Warsaw Security Forum

Warsaw Security Forum

Mateusz Morawiecki podczas Warsaw Security Forum – przemówienie premiera. Rozmowy dotyczące nowych sankcji na Rosję. Warsaw Security Forum 2022.

Warsaw Security Forum to coroczna konferencja organizowana przez Fundacje Kazimierza Pułaskiego. W 2022 roku głównym tematem Warsaw Security Forum była agresja Rosji na Ukrainę. W konferencji wziął udział zarówno prezydent RP Andrzej Duda jak i Premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki podczas Warsaw Security forum

Wydarzenie zgromadziło w Warszawie osoby, a także instytucje zajmujące się problematyką geopolityki i bezpieczeństwa. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie podczas panelu zatytułowanego „Europe at War: Discussing Central and Eastern European Support for Ukraine”.

Warsaw Security Forum 2022 stanowiło idealną okazję do wygłoszenia przez Premiera rzeczpospolitej Polskiej stanowiska wobec aktualnych wydarzeń w Ukrainie. Przemówienie Mateusza Morawieckiego podczas Warsaw Security Forum dało do zrozumienia słuchaczom, iż w jego opinii Rosja stanowi realne zagrożenie dla państw Europejskich. Zarówno na tle militarnym jak i dyplomatycznym czy energetycznym.

 "Musimy nauczyć się tego, w jaki sposób walczyć ze wszystkimi tymi rosyjskimi zagrożeniami, nie tylko na polu walki, poprzez dostarczanie broni do Ukrainy - czyli dokładnie to, co robimy przez ostatnie parę miesięcy" – powiedział Mateusz Morawiecki

Obronność w skali globalnej i regionalnej – Warsaw Security Forum

Ważną kwestią która również została poruszona podczas Warsaw Security Forum była konieczność wzmocnienia obronności globalnej i regionalnej państw Europejskich. Wyzwania jakie stawiła przed rządzącymi agresja Rosji zostały dokładnie przeanalizowane.

Podczas konferencji omawiane były nie tylko kwestie dotyczące obronności militarnej państw. Dużą uwagę zwrócono również na problem bezpieczeństwa energetycznego w związku z zapowiadanymi przez zachód ograniczeniami. Istotnym tematem podczas Warsaw Security Forum było również bezpieczeństwo cybernetyczne oraz konieczność wzmocnienia rządowych systemów w celu zapobiegania atakom.

Liczba wyświetleń: 501Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS