WORD Grudziądz - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Grudziądzu

Kategoria: WORD

Województwo: kujawsko-pomorskie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Grudziądzu

Grudziądz WORD telefon, kontakt, adres. Zapisy na egzamin na prawo jazdy w WORD Grudziądz testy, cennik. Godziny otwarcia WORDu w Grudziądzu.

Grudziądz WORD

WORD Grudziądz, a dokładnie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy Grudziądz, ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu. Przede wszystkim prowadzi szkolenia dla przyszłych kierowców pod względem teoretycznym, a także praktycznym. Zadaniem ośrodka jest przeprowadzanie państwowych egzaminów, które sprawdzają kwalifikacje kandydatów.

Pracujący w jednostce WORD Grudziądz instruktorzy prowadzą kursy, które umożliwiają zdobycie uprawnień do kierowania pojazdem osobowym, a także kursy umożliwiające przewóz towarów niebezpiecznych dla kierowców zawodowych. W mieście Grudziądz WORD przygotowuje także przedsięwzięcia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, do których należy na przykład edukacja dzieci w szkole.

WORD Grudziądz telefon

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z instytucją, jaką jest WORD Grudziądz kontakt, mogą zrealizować to na kilka sposobów. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie zapytania dotyczące kursów oraz egzaminów należy kierować na adres [email protected]. Informacje zwrotne na wszystkie pytania są udzielane w jak najkrótszym czasie. Dostępny jest również osobny adres e-mail dotyczący egzaminów. Jest nim [email protected].

Udostępniany przez WORD Grudziądz telefon jest najszybszym dostępnym kanałem kontaktowym, dzięki któremu zainteresowane osoby mogą w danej chwili uzyskać wszystkie potrzebne informacje wraz z odpowiedziami na nurtujące pytania. Połączenia są odbierane przez wyłącznie doświadczone osoby z szeroki zakresem wiedzy.

 • WORD Grudziądz telefon do sekretariatu: 883 349 198
 • Numery telefonu dotyczące egzaminowania: 883 349 196 oraz 883 349 197
 • Adres e-mail: [email protected] lub [email protected]
 • WORD Grudziądz adres: ul. Ludwika Waryńskiego 4, 86-302 Grudziądz

Aby uzyskać więcej danych kontaktowych, warto sprawdzić centralny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. WORD w Grudziądzu to oddział Terenowy WORD w Toruniu.

WORD Grudziądz godziny otwarcia

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy Grudziądz otwarty jest od poniedziałku do soboty. W tych dniach interesanci mają możliwość odbycia wizyty osobistej w placówce oraz zrealizowania kontaktu zdalnego. W niedziele WORD Grudziądz jest zamknięty.

WORD Grudziądz godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:00-16:00
 • Wtorek: 7:00-16:00
 • Środa: 7:00-16:00
 • Czwartek: 7:00-16:00
 • Piątek: 7:00-16:00
 • Sobota: 7:00-15:00
 • Niedziela: Zamknięte 

WORD Grudziądz testy

Prowadzone przez WORD Grudziądz testy, mają za zadanie sprawdzić, czy kandydat kwalifikuje się do uzyskania dokumentów umożliwiających kierowanie pojazdem. Test teoretyczny na prawo jazdy w WORD Grudziądz łącznie składa się z trzydziestu dwóch pytań. Dwadzieścia z nich odnosi się do wiedzy podstawowej, natomiast pozostałe dwanaście dotyczy wiedzy specjalistycznej zdawanej kategorii. Należy zaznaczyć, że za pozytywny wynik egzaminu uznaje się gdy kandydat osiągnie minimum 68 punktów z 74 możliwych.

Na egzamin teoretyczny w WORD Grudziądz interesanci mogą zapisać się przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy, dzięki temu po jego zaliczeniu mogą być zwolnieni ze szkolenia teoretycznego w swojej szkole jazdy. Zazwyczaj większość osób zapisuje się na niego po tym, jak ukończy pełen kursy na prawo jazdy.

Zapisy na egzamin teoretyczny realizowane są w placówce WORD Grudziądz lub Internetowo. Jest to o wiele wygodniejsza opcja, dzięki której nie ma konieczności wychodzenia z domu. Aby zapisać się na egzamin teoretyczny należy posiadać dokument tożsamości, numer PPK, a także dowód wniesienia opłaty za egzamin.

WORD Grudziądz egzamin praktyczny

Aby w WORD Grudziądz egzamin praktyczny mógł zostać przeprowadzony, kandydat do prawa jazdy, obowiązkowo musi przejść kurs, który obejmuje trzydzieści godzin lekcji gdzie każda nich trwa 60 minut. Przed rozpoczęciem kursu koniecznie należy zdobyć Profil Kandydata na Kierowcę.

Egzamin praktyczny składa się z dwóch części. Pierwsza z nich odbywa się na placu manewrowym. Egzaminator sprawdza tam, czy kandydat na prawo jazdy potrafi wykonywać podstawowe manewry, jakimi są jazda po łuku oraz ruszanie z na wzniesieniu. Druga część pozwala sprawdzić, czy osoba potrafi zachować się odpowiednio podczas jazdy w ruchu drogowym. Jeśli chodzi o prawo jazdy kategorii B to część praktyczna egzaminu trwa zazwyczaj od dwudziestu pięciu do czterdziestu minut.

WORD Grudziądz cennik

Cena za cały kurs prawa jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Grudziądzu zależy o zdawanej kategorii. Należy wiedzieć, że waha się ona od 1200 do 2100 złotych, zakładając uzyskanie pozytywnego wyniku w pierwszym podejściu kandydata.

Za egzamin teoretyczny należy zapłacić 50 zł, natomiast za egzamin praktyczny WORD Grudziądz pobiera 200 lub 250 zł w zależności od kategorii.

WORD Grudziądz cennik za kurs:

 • Kategoria B - 1200 złotych
 • Kategoria AM - 700 złotych
 • Kategoria A - 2100 złotych
 • Kategoria A1 - 1800 złotych
 • Kategoria A2 - 2100 złotych 
 • Kategoria A2 dla posiadaczy A1 - 1200 złotych
 • Kategoria A dla posiadaczy A2 - 1200 złotych

WORD Grudziądz kurs reedukacyjny

Prowadzony przez WORD Grudziądz kurs reedukacyjny jest przeznaczony dla kierowców oraz osób, które posiadają pozwolenie na kierowanie tramwajem a kierowali nim w stanie nietrzeźwości. Należy wiedzieć, że decyzję o skierowanie osoby na kurs reedukacyjny wydaje starosta.

Kurs prowadzony jest w formie wykładów. Długość jego trwania to dwa dni, po 8 godzin każdego dnia. Zaświadczenie o ukończeniu kursu otrzymają wyłącznie osoby, które uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Osoba, która ukończyła kurs ma obowiązek w terminie sześciu tygodni przedstawić staroście zaświadczenie o jego ukończeniu. Cena kursu wynosi pięćset złotych, a zajęcia trwają od 8:00 do 16:00. Aby zapisać się na kurs, należy zabrać ze sobą skierowanie, kartę zgłoszenie, a także dowód wpłaty.

Kiedyś prowadzone były również kursy, które pozwalały zbicie punktów uzyskanych za naruszenie prawa drogowego. Obecnie przestały one funkcjonować, a kierowca po uzyskaniu maksymalnej liczby punktów karnych, traci dokument prawa jazdy.

Liczba wyświetleń: 12787Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS