Urząd Skarbowy Racibórz

Urząd Skarbowy w Raciborzu

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: śląskie

Urząd Skarbowy w Raciborzu

Urząd Skarbowy Racibórz kontakt, godziny otwarcia. Rozliczenie PIT w Urzędzie Skarbowym w Raciborzu. Urząd Skarbowy Racibórz druki do pobrania.

Urząd Skarbowy Racibórz

Urząd Skarbowy Raciborz jest jednostką stanowiącą pieczę nad sprawami budżetowymi. W celu uzyskania informacji można skorzystać z infolinii urzędu. Możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy. Instytucja korzysta również z platformy ePUAP. Urząd Skarbowy obsługuje Naczelnika Urzędu Skarbowego, który ustala m.in. wszystkie kwestie związane z poborem podatków. 

Urząd Skarbowy Racibórz kontakt

Pracownicy placówki obsługują wszystkie stanowiska tylko w wyznaczonych godzinach otwarcia urzędu. 
Urząd Skarbowy Racibórz adres: ul. M. Drzymały 32: 47-400 Racibórz

Urząd skarbowy Racibórz telefon: 

 • 32 415 42 11
 • 31 415 42 12
 • 32 415 59 91
 • 32 415 29 88

E-mail: [email protected] 
FAX: 32 415-20-47 
NIP: 639-14-56-864 
REGON: 001021234-00410

Urząd Skarbowy Racibórz godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 08:00-18:00
 • Wtorek:  08:00-14:30
 • Środa: 08:00-14:30
 • Czwartek: 08:00-14:30
 • Piątek: 08:00-14:30

W soboty i niedziele Urzad Skarbowy w Raciborzu jest nieczynny. Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu. Rezerwacji terminu wizyty można dokonać przez telefon lub online. Zapowiadanie swoich odwiedzin w Urzędzie Skarbowym w Raciborzu przez Internet niesie ze sobą wiele korzyści, petent ma możliwość wglądu do wszystkich dostępnych terminów wizyt w Urzędzie Skarbowym w Raciborzu.

Urząd Skarbowy Raciborz informuje, że wszystkie wnioski i podania mogą być składane tylko za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej urzędu oraz za pomocą portalu podatkowego. W oddziale nie działają punkty obsługi kas.

Urząd Skarbowy Racibórz nr konta zamieścił na stronie internetowej urzędu. Przed każdym wykonaniem przelewu należy dokładnie sprawdzić jego poprawność, ponieważ urząd co jakiś czas może go aktualizować.

Urząd Skarbowy Racibórz druki do pobrania umieścił w specjalnie stworzonej do tego zakładce. Dokumenty są w formie pdf.

Urząd Skarbowy Racibórz rozliczenie pit

 W US Racibórz zwrot nadpłaconego podatku urząd dokonuje na rachunek bankowy podatników. Nie każda osoba ma obowiązek posiadać konta bankowe. Zwrotu można dokonać bezpośrednio w kasie, jednak wcześniej należy sporządzić specjalny wniosek. Możliwy jest również zwrot pocztowy, od którego odliczany jest 1% kwoty przekazu i 5,20 zł za przelew. US w Raciborzu posiada trzymiesięczny okres na zwrócenie nadpłaty. Jeśli Termin zostanie przekroczony, osoba rozliczana ma prawo uzyskać zwrot nadpłaty wraz z oprocentowaniem. Aby otrzymać zwrot nadpłaty, należy terminowo złożyć roczne zeznanie podatkowe. Zeznanie można oddać bezpośrednio w urzędzie, droga elektroniczną lub pocztową. 

W placówce, jaką jest Urząd Skarbowy Racibórz opłata skarbowa za wykonane usługi jest wykonywana na podane numery kont bankowych urzędu.

Należy pamiętać, że osoby mające wgląd do dokumentów podatkowych obowiązuje tajemnica skarbowa.

Liczba wyświetleń: 980Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS