Morawiecki proponuje zmienić nazwę "Urząd Pracy" na "Centrum Wyboru Kariery"

Opublikowano:

Morawiecki proponuje zmienić nazwę

Premier Mateusz Morawiecki proponuje zmianę nazwy Urząd Pracy na Centrum Wyboru Kariery. Zmiana nazwy w związku z niską stopą bezrobocia w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki na swoich profilach w mediach społecznościowych opublikował propozycję zmiany dotyczącą istotnej w kraju instytucji jaką jest Urząd Pracy. Szef rządu na facebookowym profilu opublikował post dotyczący PUP.

Premier proponuje zmiany – Centrum Wyboru Kariery zamiast nazwy Urząd Pracy

Na profilu społecznościowym Mateusza Morawieckiego pojawił się wpis, który sugeruje zmianę nazwy Urząd Pracy na coś bardziej pasującego do obecnej sytuacji na rynku. Jak podkreślił szef rządu obecnie bezrobocie w Polsce jest drugie najniższe w Europie. Nazwa Urząd Pracy kojarzona jest przede wszystkim z dawnymi czasami, kiedy stopa bezrobocia była wyjątkowo wysoka, a Powiatowe Urzędy Pracy pełne interesantów.

“Dziś, gdy bezrobocie w Polsce jest drugim najniższym w Europie, może powinniśmy przestać używać nazwy urząd pracy, która kojarzy się ze smutnymi czasami rządów PO, i zamienić je na coś, co bardziej pasuje do dzisiejszego rynku pracownika np. centra wyboru kariery?”  – napisał Mateusz Morawiecki

Nie ma wątpliwości, że dane podane przez Premiera są zgodne z prawdą. Bezrobocie w Polsce w marcu 2023 było niższe niż w poprzednim miesiącu. Jak wyliczył GUS stopa bezrobocia trzecim miesiącu 2023 roku wynosiła 5,4%.

Opublikowany wpis spotkał się zarówno z pozytywnym jak i negatywnym odbiorem. Część internautów jest zdania, że sama zmiana nazwy nie wiąże się z niczym poza dodatkowymi kosztami. Inna grupa pochwala pomysł Premiera.

Liczba wyświetleń: 711Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS