Urząd Skarbowy Szczecinek

Urząd Skarbowy Szczecinek

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: zachodniopomorskie

Urząd Skarbowy Szczecinek

Urząd Skarbowy Szczecinek PIT, pracownicy, godziny otwarcia. Urząd Skarbowy w Szczecinku druki, kasa, kontakt, adres. US Szczecinek dane kontaktowe.

Urząd Skarbowy Szczecinek znajduje się przy ulicy Mickiewicza 13/14. Instytucja, jaką jest Urząd Skarbowy w Szczecinku, jest dostępna dla osób zamieszkujących takie gminy jak Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca oraz Szczecinek. 
Szczecinek Urząd Skarbowy jest instytucją zapewniającą wpływy do budżetu państwa. 

Do jego zadań należy również wykonywanie funkcji oskarżyciela o przestępstwa skarbowe, a także nakładanie kar majątkowych. 
Jest to jednostka Krajowej Administracji Skarbowej. Urząd Skarbowy Szczecinek BIP zawiera wszystkie niezbędne informacje o jednostce. 

Urząd Skarbowy Szczecinek PIT

PIT rozliczany jest z każdego rodzaju dochodów, między innymi z emerytur, pracy, działalności gospodarczej oraz ze sprzedaży nieruchomości.
Formularze do wypełniania są dostępne na głównej stronie podatki gov. Po jego wypełnieniu należy zanieść go do Urzędu Skarbowego w Szczecinku. Prostszym sposobem będzie skorzystanie z drogi elektronicznej. Aby tego dokonać, należy użyć programu umieszczonego na stronie Ministerstwa Finansów. Jako potwierdzenie zeznania złożonego drogą elektroniczna, trzeba pozyskać urzędowe poświadczenie. 

Nie rozliczenie PITu jest karane grzywną w wysokości od 185 zł do 37 000, a nawet pozbawieniem wolności. Przekroczenie terminu grozi konsekwencjami karno-skarbowymi. 
Termin zwrotu podatku w Urzędzie Skarbowym w Szczecinku wynosi 3 miesiące od daty jego poprawnego złożenia. 

Urząd Skarbowy Szczecinek druki

Wszystkie formularze do wydruku są dostępne na stronie podatki gov. Istnieje możliwość elektronicznego składania deklaracji co jest znacznie wygodniejsze oraz szybsze. Jest to dużo łatwiejsza ścieżka, ponieważ system daje podpowiedzi oraz wychwycą popełnione błędy. 

Urząd Skarbowy Szczecinek pracownicy

Każdy pracownik Urzędu Skarbowego w Szczecinku musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Są one odmienne w zależności od rodzaju stanowiska na które dana osoba rekrutuje. W niektórych przypadkach wystarczające jest ukończenie szkoły średniej, natomiast na niektóre stanowiska potrzebne jest wykształcenie wyższe. Osoba zatrudniona w Urzędzie Skarbowym głównie rozstrzyga sprawy podatkowe. 
Możliwe jest także odbycie praktyki oraz stażu. Umożliwiają one zdobywanie doświadczenia zawodowego, a także doskonalą umiejętności praktyczne. 

Urząd Skarbowy Szczecinek Praca

Praca Urzędu Skarbowego w Szczecinku polega głównie na ustalaniu oraz poborze podatków jak i niepodatkowych należności budżetowych. Średnie wynagrodzenie pracownika wynosi około 4000 zł. 

Urząd Skarbowy w Szczecinku Konta

Na głównej stronie Krajowej Administracji Skarbowej są dostępne numery kont bankowych. Na tej stronie nie są one podawane ze względu na ciągłe aktualizacje danych. 

Urząd Skarbowy Szczecinek kontakt

Z Urzędem Skarbowym w Szczecinku można skontaktować się za pomocą numeru telefonu oraz adresu e-mail. Dla niecierpliwych osób zalecany jest kontakt telefoniczny, ponieważ czas uzyskania odpowiedzi drogą mailową może być znacznie dłuższy. 

Urząd Skarbowy Szczecinek telefony:

  • Centrala: (94) 37 14 600
  • Sekretariat: (94) 37 14 680

E-mail: [email protected]

Urząd Skarbowy w Szczecinku godziny otwarcia

Wizyta w Urzędzie Skarbowym w Szczecinku jest możliwa od poniedziałku do piątku. W weekendy urząd jest zamknięty.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek: 8:00-18:00
  • wtorek: 8:00-15:00
  • środa: 8:00-15:00
  • czwartek: 8:00-15:00
  • piątek: 8:00-15:00

W instytucji jaką jest Urząd Skarbowy Szczecinek kasa jest otwarta w godzinach pracy urzędu.

Urząd Skarbowy Szczecinek adres: Ul. Mickiewicza 13/14, 78-400 Szczecinek

Liczba wyświetleń: 5503Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS