Urząd Skarbowy Przemyśl

Urząd Skarbowy w Przemyślu

Kategoria: Urząd Skarbowy

Województwo: podkarpackie

Urząd Skarbowy w Przemyślu

Urząd Skarbowy Przemyśl godziny otwarcia, telefon, adres, numer konta. Podatek od kupna samochodu w Urzędzie Skarbowym w Przemyślu.

Urząd Skarbowy Przemyśl

Urząd Skarbowy Przemyśl  jest jednostką Krajowej Administracji Skarbowe. Placówka podlega Naczelnikowi Urzędu Skarbowego. Zajmuje się poborem i ustalaniem wszystkich podatków.  Urząd Skarbowy w Przemyślu rejestruje podatników, którzy pod niego podlegają. Jednostka prowadzi kontrole przeciwko wszystkim przestępstwom i wykroczeniom skarbowym. W przypadku popełnienia wykroczenia, wobec placówki skarbowej, urząd ma prawo nałożyć na podatnika kary majątkowe. 

Urząd Skarbowy Przemyśl kontakt

Urząd Skarbowy w Przemysłu znajduje się przy ul. Lwowskiej 9a w Przemyślu. Oddział kontakt realizuje drogą telefoniczną i mailową. Godziny obsługi są dopasowane do potrzeb klientów. Wszelkie wizyty w urzędzie są możliwe tylko po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. Każde spotkanie można umówić przez telefon z biurem obsługi klienta lub przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji (ePUAP). Pytania odnośnie funkcjonowania urzędu można wysyłać pod podany adres e-mail. Podstawowym miejscem do obsługi klienta w Urzędzie Skarbowym w Przemyślu jest biuro na parterze jednostki.

Urząd Skarbowy Przemysł adres: ul. Lwowska 9 a: 37-700 Przemyśl
Urząd Skarbowy Przemysł telefon: 16 675 26 00 
FAX: (016) 678 81 48
NIP: 795-10-51-986
E-mail: [email protected]

Urząd skarbowy Przemyśl godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: 08:00-18:00
  • Wtorek: 08:00-15:00
  • Środa:  08:00-15:00
  • Czwartek: 08:00-15:00
  • Piątek: 08:00-15:00

Urząd Skarbowy Przemyśl druki do pobrania umieszcza w specjalnie wyodrębnionym miejscu na stronie internetowej. Jest to duże udogodnienie dla osób, które nie mają czasu pojawić się osobiście w urzędzie po odbiór potrzebnych dokumentów. Wszystkie pliki są zamieszczone w formacie pdf, co umożliwia szybkie i proste wydrukowanie dokumentów.

Urząd Skarbowy Przemyśl podatek od kupna samochodu

Podatek od kupna samochodu jest podatkiem cywilnoprawnym (PCC). Podatek PCC płaci się w momencie, w którym samochód został zakupiony od osoby niebędącej podatnikiem VAT (kupno używanego samochodu od osoby prywatnej). W takim wypadku zostaje wystawiona umowa sprzedaży. Od podatku można być zwolnionym jeśli:

  • wartość rynkowa samochodu nie przekraczała 1000 zł
  • podmiotem kupującym była osoba niepełnosprawna, potrzebująca pojazdu na własny użyte
  •  auto zostało zakupione za granicą

  Urząd Skarbowy w Przemyslu posiada 14-dniowy okres liczony od momentu kupna samochodu, w którym należy złożyć do urzędu deklarację PCC-3. Wnioski i deklaracje można złożyć drogą elektroniczną lub osobiście w Urzędzie Skarbowym Przemyśl.

Urząd Skarbowy Przemyśl nr konta udostępnia w danych kontaktowych. Należyte opłaty skarbowe należy wykonać na odpowiedni numer konta bankowego Urzędu Skarbowego w Przemyślu. Mimo małego prawdopodobieństwa nagłej zmiany w numerze konta rachunkowego zaleca się dokładne sprawdzenie poprawności numeru.

Liczba wyświetleń: 932Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS