Komisja śledcza ds. afery wizowej. Przesłuchania byłego dyrektora departamentu konsularnego

Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:

Komisja śledcza ds. afery wizowej. Przesłuchania byłego dyrektora departamentu konsularnego

Przesłuchania byłego dyrektora departamentu konsularnego MSZ w ramach komisji śledczej ds. afery wizowej. Jakubowski zapewnia, że nie było nacisków na wydawanie wiz. Nie zabrakło spięć między członkami komisji. Ostatnie przesłuchanie dotyczy Marcina Jakubowskiego, następnym świadkiem ma być jego zastępczyni Beata Brzywczy.

Kolejne Przesłuchania w Ramach Komisji Śledczej ds. Afery Wizowej

W ostatnim czasie komisja śledcza ds. afery wizowej przesłuchała Marcina Jakubowskiego, byłego dyrektora departamentu konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W trakcie przesłuchania, które odbyło się 12.03.2024, doszło do licznych spięć między członkami komisji.

Były Dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ Stawia Czoła Pytaniom Komisji

Marcin Jakubowski, który związany jest z MSZ od 2003 roku, podczas przesłuchania przedstawił swoje doświadczenie zawodowe. Odniósł się również do zarzutów związanych z aferą wizową. "Nie przypominam sobie dyspozycji wydania wizy", mówił zeznający, odnosząc się do listy osób, która miała trafić do jego rąk.

  • Jakubowski zaprzeczył, aby dostał listę osób z Afryki
  • Wniósł, że wnioski wizowe zostały rozpatrzone negatywnie

Spięcia Podczas Przesłuchania

Na sali przesłuchań nie brakowało emocji. "Proszę się wziąć do roboty", powiedział poseł PiS do przewodniczącego komisji Michała Szczerby, kiedy podniosły się głosy dotyczące nowych dokumentów, które wpłynęły z ministerstwa. Kolejne spięcia miały miejsce pomiędzy członkami komisji, co świadczy o napiętej atmosferze panującej w trakcie przesłuchań.

Kolejni Świadkowie i Dalszy Rozwój Afery Wizowej

Komisja ma w planach przesłuchanie kolejnych osób związanych z aferą. Następnym świadkiem będzie zastępczyni Jakubowskiego, Beata Brzywczy. Afera wizowa pozostaje gorącym tematem publicznego zainteresowania, a przesłuchania przedstawicieli MSZ rzucają nowe światło na działania poszczególnych osób w departamencie konsularnym.

Przypadek afery wizowej charakteryzuje szereg spięć, które nastąpiły podczas ostatniego przesłuchania w sejmowej komisji śledczej. Sprawa nadal rozwija się i przynosi wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i obserwatorów. Z każdym przesłuchań ujawniają się nowe szczegóły, które mogą zmieniać obraz sytuacji. Oczekuje się dalszych informacji, które pochodzenia z prac komisji śledczej ds. afery wizowej, a społeczeństwo z niecierpliwością śledzi rozwój wydarzeń.

Liczba wyświetleń: 472Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS