PKBWM – Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich raporty, wyniki badań. Ustawa o PKBWM, przyczyny wypadków morskich, o komisji PKBWM.

Czym zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich? Oczywiście jak sama nazwa wskazuje PKBWM zajmuje się prowadzeniem badań na temat wypadków morskich. Kiedy komisja podejmuje działanie? Jeżeli wypadkowi uległ polski statek lub gdy wypadek miał miejsce w polskiej przestrzeni morskiej. 

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich kontakt

Warto wiedzieć, że Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich kontakt prowadzi na wiele sposobów. Aby skontaktować się z centralą urzędu, można skorzystać z telefonu kontaktowego lub poczty elektronicznej. Oczywiście obie formy kontaktu PKBWM realizuje jedynie w godzinach pracy. Główna siedziba Komisji mieści się w tzw. Czerwonym ratuszu.

Adres: Pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin
Telefon: (+48) 91 44 03 290, (+48) 664 987 987
E-mail: [email protected]

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 7:30-15:30

Ustawa o PKBWM

Instytucja działa na podstawie ustawy z dnia 31 sierpnia 2012 r. o Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich. Dokonany zapis znajduje się w Dzienniku Ustaw Dz.U. z 2019 r. poz. 1374. Należy pamiętać, że ustawa o PKBWM dokładnie reguluje możliwości działania urzędu, a także nadaje mu konkretne prawa i obowiązki.

Telefon alarmowy PKBWM

Należy pamiętać, że poza telefonem sekretariatu Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich funkcjonuje całodobowa linia alarmowa PKBWM. Dzwoniąc na numer (+48) 664 987 987 można zgłosić wypadek morski. Dzięki dostępności 24/7 reakcja pracowników Państwowej Komisji Badania WYpadków Morskich jest natychmiastowa.

Telefon 24h: (+48) 664 987 987

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich raporty

W przypadku zgłoszenia jakiegokolwiek wypadku Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich jest w obowiązku sporządzić odpowiedni raport. Wszystkie raporty PKBWM dostępne są dla zainteresowanych w wersji elektronicznej. Co można znaleźć w takim raporcie? W dokumencie znajdują się fakty dotyczące zdarzenia informacje ogólne, a także dokładny opis okoliczności wypadku, analiza czynników, które mogły mieć wpływ na zdarzenie. Dodatkowo PKBWM raporty zawierają zdjęcia.

Przyczyny wypadków morskich 

Każdego roku Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich sporządza podsumowujący dokument, którego celem jest zebranie danych o wypadkach w ciągu roku. Według jednego z takich raportów PKBWM stwierdza, iż do największej ilości incydentów dochodzi z przyczyn błędu ludzkiego. Następnie kolejno występuje czynnik organizacyjny, mechaniczny a najmniejszy udział w wypadkach morskich ma czynnik zewnętrzny.

Liczba wyświetleń: 1298Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS