i brak dotrzymania słowa wobec nauczycieli.

Konstytucja czy Wola Władzy?

Zdaniem Kaczyńskiego, rządy obecne w Polsce prowadzą do sytuacji, w której 'nie obowiązuje konstytucja, prawo, obowiązuje wola władzy'. Twierdzi on, że obserwujemy 'zupełny kryzys konstytucyjny', a 'trzeba przywrócić praworządność' poprzez nowe wybory. Szef PiS nie kryje, że zdaniem jego partii, obecny rząd może robić 'wszystko', co w oczach opozycji zagraża demokracji i praworządności, posuwając się do działań o charakterze niemoralnym, a nawet kryminalnym.

Spotkania z Obywatelami w Ramach Kampanii

Kaczyński zapowiedział, że w nadchodzący weekend czołowi politycy partii spotkają się z mieszkańcami miast wojewódzkich, pod hasłem 'Bądźmy razem'. Wśród nich mowa o Lublinie, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie i innych dużych miastach Polski. Mówi się o jedności i solidarności jako o sile zarówno PiS jak i całego społeczeństwa. Kaczyński wyraża przekonanie, że dzisiaj mamy przy władzy partię, która jest 'w istocie niemiecką', co w jego ocenie jest sprzeczne z polską racją stanu, która powinna bronić interesów Polski, a nie innych państw. Podczas konferencji lider PiS nie szczędził słów krytyki w stronę obecnej władzy, zarzucając jej nie tylko łamanie obiektywnego prawa, ale i fundamentalnych zasad demokracji. W jego ocenie konieczne są zmiany, których celem będzie przywrócenie prawdziwej praworządności i ochrona suwerenności Polski.

Liczba wyświetleń: 462Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS