Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce

Rosyjski żołnierz zatrzymany w Polsce. Co z dezerterem z Rosji? Niespodziewane zdarzenie na granicy polsko-białoruskiej: zatrzymany rosyjski żołnierz

Niespodziewane zdarzenie na granicy polsko-białoruskiej: zatrzymany rosyjski żołnierz

Rosyjski żołnierz został zatrzymany na terenie Polski. Informacje te ujawniły media, nawiązując do danych dostarczonych przez jedną ze stacji radiowych. Wygląda na to, że strażnicy graniczni z Podlasia przejęli dezercję, kiedy tylko przekroczyła granicę białoruską.

Sprawa zatrzymania 41-letniego rosyjskiego żołnierza

Zatrzymany żołnierz, w momencie wprowadzenia kontrol, był ubrany po cywilnemu i nie posiadał broni. Jest to 41-letni mężczyzna, którego, jak wynika z informacji, podejrzewa się o nielegalne próby przedostania się do Polski od strony Białorusi, bezpośrednio z frontu ukraińskiego.

Postępowanie w sprawie zatrzymanego żołnierza

Obecnie mężczyzna jest badany przez polskie służby. Jak ustalili reporterzy RMF FM, przy podejrzanym znaleziono rosyjskie dokumenty wojskowe, w tym kontrakt z armią, zakładający jego udział w działaniach zbrojnych przeciwko Ukrainie. Sprawca próbował wykorzystać granice migracyjne, aby dostać się do naszego kraju, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podlaska Straż Graniczna potwierdziła doniesienia o zatrzymaniu dezertera. W chwili obecnej jednak nie udostępnia żadnych szczegółowych informacji na ten temat.

To wydarzenie wymaga naszej uwagi, ponieważ pokazuje rosnące napięcie na naszych granicach. Służby muszą być czujne i gotowe do podjęcia działań w postaci zatrzymania każdej osoby, która wydaje się podejrzana.

Liczba wyświetleń: 83Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS