PKP – Polskie Koleje Państwowe

Opublikowano:

PKP

Polskie Koleje Państwowe S.A. siedziba, podmioty podległe. PKP rozkład jazy pociągów online. Jak kupić bilet PKP? Opóźnienia pociągów PKP – portal pasażera PKP.

PKP – Polskie Koleje Państwowe S.A.

Polskie Koleje Państwowe jest spółką skarbu państwa. Jednocześnie jest on jej jedynym akcjonariuszem który zarządzany jest obecnie poprzez Ministra Aktywów Państwowych. Aktualnie główna siedziba PKP mieści się w Warszawie przy al. Jerozolimskich 142A. Warto wiedzieć, że pod PKP S.A. podlegają podmioty:

 • PKP CARGO S.A.
 • PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.
 • PKP Intercity S.A.
 • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.
 • PKP Informatyka Sp. z o.o.
 • PKP TELKOL Sp. z o.o.
 • Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.
 • Xcity Investment Sp. z o.o.
 • CS Natura Tour Sp. z o.o.

Rozkład jazdy PKP

Dla wszystkich połączeń PKP rozkład jazdy dostępny jest bezpośrednio na dworcu. Każdy z peronów obsługujących połączenia Polskich Kolei Państwowych wyposażony jest w dokładny rozkład jazdy pociągów. Umieszczony stacjonarnie przez PKP rozkład jazdy najczęściej stanowi przypomnienie dla podróżnych o której pociąg pojawi się na stacji. Niewiele osób wychodzi na dworzec aby sprawdzić rozkład jazdy PKP. Nie każdy podróżny wie, iż dostępny na dworcu plakatowy rozkład jazdy PKP dostępny jest także online w wersji do druku.

Oczywiście osoby obsługujące portal PKP rozkład pociągów zamieszczają online. Taka możliwość sprawdzenia, kiedy odjeżdża pociąg jest znacznie wygodniejsza. Dostępny online rozkład PKP umożliwia sprawdzenie czasu odjazdu i przyjazdu pociągu z dowolnej stacji na terenie Polski.

Nie ma wątpliwości, że w przypadku gdy pojawi się zaktualizowany, nowy rozkład jazdy PKP dane zamieszczone na stronie zostaną zaktualizowane. Zwykle nowe godziny odjazdu pociągów udostępniane są do wglądu odpowiednio wcześniej w celu zapewnienia podróżnym możliwości zaplanowania podróży.

PKP rozkład jazdy pociągów – wyszukiwarka połączeń PKP

Gdzie można sprawdzić rozkład jazdy pociągów PKP? Harmonogram odjazdów pociągu można zweryfikować online. Wyszukiwarka połączeń PKP działa na podstawie wpisanych przez użytkownika danych. Po uzupełnieniu pól z miastem w którym podróż ma się rozpocząć, a także z miejscem docelowym. Następnie należy wybrać przycisk wyszukiwania. Algorytm wyświetli dostępne kursy między podanymi miastami. Jeżeli bezpośrednie połączenia nie są realizowane, zostanie zaproponowana przesiadka.

Podczas przeglądania rozkładu jazdy PKP na stronie przewoźnika można zdefiniować ilość podróżnych czy preferowane miejsca, a następnie zakupić bilety w wersji elektronicznej. Strona jaka umożliwia rozkładu jazdy PKP to www rozkład jazdy pkp.

PKP Intercity

Intercity PKP to polski przewoźnik realizujący połączenia na terenie całego kraju. Aktualnie z usług PKP Intercity mogą korzystać mieszkańcy całego kraju. Jak wynika z podanych danych PKP Intercity obsługuje połączenia w ponad 400 miastach w Polsce. Dodatkowo dzięki połączeniom torów istnieje również możliwość wyjazdu poza granice kraju korzystając z usług PKP Intercity.

PKP Intercity bilety

Bilety na przejazdy z PKP Intercity można zakupić online, na stacji, a także bezpośrednio u konduktora. PKP Intercity bilety sprzedaje z miesięcznym wyprzedzeniem. Oczywiście im wcześniej zakupiony bilet tym jego cena może być niższa. Dodatkowo czasowo uruchamiana jest promocja dzięki której przy zakupie biletów dla więcej niż jednej osoby, pasażerowie mogą liczyć na zniżkę. Dostępna online opcja PKP Intercity kup bilet jest chwalona szczególnie przez podróżnych, ze względu na możliwość wybrania wagonu, a także miejsca.

Opóźnienia PKP

Występujące na trasie pociągu PKP opóźnienia, pojawiają się najczęściej przez warunki atmosferyczne. Przykładowo, jeżeli tory zostaną zasypane przez śnieg, nie ma możliwości dalszej realizacji przejazdu w bezpiecznych zarówno dla pasażerów, jak i pociągu warunkach. Konieczne jest uprzednie odśnieżenie torów, przez pracowników technicznych. Spóźnienia pociągów PKP mogą również wynikać z uszkodzenia torów. Z tego względu nad stanem torowiska niemal całodobowo czuwają specjaliści techniczni.

Aby ułatwić pasażerom uzyskanie informacji na ten temat, informacje publikowane są online. Aktualne opóźnienia pociągów PKP można samodzielnie sprawdzić na stronie internetowej dla pasażerów. Oczywiście spółka PKP opóźnienia pociągów stara się minimalizować, jednak nie ma możliwości stuprocentowego przewidzenia warunków atmosferycznych.

Portal Pasażera PKP

Chcąc zapewnić szybki kontakt z pasażerami uruchomiono portal pasażera. Dostępna online witryna pozwala na uzyskanie aktualnych informacji nie tylko na temat opóźnień pociągów. Portal Pasażera PKP stanowi również źródło informacji na temat planowanych i rozpoczętych remontów.

Serwis informacyjny – Polskie Koleje Państwowe

Serwis informacyjny Polskich Kolei Państwowych. Sprawdź aktualny rozkład jazdy PKP, godziny odjazdów, informacje o biletach i godziny odjazdów w jednym miejscu https://pkp.info.pl/.

Liczba wyświetleń: 1532Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS