Lublin Liderem Transportu Publicznego 2023 – działania na rzecz ekologicznego transportu

Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:

Lublin Liderem Transportu Publicznego 2023 – działania na rzecz ekologicznego transportu

Lublin wyróżniony tytułem Lidera Transportu Publicznego na rok 2023 przez Polski Związek Pracodawców Transportu Miejskiego. Miasto słynie z nowoczesnego węzła komunikacyjnego – Dworca Lublin oraz inwestycji w zeroemisyjne autobusy i trolejbusy.

Lublin otrzymuje tytuł lidera Transportu Publicznego w 2023

Lublin został uhonorowany prestiżowym tytułem Lidera Transportu Publicznego za rok 2023, który został przyznany przez Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego. To wsparcie dla starań miasta mających na celu rozwój ekologicznego transportu oraz inwestycje w innowacyjne technologie.

Dlaczego Lublin Stanął na Podium? Nowoczesne Centrum Komunikacji – Dworzec Lublin to inwestycja, która przyniosła Lublinowi zaszczytne wyróżnienie. Prezydent miasta, Krzysztof Żuk, podkreśla znaczenie dostępności transportu zbiorowego oraz wspomina o długoterminowych inwestycjach, które przyczyniły się do sukcesu.

Cechy wyróżniające dworzec Lublin

  • Integracja komunikacji miejskiej z pozamiejską i transportem kolejowym
  • Centralny punkt projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego
  • Finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
  • Wartość projektu przewyższająca 345 mln zł

Wizja Rozwoju Komunikacji Miejskiej w Lublinie

Lublin koncentruje się na dalszym rozwoju zeroemisyjnych autobusów i trolejbusów, modernizacji przystanków, a także na tworzeniu infrastruktury ułatwiającej korzystanie z usług komunikacyjnych, jak dynamiczna informacja pasażerska czy biletomaty.

Komisja Konkursowa a Inne Miasta

Poza Lublinem, nagrodzono również Warszawę za ilość autobusów elektrycznych oraz Radom za Zielony Transport Publiczny. Wyróżnienie otrzymała także firma Daimler Buses Polska Sp. z o.o. za Autobus Wodorowy.

Misja Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego

Misją Związku jest poprawa warunków pracy brany, zapewnienie ciągłości zatrudnienia oraz bezpieczeństwa socjalnego pracowników transportu publicznego. Związek aktywnie wpływa na zmiany w prawodawstwie, które sprzyjają rozwojowi transportu w Polsce i Europie.

Znaczenie Wyróżnienia dla Mieszkańców Lublina

Nagroda dla Lublina jest postrzegana jako ważne wyróżnienie nie tylko dla miasta, ale także dla jego mieszkańców, którzy od lat oczekiwali na ulepszenia w komunikacji publicznej. To potwierdzenie, że Lublin staje się wzorem ekologicznej mobilności miejskiej.

Liczba wyświetleń: 391Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS