Wybuch rakiety w Polsce

Opublikowano:

Wybuch rakiety w Polsce

Oficjalne stanowisko MSZ w sprawie wybuchu rakiety na terytorium RP. Nieoficjalne informacje CNN na temat trasy rakiety. Wybuch rakiety w Przewodowie.

Eksplozja rakiety w Przewodowie

We wtorek 15 listopada 2022 roku, w powiecie hrubieszowskim w Przewodowie spadła rakieta. Do zdarzenia doszło o godzinie 15:40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń została pocisk był produkcji rosyjskiej. Ten stan rzeczy spowodował roznoszenie się informację, iż to właśnie z terenu Federacji Rosyjskiej została wystrzelona rakieta. Informacje te nie zostały potwierdzone, z tego względu należy wstrzymać się z oskarżeniami.

Wybuch w Przewodowie spowodował śmierć dwóch obywateli Polski. Przywódczy z całego świata kierują kondolencje do rodzin ofiar wybuchu, jednocześnie deklarując swoje wsparcie dla Polski.

Wybuch w Przewodowie – komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Jak mówi Rzecznik Prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wybuch pocisku na terenie Przewodowa spowodował natychmiastową reakcją MSZ. Zbigniew Rau wezwał do natychmiastowych wyjaśnień ambasadora Federacji Rosyjskiej. Dokładne informacje nie zostały jeszcze przekazane do informacji publicznej, jednak będą one publikowane na bieżąco wraz z rozwojem sytuacji. 

Szczyt G20 na Bali w związku z wybuchem rakiety w Przewodowie

Na Bali odbyło się nadzwyczajne spotkanie – szczyt G20 – przy okrągłym stole spotkali się przywódcy największych krajów. Oczywiście głównym tematem spotkania były obecne wydarzenia w Polsce. 

Joe Biden po spotkaniu na Bali podał, iż istnieje małe prawdopodobieństwo, iż rakieta została wystrzelona z terenu Federacji Rosyjskiej. W zależności od dalszych decyzji, od dalszego rozwoju śledztwa, zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Liczba wyświetleń: 769Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS