Urząd Skarbowy Krapkowice

Urząd Skarbowy Krapkowice

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: opolskie

Urząd Skarbowy Krapkowice

Urząd Skarbowy Krapkowice godziny otwarcia, numer telefonu, adres, e-mail, kontakt. Urząd Skarbowy w Krapkowicach zwrot podatku, rozliczenie PIT, praca.

Urząd Skarbowy w Krapkowicach

Z usług, jakie oferuje Urząd Skarbowy w Krapkowicach, mogą korzystać osoby zamieszkujący gminę Gogolin, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, oraz Zdzieszowice. Urząd Skarbowy Krapkowice jest to jednostka organizacyjna, która należy do Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Podejmuje ona głównie działania związane z egzekucją administracyjną, kontrolą podatkową, nakładaniem kar majątkowych oraz określaniem i poborem podatków jak i niepodatkowych należności budżetowych. W instytucji, którą jest Urząd Skarbowy Krapkowice praca jest wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowane osoby. Każdy zatrudniony tam pracownik posiada odpowiednie wykształcenie oraz przeszedł niezbędne kursy, oraz szkolenia, które odpowiednio przygotowały go do pracy wykonywanej w tej dziedzinie zawodowej. Krapkowice Urząd Skarbowy nabór pracowników do instytucji udostępnia na stronie internetowe. Każdy interesant, którego interesuje praca w Urzędzie Skarbowym w Krapkowicach, musi oprócz rozmowy rekrutacyjnej przejść test wiedzy dotyczący głównie ustaw.

Urząd Skarbowy Krapkowice druki

Instytucja, jaką jest Urząd Skarbowy Krapkowice druki oraz formularze do pobrania udostępnia dla każdego interesanta na stronie internetowej. Całą procedurę składania rozliczenia podatkowego można przeprowadzić w formie tradycyjnej, czyli za pomocą kartki, kalkulatora oraz długopisu jak i w znacznie łatwiejszy sposób. Krapkowice Urząd Skarbowy umożliwia teraz wypełnienie deklaracji podatkowej zdalnie. Taka opcja pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu oraz zmniejszyć ryzyko popełnianych błędów dzięki systemowi, który je wykrywa, oraz sugeruje poprawne odpowiedzi. Będzie to również znaczne ułatwienie dla interesantów, którzy jeszcze nie wypełniali tego rodzaju formularzy. Od rozliczenia się z podatku dochodowego są zwolnione osoby, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia. Deklaracji podatkowej nie muszą również składać studenci, którzy są na utrzymaniu rodziców oraz osoby dorosłe, które utrzymuje współmałżonek. Interesanci prowadzący własną działalność gospodarczą są zobowiązane do rozliczenia formularza deklaracji podatkowej nawet w przypadku gdy ich dochód osiągnąć 0 zł. W takim przypadku są zobowiązani do wypełnienia deklaracji, jaką jest PIT 0. Proces składania deklaracji podatkowych w formie online można przeprowadzić na stronie podatki gov.

Urząd Skarbowy w Krapkowicach zwrot podatku dochodowego

Urząd Skarbowy w Krapkowicach zwrot podatku dochodowego wykonuje od 3 miesięcy do 45 dni w zależności od formy, w jakiej została złożona deklaracja podatkowa. W przypadku przeprowadzenia całej procedury online zwrot podatku zostanie dokonany w ciągu 45 dni roboczych, natomiast jeśli proces podatkowy został przeprowadzony tradycyjnie, czyli osobiście w instytucji, wtedy Urząd Skarbowy Krapkowice zwraca podatek do 3 miesięcy. Każdy interesant może sprawdzić teraz, w jakim dniu dokładnie zostanie dokonany zwrot podatku na stronie e-Urząd Skarbowy. 

Urząd Skarbowy Krapkowice godziny otwarcia

W instytucji Urząd Skarbowy Krapkowice kasa obsługuje interesantów w godzinach otwarcia Urzędu. Urząd Skarbowy Krapkowice godziny otwarcia w poniedziałki wydłużył do 18:00. W pozostałe dni z usług Urzędu można korzystać w godzinach 8:00-15:00. W weekendy Krapkowice urząd Skarbowy jest nieczynny. W przypadku osobistej wizyty w Krapkowice Urząd Skarbowy należy wcześniej dokonać rezerwacji terminu na konkretną godzinę w celu uniknięcia niechcianej kolejki. 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-18:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00

Urząd Skarbowy Krapkowice kontakt

Urząd Skarbowy Krapkowice kontakt zdalny umożliwia za pomocą poczty elektronicznej oraz skorzystania z numeru telefonu. Warto wiedzieć, że kontakt zdalny z urzędem jest możliwy wyłącznie w godzinach jego otwarcia. W przypadku pilnej sprawy nie należy korzystać z poczty elektronicznej ze względu na znacznie dłuższy czas oczekiwania na odpowiedź. 

Numery telefonu do Urzędu Skarbowego w Krapkowicach: 77 446 77 10,  77 446 77 11

Adres e-mail:  [email protected]

Urząd Skarbowy Krapkowice adres:
ul. Opolska 96A
47-300 Krapkowice

Urząd Skarbowy Krapkowice konto bankowe udostępnia na stronie internetowej. Każdy interesant, który posiada dostęp do internetu ma do niego wgląd. Należy sprawdzać aktualność podawanych informacji. 

Liczba wyświetleń: 623Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS