Poczta Polska

Opublikowano:

Poczta Polska

Monitoring Poczta Polska, śledzenie przesyłek i listów. Cennik Poczta Polska, kalkulator ceny. Telefoniczna infolinia Polskiej Poczty, kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Poczta Polska

Poczta Polska jest jednoosobową spółką skarbu państwa. Świadczy ona usługi pocztowe – przesyłanie listów, paczek. Dodatkowo w ostatnim czasie usługi świadczone przez Pocztę Polską zostały rozszerzone. Placówki Poczty Polskiej wyposażone są w wiele artykułów spożywczych, jak i tekstyliów. Poczta Polska świadczy również usługi bankowo-ubezpieczeniowe wykorzystując spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej – Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Powstanie Poczty Polskiej nastąpiło 1 stycznia 1992 roku. Spółka wykształciła się po rozwiązaniu przedsiębiorstwa Poczta Polska Telefon i Telegraf.

Poczta Polska śledzenie

Monitorowanie czy śledzenie Poczta Polska umożliwia odbiorcom przesyłek czy listów, ale także nadawcom. Usługa trackingu dostępna jest online dla wszystkich zainteresowanych. Jak śledzić paczkę Poczta Polska? Monitoring listów i przesyłek działa całodobowo, pierwszym krokiem do sprawdzenia planowanego terminu doręczenia jest wejście na stronę Poczty lub wpisanie w wyszukiwarkę frazę Poczta Polska śledzenie przesyłek.

Po odnalezieniu strony ze śledzenie wystarczy w polu wyszukiwania umieścić numer przewozowy. Oferowany przez instytucje jaką jest Poczta Polska tracking jest wygodną opcją dla osób które potrzebują sprawdzić położenie przesyłki.

Oczywiście śledzenie przesyłek Poczta Polska umożliwia poprzez systemy wykorzystywane w sortowniach czy punktach pocztowych. Jeżeli paczka znajduje się w transporcie między jednostkami, użytkownik nie zobaczy jej dokładnej pozycji, jedynie stan przykładowo przyjęta w oddziale, wysłana do odbiorcy.

Poczta Polska monitoring

Gdzie jest paczka Poczta Polska? Numery przewozowe paczek i listów nadawane są automatycznie przez system. Nadawca, jak i odbiorca mogą poznać gdzie jest paczka, po podaniu ciągu cyfr. Podczas wpisywania należy być uważnym, zmiana jednej cyfry może skutkować wyświetleniem komunikatu podany numer przesyłki jest błędny. W takiej sytuacji konieczne jest ponowne sprawdzenie wpisanego numeru. Jeżeli jednak okaże się, że ciąg cyfr jest poprawny, może to oznaczać, iż paczka czy list nie została jeszcze zarejestrowana w systemie Poczty Polskiej. W takiej sytuacji najlepiej poczekać, a jeżeli problem dalej się powtórzy, najlepiej skorzystać z usługi jaką jest infolinia Poczta Polska.

Poczta Polska śledzenie przesyłek zagranicznych

Poza świadczeniem usług w kraju Poczta Polska obsługuje również przesyłki zagraniczne. Jak śledzić przesyłki międzynarodowe Poczta Polska? Opisany powyżej sposób śledzenia przesyłek Poczty Polskiej jest również odpowiedni dla tych międzynarodowych. W niektórych przypadkach wyszukiwarka nie działa prawidłowo, oznacza to, że warto skorzystać z usług śledzenia paczek zagranicznych lokalnych urzędów pocztowych na terenie danego kraju. Nieobsługiwane śledzenie przesyłek zagranicznych Poczta Polska rozwiązała poprzez podanie listy miejsc wraz z podziałem na kraje. Dzięki czemu każdy może sprawdzić położenie danej paczki, nawet poza granicami kraju.

Poczta Polska cennik

Koszt wysyłki listów i paczek przez Pocztę Polską jest zróżnicowany i zależny od kilku czynników. Udostępniony cennik Poczta Polska na bieżąco aktualizuje, jednak nie zdarza się to często. Oferowane usługi dostarczania paczek i listów są w przystępnych dla obywateli cenach.

Poczta Polska paczka cennik

Poczta Polska kalkulator cen zrealizowała poprzez suwak na stronie. Za jego pomocą nadawca może wybrać wagę paczki. To w głównej mierze od niej zależna jest cena wysyłki. Dodatkowo cennik Poczty Polskiej zawiera w sobie podział na gabaryty paczek i listów. Nadawca może przesłać przesyłkę w gabarycie A lub gabarycie B. Co to oznacza? Gabaryt A Poczta Polska to maksymalna długość każdego boku paczki. Obecnie w gabarycie A maksymalny wymiar to 60 cm, 50 cm i 30 cm. Jeżeli którykolwiek bok będzie dłuższy automatycznie paczce zostanie przydzielony gabaryt B, co wiąże się ze zwiększeniem kosztów dostawy. Poczta Polska cennik paczek umieściła online. W opcjach nadawca może również zaznaczyć potwierdzenie odbioru, a także ubezpieczenie przesyłki. Te dodatkowe udogodnienia są płatne, niewliczone w podstawową cenę wysyłki.

Poczta Polska cennik paczek za pobraniem

Cennik przesyłek Poczta Polska ustaliła optymalnie aby każdy mógł pozwolić sobie na skorzystanie z usług. W przypadku usługi za pobraniem nadawca musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Cena wysyłki paczki za pobraniem na Poczcie jest uwarunkowana jej wagą. Koszty wahają się w przedziale od 10,60 zł do  37,50 zł.

Poczta Polska cennik list

Poczta Polska cennik wysyłki listów również udostępniła online. W przypadku listów cena za wysyłkę zależy od podobnych czynników. W zależności od wagi, jak i rozmiaru listu zmienia się cena dostawy. Dodatkowo cennik listów Poczty Polskiej zależy jest od klasy jego nadania. Listy mogą być przesłane klasą ekonomiczną lub priorytetową. Oczywiście różnica wynika z czasu jego dostarczenia.

Intranet Poczta Polska

Wewnętrzny system dopasowany pod Pocztę Polską nazwany jest Intranetem. Nie każdy może uzyskać do niego dostęp. Dla portalu jakim jest Intranet Poczta Polska logowanie umożliwia jedyne pracownikom. Jak zalogować się do Intranet Poczta Polska? osoby posiadające dane logowania mogą skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując frazę intranet poczta polska login. Innym sposobem uzyskania dostępu do portalu jest odwiedzenie oficjalnej strony instytucji, a następnie wybranie opcji Intranet. W obu przypadkach użytkownicy zostaną przekierowani na stronę logowania.

Poczta Polska infolinia

Biuro Obsługi Klienta Poczty Polskiej prowadzi telefoniczną infolinię dla swoich klientów. Warto o tym pamiętać w przypadku pytań, wątpliwości czy problemów z usługami świadczonymi przez Pocztę Polską. Poczta Polska telefon zarówno krajowy, jak i ten dla klientów z zagranicy obsługuje we wszystkie dni robocze od 8:00 do 20:00. Numer infolinii Poczty Polskiej to 43 842 06 00. Dla usługodawcy jakim jest Poczta Polska infolinia stanowi jedną z głównych form kontaktu z klientami. Warto wspomnieć o obowiązujących opłatach za połączenie

Dodatkowo Poczta Polska kontakt z klientami prowadzi również mailowo. Oczywiście w tym przypadku odpowiedź ze strony konsultantów Biura Obsługi Klienta może nastąpić po czasie.

Informacje o działalności Poczta Polska

Dostępny całodobowo serwis informacyjny o Poczcie Polskiej, monitoring przesyłek online, baza oddziałów, godziny otwarcia, numery listów, paczki i wysyłki https://poczta-polska.info.pl

Liczba wyświetleń: 1276Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS