Urząd Miasta Skarżysko

Urząd Miasta Skarżysko

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: świętokrzyskie

Urząd Miasta Skarżysko

Urząd Miasta i Gminy Skarżysko-Kamienna, godziny otwarcia oraz wydziały. Dowody osobiste, podatek od nieruchomości Skarżysko-Kamienna Urząd Miasta.

Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna kontakt

Urząd Miasta Skarżysko Kam, to jedna z głównych placówek administracji publicznej położona w północnej części województwa świętokrzyskiego, gdzie mieszkańcy miasta jak i pozostali interesanci mogą zrealizować potrzebne formalności obywatelskie. Urząd Miasta Skarżysko Kamienna w przypadku osobistych wizyt zaprasza do placówki znajdującej się przy ulicy Legionów 122D gdzie pracownicy urzędu są do dyspozycji mieszkańców w określonych godzinach pracy.

Urząd Miasta Skarżysko Kamienna kontakt

Adres: ul. Legionów 122D, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Telefon: 41 25 20 100, 41 25 20 101
Fax: 41 25 20 200
E-mail: [email protected]

ePUAP: /umskarzysko/skrytka

Urząd Miasta Skarżysko godziny otwarcia

UM obsługuje interesantów w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem przypadających świąt). Warto pamiętać, iż w instytucji, jaką jest, Urząd Miasta Skarżysko godziny otwarcia nie są, takie same w poszczególne dni robocze. Należy zwrócić na to uwagę, wybierając się osobiście do placówki czy też kontaktując się telefonicznie z Urzędem.

 • poniedziałek: 7:30-17:00
 • wtorek: 7:30-15:30
 • środa: 7:30-15:30
 • czwartek: 7:30-15:30
 • piątek: 7:30-14:00

Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna telefony

Skarżysko-Kamienna Urząd Miasta zachęca petentów do kontaktu telefonicznego w celu realizacji spraw związanych z pracą urzędu.

Infolinia główna: tel. 41 25 20 100 lub  41 25 20 101.

Należy mieć na uwadze, iż poszczególne wydziały urzędu posiadają odpowiednie numery telefonów. Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wykaz telefonów udostępnia w formie listy do wszystkich działających wydziałów. Chcąc skontaktować się z konkretnym wydziałem, należy wybrać odpowiedni numer wewnętrzny. Podane numery do wydziałów kierują do kierowników. Przełożeni są w stanie udzielić informacji na tematy związane z działalnością pionu organizacyjnego.

Biuro Prezydenta Miasta: 41 25 20 508
Sekretariat: 41 25 20 555

 • Wydział Organizacyjny: 41 25 20 150
 • Wydział Finansowy: 41 25 20 104
 • Urząd Stanu Cywilnego: 41 25 20 143
 • Referat Spraw Obywatelskich:  41 25 20 155
 • Referat Zdrowia i Spraw Społecznych: 41 25 20 154
 • Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji: 4125 20 162
 • Wydział Gospodarki Komunalnej I Ochrony Środowiska: 41 25 20 530
 • Wydział Gospodarki Nieruchomościami: 41 25 20 580
 • Wydział Dróg i Transportu: 41 25 20 173
 • Wydział Rozwoju i Planowania Przestrzennego: 41 25 20 187
 • Referat Spraw Społeczno-lokalowych: 41 25 20 160

Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wydziały

W placówce Urzędu w celu ułatwienia formy kontaktu z Urzędem na potrzeby mieszkańców struktura organizacyjna została podzielona na poszczególne wydziały. Każdy z wydziałów obsługuje formalności w określonym zakresie.

Obsługa interesantów z podziałem na zakres wydziałów — Urząd Miasta Skarżysko Kamienna wydziały:

 1. Wydział organizacyjny
 2. Wydział finansowy
 3. Wydział Rozwoju i Planowania Przestrzennego
 4. Wydział Dróg i Transportu
 5. Wydział Gospodarki Nieruchomościami
 6. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
 7. Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji

Urząd Miasta Skarżysko śmieci

Urząd Miasta Skarżysko zaznacza, iż gospodarka odpadami jest niezwykle istotna dla środowiska. Zbiórka selektywna śmieci i odpadów w regionie określa harmonogram dla poszczególnych terenów miasta i pobliskich gmin. Wydział Gospodarki Komunalnej i ochrony środowiska podlegający pod Urząd Miasta Skarżysko wywóz śmieci organizuje zgodnie z harmonogramem zbiórki odpadów. Kalendarz dostępny jest na stronie internetowej w postaci przejrzystego planu na każdy miesiąc.

Opłata za śmieci Skarżysko

Obowiązująca opłata za śmieci Skarżysko jest stawką, jaką należy uiścić w zależności od ilości mieszkańców zamieszkujących i zameldowanych pod wskazanym numerem domu/mieszkania. Wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi — śmieci Skarżysko-Kamienna należy dokonywać na wskazane konto bankowe.

Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna podatek od nieruchomości

Chcąc otrzymać informację kiedy należy opłacić podatek od nieruchomości, w jakiej wysokości oraz czy ten podatek, jest konieczny Urząd Miasta Skarżysko Kamienna, zachęca petentów do kontaktu telefonicznego z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami (tel. 41 25 20 183) lub osobistej wizyty w urzędzie. Urząd Miasta Skarżysko Kamienna podatek od nieruchomości pobiera jedynie od wybranych osób. Osoba fizyczna ma obowiązek złożenia deklaracji (IN-1) o nieruchomości. Na podstawie uzupełnionej deklaracji obliczany jest należny podatek od nieruchomości.  Pozostałe podmioty w tym spółki i instytucje mają obowiązek złożenia deklaracji DN-1 samodzielnie obliczając wysokość podatku od nieruchomości.

Urząd Miasta Skarżysko dowody osobiste

W placówce podgalającej pod Urząd miasta Skarżysko-Kamienna Wydział Spraw Obywatelskich – każdy mieszkaniec ma prawo korzystać z należących  i przysługujących mu praw obywatela.

Dowód osobisty to jeden z najważniejszych dokumentów potwierdzających tożsamość – w Polsce jest to dokument obowiązkowy dla każdego pełnoletniego obywatela. Należy pamiętać, iż w większości przypadków dowód osobisty posiada termin ważności, dlatego należy systematycznie kontrolować daty ważności i wymieniać dokumenty. Również w przypadku kradzieży/zgubienia, należy złożyć wniosek o nowy dokument.
Wnioski o wydanie dokumentu potwierdzającego tożsamość należy składać w placówce jaką jest Urząd Miasta Skarżysko dowody osobiste wydawane są po złożeniu odpowiedniego wniosku. Dokument może być złożony on-line dla osób posiadających odpowiednie konto internetowe obywatela.

Liczba wyświetleń: 5666Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS