Urząd Skarbowy Myślenice

Urząd Skarbowy Myślenice

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: małopolskie

Urząd Skarbowy Myślenice

Podatek od kupna samochodu, PCC-3 w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach. Urząd Skarbowy Myślenice kontakt, godziny otwarcia instytucji US Myślenice.

Urząd Skarbowy Myślenice jest  jedną z jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Urząd znajduje się na ul. Hipolita Cegielskiego 2 w Myślenicach. Na stronie urzędu udostępnione są numery do centrali i sekretariatu dla osób chcących uzyskać informacje. Oprócz kontaktu telefonicznego można skorzystać też z poczty elektronicznej, jednak w tym wypadku  korespondencja nie powinna mieć otoczki pisma urzędowego. Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP przypisana do placówki: Urząd Skarbowy w Myślenicach umożliwia szybkie składanie wszystkich wniosków i podań. Urząd obsługuje petentów w godzinach poranno-popołudniowych.

Urząd Skarbowy Myślenice kontakt

Urząd Skarbowy Myślenice uprzedza, że obsługa klienta bezpośrednio w urzędzie jest dopuszczalna w przypadku, w którym sprawy nie można załatwić przez e-usługi i po wcześniejszym umówieniu.

Urząd Skarbowy Myślenice adres: 
ul. Hipolita Cegielskiego 2, 32-400 Myślenice

Urząd Skarbowy Myślenice telefon:
Centrala: 12 274 24 20
Sekretariat: 12 27 24 203

Fax: 12-272-41-00
E-mail: [email protected]
NIP: 681-13-77-575

Urząd Skarbowy Myślenice opłata za kupno auta

Osoba kupująca auto ma obowiązek złożyć deklarację PCC-3 w przeciągu 14 dni od zawarcia umowy o kupna auta. Podatek od kupna auta ma wysokość 2% od wartości samochodu. Takie deklaracje można złożyć drogą pocztową i internetowa. Urząd Skarbowy Myślenice dopuszcza opcję złożenia zawiadomienia osobiście w urzędzie. Obliczoną już kwotę podatku należy przelać na podany przez Urząd Skarbowy Myślenice numer konta. W przypadku błędów w deklaracji należy natychmiastowo skontaktować się z urzędem. 

Urząd Skarbowy Myślenice pcc-3 

PCC-3 jest formularzem umożliwiającym spłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych. Od osób, które podpisały (umowę cywilnoprawną) umowę kupna/sprzedaży wymaga się złożenia formularzu PCC-3.

Urząd Skarbowy Myślenice PIT

Tak jak w większości urzędów skarbowych w placówce, jaką jest Urząd Skarbowy w Myślenicach posiada opcję składania PIT-u w formie elektronicznej jak i papierowej. W zależności od tego czy petent jest osobą nieprowadzącą działalności, prowadzącą działalność czy płatnikiem to dobiera się konkretny sposób rozliczenia.  W przypadku złożenia wniosku w formie elektronicznej Urząd Skarbowy w Myślenicach jest zobowiązany do zwrotu podatku PIT do 45 dni. Odnośnie PIT-u papierowego okres oczekiwania wydłuża się do 3 miesięcy. 
Urząd Skarbowy Myślenice druki umieścił w oddzielnej zakładce dotyczącej plików pdf. 

Liczba wyświetleń: 1894Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS