ZTP Kraków – Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Zarząd Transportu Publicznego ZTP Kraków

Całodobowa infolinia ZTP Kraków 24h. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie rozkład jazdy, bilety. ZTP Kraków kontakt, adres, telefon.

ZTP Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie często nazywany jest również Zarządem Transportu Miejskiego ZTM Kraków. Warto wiedzieć czym tak właściwie zajmuje się ZTP Kraków. Do głównych zadań jednostki planowanie i organizacja wszystkich zadań związanych z transportem publicznym. Oczywiście Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie prowadzi ciągły nadzór nad organizowanymi przejazdami. ZTP Kraków działa również aktywnie nad ciągłym rozwojem systemu rowerów miejskich, a także realizują gminne zadania dotyczące miejskiej polityki rowerowej. Niewiele osób wie, że  to Zarząd Transportu Publicznego Kraków odpowiada za ciągły rozwój stref płatnego parkowania w Gminie Miejskiej Kraków.

ZTP Kraków kontakt

Centralna siedziba ZTP mieście się przy ulicy Wielopole 1. Warto wiedzieć, że wejście do budynku zlokalizowane jest od ulicy Starowiślanej. 

Chcąc skontaktować się z Zarządem Transportu Miejskiego w Krakowie, warto znać aktualne numery kontaktowe instytucji. ZTP Kraków kontakt telefoniczny realizuje pod trzeba numerami kontaktowymi. Połączenia obsługiwane są pod numerem +48 12 616 86 69 przez całą dobę przez konsultantów telefonicznych infolinii ZTP. Poza tym istnieje możliwość kontaktu z sekretariatem czy pracownikami obsługującymi dziennik podawczy w ZTP. Oczywiście ZTP KRaków udostępnia również bilety okresowe, okresowe dla mieszkańca, zintegrowane oraz dla firm.

Poza całodobową telefoniczną infolinią Zarząd Transportu Publicznego Kraków kontakt realizuje jedynie w wybranych godzinach. Zarówno połączenia telefoniczne jak i wiadomości mailowe obsługiwane są od 8:30 do 14:30 w dni robocze.

Infolinia 24/7: +48 12 616 86 69
Dziennik podawczy: +48 12 616 86 00 
Sekretariat: +48 12 616 86 02 

Oczywiście ZTP Kraków kontakt umożliwia również mailowo a infolinia nie jest jedynym sposobem na uzyskanie wsparcia pracowników. Wszelkie zapytania można skierować na adres [email protected]

Dodatkowo Zarząd Transportu Publicznego umożliwia petentom kontakt poprzez formularz kontaktowy. Tak jak przy wysyłaniu wiadomości mailowej w formularzu nadawca wiadomości musi uzupełnić podstawowe dane kontaktowe. Anonimowe wiadomości nie są przetwarzane. Formularz może służyć również jako narzędzie do złożenia skargi lub wniosku.

ZTP Kraków rozkład jazdy

Transport publiczny w Krakowie jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców, a także ogromnym krokiem w kierunku obniżenia emisji gazów do atmosfery. Mieszkańcy, a także turyści w Krakowie mogą korzystać z autobusów miejskich, a także tramwajów.

Chcąc w łatwy sposób przekazać rozkład jazdy ZTP Kraków w czytelny sposób opracował i udostępnił informacje na temat tras i godzin odjazdów transportu publicznego na swojej stronie. ZTP Kraków rozkład jazdy udostępnia również publicznie w wielu aplikacjach mobilnych, warto jednak kontrolować informacje z nieoficjalnych źródeł. W przypadku zmian trasy czy godzin na oficjalnej stronie informacje na te temat publikowane są na bieżąco i odpowiednio wcześniej. 

Publikowany przez ZTP Kraków rozkład jazdy również odpowiednio oznaczył, konkretne linie zostały odpisane, aby ułatwić podróżowanie osobom z trudnościami w poruszaniu się.

ZTP Kraków bilety

Jeżeli chodzi o bilety komunikacji miejskiej w Krakowie, dostępnych jest wiele możliwości. Bilety do kasowania dostępne są w wersji normalnej i ulgowej, rodzaj biletu jest zależny od czasu jego działania. Minimalnie jest to 20 minut, maksymalnie 7 dni. ZTP Kraków bilety oferuje również dla rodzin i grup 20-osobowych.

Gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej w Krakowie? Sprzedaż biletów organizowana jest w niektórych sklepach czy kioskach. W Krakowie dostępne są również automaty biletowe oraz Punkty Sprzedaży Biletów PSB. Zakupu można również dokonać online w niektórych aplikacjach mobilnych.

Liczba wyświetleń: 2341Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS