Urząd Miasta Wrocław

Urząd Miasta Wrocław

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: dolnośląskie

Urząd Miasta Wrocław

Informacje dotyczące rejestracji pojazdów, prawa jazdy w Wydziale Komunikacji Wrocław. Urząd Miasta Wrocław kontakt dla mieszkańców z siedzibą oraz wydziałami.

Urząd Miasta Wrocław kontakt

Urząd Miejski we Wrocławiu swoją główną siedzibę posiada ulokowaną na placu Nowy Targ. W tym miejscu znajduje się kancelaria Urzędu Miasta Wrocław. Dostępne są także inne lokalizacje a terenie Wrocławia. W związku z tym mieszkańcy mogą realizować formalności w wielu punktach miasta. Z pewnością wpływa to na zmniejszenie kolejek w Urzędzie Miasta we Wrocławiu, a także jest to duże udogodnienie dla interesantów. 

Może okazać się, że na stronie internetowej publikowana jest przez Urząd Miasta Wrocław praca w instytucji dla zainteresowanych. Chcąc wziąć udział w rekrutacji należy odszukać ogłoszenie, przesłać dokumenty lub skontaktować się z ogłoszeniodawcą.

Urząd Miasta Wrocław Nowy Targ

UM we Wrocławiu posiada kilka siedzib na terenie miasta. Urząd Miasta Nowy Targ Wrocław jest dostępny w poniedziałki od 8:00 do 17:15, a także w pozostałe dni robocze od 8:00 do 15:00. Aby skontaktować się z pracownikami instytucji, należy wysłać wiadomość na podany adres poczty elektronicznej.

Adres: pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław
E-mail: [email protected] 

Urząd Miasta Wrocław Zapolskiej

Przy ulicy Zapolskiej mieści się jedna z filii Urzędu Miasta we Wrocławiu. Sprawy mogą być załatwiane przez interesantów na parterze w sali numer 4 przy stanowiskach 6 i 7. Jedyną formą kontaktu z Urzędem Miasta we Wrocławiu Zapolskiej jest fax. Punkt czynny jest w dni robocze od 8:00 do 17:15.

Adres: Gabrieli Zapolskiej 4, 50-032 Wrocław
Fax: +48 71 777 86 22

Urząd Miasta Wrocław Kotlarska

Przy ulicy Kotlarskiej mieści się wydział Urzędu Miasta we Wrocławiu, dokładniej Centrum Obsługi Podatnika Wrocław. COP znajduje się również przy ulicy Zapolskiej.

Adres: Kotlarska 41, 50-151 Wrocław

Urząd Miasta Wrocław Kromera

Wrocław Urzad Miasta Kromera działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:15. Jedyną formą kontaktu udostępnioną dla interesantów jest fax.

Adres: aleja Marcina Kromera 44, 51-163 Wrocław
Fax: +48 71 777 92 19

Warto wiedzieć, że mieszkańcy mogą skontaktować się z instytucją telefonicznie. Urząd Miasta Wrocław kontakt przez telefon jest możliwy pod numerem 71 777 77 77. Telefon Urzędu Miejskiego we Wrocławiu jest obsługiwany przez konsultantów telefonicznych w dni robocze od 8:00 do 18:00. Poza tym przedziałem czasowym, po wybraniu podanego numeru można usłyszeć automatyczną odpowiedź. Informuje ona dzwoniących o godzinach, w których numer jest dostępny.

Telefon: 71 777 77 77

Urząd Miasta Wrocław wydziały

Struktura Urzędu Miasta we Wrocławiu zbudowana jest na wydziałach oraz komórkach organizacyjnych. Każdy wydział w Urzędzie Miasta Wrocław posiada inne zadania oraz odpowiednie kompetencje. Pomaga to w organizacji pracy, a także ułatwia interesantom realizacje formalności. Urząd Miasta Wrocław wydziały oraz ich adresy udostępnia dzwoniącym pod numer 717 777 77 77, a także online.

Urząd Miasta Wrocław wydział komunikacji

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta we Wrocławiu obsługuje sprawy związane z transportem publicznym, rejestracją pojazdów, wydawaniem dowodów rejestracyjnych oraz dokumentów prawa jazdy. Urząd Miasta Wrocław rejestracja pojazdów może zaliczyć do jednej z częściej załatwianych spraw w instytucji. Formalności związane z tym związane wykonywane są w Wydziale Komunikacji a dokładniej w Wydziale Spraw Obywatelskich — Dział rejestracji pojazdów. Dokumenty wnioskujące o rejestracje pojazdu można złożyć w Centrach Obsługi Mieszkańców (COM) we Wrocławiu. Urzędnicy są dostępni od 8:00 do 17:15 w dni robocze.

COM I
Adres: Gabrieli Zapolskiej 4, 50-032 Wrocław — sala S2 okienka 1-14.

COM II
Adres: plac Nowy Targ 1/8, 50-141 Wrocław — okienka od 11 do 17.

Urząd Miasta Wrocław prawo jazdy oraz formalności z tym związane również można załatwić w Wydziale Spraw Obywatelskich, dokładniej w dziale uprawnień kierowców. Dodatkowe pytania można kierować telefonicznie do Wydziału Komunikacji Wrocław pod numerem +48 71 777 77 77.

COM I Sala S1 okienka 1, 2, 3.
COM II parter okienko 1.

COM IV
Adres: aleja Marcina Kromera 44, 51-163 Wrocław — parter okienko 7

Wydział architektury Urząd Miejski Wrocław

Chcąc uzyskać pozwolenie na budowę, decyzje o zatwierdzeniu projektu czy zaświadczenia dotyczącego powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego, należy skierować się Wydziału Architektury Urzędu Miasta Wrocław. Petenci mogą skontaktować się z sekretariatem wydziału przez telefon, ale również z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Wydział Architektury Wrocław mieści się pod podanym adresem w pokoju numer 234 na pierwszym piętrze.

Telefon: +48 71 777 71 14.
E-mail: [email protected] 
Adres: 50-141 Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8

Wydział Lokali Mieszkalnych Urząd Miejski Wrocław

Jednym z wydziałów działów, które działają w UM Wrocław jest wydział Lokali Mieszkalnych. Znajduje się on na placu Nowy Targ. Oferowane przez Urząd Miasta Wrocław mieszkanie plus jest programem socjalnym przygotować przygotowanym przez Rząd. Realizacje formalności związanych z projektu powierzono Urzędom Miasta w całej Polsce.

Adres: pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław
Telefon: +48 71 777 84 22
E-mail: [email protected] 

Urząd Miasta Wrocław podatek od nieruchomości

W sprawie opłaty podatku od nieruchomości, leśnego oraz rolnego należy zgłosić się do Centrum Obsługi Podatnika Urzędu Miasta we Wrocławiu. W przypadku wystąpienia dodatkowych pytań można skontaktować się z kierowniczką wydziału pod numerem +48 71 777 84 23. Deklaracje podatkową można wypełnić przez internet bez konieczności stawiania się w Urzędzie Osobiście.

Telefon: +48 71 777 84 23

Liczba wyświetleń: 60831Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS