Straż Graniczna po rozmowach z niemiecką policją. Jest komunikat

Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:

Straż Graniczna po rozmowach z niemiecką policją. Jest komunikat

Straż Graniczna po rozmowach z niemiecką policją. Komunikat w sprawie incydentu w Osinowie Dolnym, gdzie z niemieckiego radiowozu wysiadła rodzina migrantów. Polska strona domagała się wyjaśnień od Niemców, a Prezydent Policji Federalnej zapewnił, że taka sytuacja nie powtórzy się. Tekst jest aktualizowany.

Straż Graniczna po rozmowach z Niemiecką policją – co ustalono?

Straż Graniczna po rozmowach z niemiecką policją wydała komunikat odnośnie ostatniego incydentu na granicy polsko-niemieckiej. Tematem dyskusji był przypadek, który wydarzył się w miejscowości Osinów Dolny, gdzie do zdarzenia doszło w miniony piątek. Rozmowy te miały na celu przede wszystkim wyjaśnienie okoliczności, w jakich niemiecka rodzina migrantów została pozostawiona w przygranicznym miasteczku. Polska Straż Graniczna zaznacza, iż niemiecka strona wyraziła żal z powodu zaistniałego zdarzenia, podkreślając jednocześnie, że nie powinno do niego dojść.

  • Incydent został szeroko omówiony przez obie strony.
  • Niemieccy funkcjonariusze podkreślili zobowiązanie do tego, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.
  • Wysocy rangą przedstawiciele Policji Federalnej Niemiec zgłębili problem i wydali stosowne polecenia swoim szefom inspekcji.

Komunikat SG na temat zdarzenia w Osinowie Dolnym

"Strona niemiecka wyraziła ubolewanie z powodu zaistniałego zdarzenia. Jak zapewnił Prezydent Policji Federalnej, wszyscy kierownicy inspekcji Policji Federalnej w Niemczech zostali pouczeni o tym, że takie postępowanie nie ma prawa się powtórzyć" - oznajmiła Straż Graniczna.

Doniesienia o niemieckim radiowozie, który pozostawił migrantów w Osinowie Dolnym, wzbudziły duże emocje. Zgłoszenie dotarło do polskich władz, które natychmiast podjęły stosowne kroki dla wyjaśnienia sprawy. Polska strona oczekuje teraz od swoich niemieckich partnerów nie tylko wyjaśnień, ale i gwarancji, że sytuacje podobne do tej z Osinowa Dolnego nie będą miały miejsca. Sprawa będzie nadal śledzona przez odpowiednie organy, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe zarządzanie kwestią migracyjną na granicach.

Liczba wyświetleń: 158Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS