Nowa edycja Senior+

Opublikowano:

Nowa edycja Senior+ na 2023

Rusza nabór wniosków do programu Senior+ na 2023 rok. Kto może starać się dofinansowanie z programu Senior+? 60 mln zł wsparcia dla Domów Seniora.

Wystartowała nowa edycja programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – Senior+. W założeniach projektu znajduje się utworzenie Dziennych Domów i Klubów Seniora, a także utrzymanie i rozwinięcie tych już funkcjonujących.

Nabór wniosków do programu Senior+

Wnioski o przyznanie dofinansowania z Programu Senior+ na 2023 rok można składać online. W przesłaniu dokumentu pomoże Generator Obsługi Dotacji (GOT). Podania przyjmowane będą do 5 stycznia 2023 roku. Ostateczny termin przesłania dokumentu upłynie o 16:00.

“Chcemy, aby seniorzy mieli możliwość realizacji swoich pasji oraz, żeby byli bardziej aktywni. Takim celom służy tworzenie Domów i Klubów Senior+. W całej Polsce mamy już prawie 1,1 tys. takich placówek, zależy nam, aby ich przybywało. Zachęcam samorządy do udziału kolejnej edycji programu” –  powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Program Senior+ jest jednoroczną inicjatywą. Oznacza to, że jest realizowany wyłącznie w 2023 roku, najprawdopodobniej w kolejnych latach zostaną wdrożone kolejne edycje programu. Dla programu Senior+ wnioski mają zostać rozpatrzone do 17 marca 2023 roku.

Senior+ założenia programu

Kto może starać się o dofinansowanie z programu Senior+? Wsparcie finansowe skierowane jest do gmin, powiatów oraz samorządów wojewódzkich. Warto wspomnieć, że program Senior+ ma być zrealizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje utworzenie nowych placówek. Kwotę 400 tys. złotych przeznaczono na utworzenie Dziennych Domów Seniora. Stworzenie Klubów dla Seniora jest objęte kwotą 200 tys. złotych. Według wyliczeń takie rozwiązanie pozwoli na pokrycie 80% kosztów budowy i wyposażenia.

Część druga programu Senior+ na 2023 rok przewiduje dofinansowanie funkcjonujących już centrów. Każdy z Dziennych Domów Senior+ może maksymalnie wnioskować o kwotę 400 zł. W przypadku pojedynczego Klubu Seniora dotacja może wynieść do 200 zł.

Liczba wyświetleń: 1402Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS