Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem odwołane – powodem choroba premiera

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem odwołane – powodem choroba premiera

Ze względu na zapalenie płuc u premiera, zaplanowane spotkania w ciągu najbliższych dni zostały odwołane — powiedział podczas konferencji Jan Grabiec. Dziś prezydent wystosował zaproszenie do Donalda Tuska. Miało się ono odbyć 1 maja w Pałacu Prezydenckim.

Spotkanie prezydenta z premierem odwołane

Spotkanie między Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem zaplanowane na 1 maja w Pałacu Prezydenckim zostało odwołane. Decyzja ta została podjęta w związku z infekcją płuc premiera, jak ogłosił Jan Grabiec podczas konferencji prasowej. Prezydent Duda zaprosił Donalda Tuska na to spotkanie. Jan Grabiec podczas czwartkowej konferencji prasowej wspomniał, że ze względu na zaawansowany stan infekcji płuc, publiczne aktywności premiera, w tym nadchodzące dni i długi weekend, nie będą możliwe. Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że premier Tusk wznowi działania ‘jak najszybciej’, jednakże wszystkie zaplanowane na nadchodzące dni spotkania dwustronne, podróże i zobowiązania międzynarodowe zostały odwołane.

Andrzej Duda zaprasza Premiera na spotkanie

Na skutek konferencji prasowej w Sejmie, Prezydent Duda niespodziewanie ujawnił plany rozmów z Donaldem Tuskiem. Spotkanie miało być okazją do uczczenia 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. ‘Z myślą o naszej nadchodzącej prezydencji w UE, zaprosiłem Premiera do Pałacu Prezydenckiego 1 maja przed południem’ - poinformował Prezydent.

Jednakże spotkanie nie odbędzie się. Po południu Centrum Informacji Rządowej wydało oświadczenie, informując o chorobie Premiera. ‘W nadchodzących dniach Premier Donald Tusk będzie ograniczał swoją działalność publiczną z powodu infekcji płuc’ – oświadczyło Centrum Informacji Rządowej w czwartek.

Krótko po oświadczeniu z Centrum Informacji Rządowej, sam Donald Tusk zabrał głos w mediach społecznościowych, mówiąc: ‘Po krótkiej - mam nadzieję - przerwie spowodowanej chorobą, wracamy do pracy z determinacją’.

The Purpose of the Conversation

Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, Andrzej Duda uczestniczył w dyskusjach z politykami i dziennikarzami na temat programu Nuclear Sharing oraz potencjalnych działań Polski w tej sprawie.

Wtedy udzieliłem komentarza dla polskiej gazety, co spowodowało dyskusję z Premierem Donaldem Tuskiem, który wyraził chęć spotkania ze mną w tej sprawie. Odpowiedziałem, że jestem gotowy na takie spotkanie - stwierdził Andrzej Duda w czwartek.

Prezydent Duda wyjaśnił, że zbliża się 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z myślą o naszej nadchodzącej prezydencji w UE, zaprosiłem Premiera do Pałacu Prezydenckiego 1 maja przed południem - dodał.

Ponadto Andrzej Duda wyjaśnił, że dokładny czas zostanie ustalony przez asystentów Premiera i Prezydenta, w oparciu o ich harmonogramy.

Mam nadzieję poruszyć temat programu Nuclear Sharing z Premierem. Wcześniej już o tym wspominałem, więc powinien być świadomy naszej pozycji w tej sprawie, ale jestem gotów ją ponownie przedstawić - podkreślił Prezydent.

Nasza prezydencja w UE ma także wielkie znaczenie dla budowania naszych relacji z Stanami Zjednoczonymi. Mam nadzieję na owocne spotkanie - zakończył Andrzej Duda.

Liczba wyświetleń: 150Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS