Wydział Komunikacji Poznań

Kategoria: Wydział Komunikacji

Województwo: wielkopolskie

Wydział Komunikacji Poznań

Umawianie wizyty online w Wydziale Komunikacji Poznań. Wydział Komunikacji w Poznaniu druki do pobrania, pełnomocnictwo, wnioski.

Wydział Komunikacji Poznań kontakt

Interesanci, którzy nie mogą udać się osobiście do placówki mają możliwość skorzystania z kontaktu zdalnego. Wydział Komunikacji Poznań kontakt z petentem realizuje na wiele sposobów. Jedną z opcji, która umożliwia skontaktowanie się z obsługą jednostki jest przesłanie wiadomości mailowej korzystając z poczty elektronicznej. Pracownicy wydziały na wszystkie otrzymane zapytania odpowiadają w jak najkrótszym czasie. Warto zaznaczyć, że najszybszym sposobem na uzyskanie kontaktu z Wydziałem Komunikacji w Poznaniu jest zrealizowanie połączenia pod podanym numerem telefonu. Wszelkie informacje dotyczące tego jak Wydział Komunikacji Poznań kontakt z klientami prowadzi udostępniono powyżej. Biorąc pod uwagę fakt, że Wydział Komunikacji Poznań jest wewnętrzną sekcją, można skontaktować się również z placówką nadrzędną.

Wydział Komunikacji Poznań rezerwacja wizyty

Coraz częściej wykorzystywana jest oferowana przez Wydział Komunikacji Poznań rezerwacja wizyty. Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ korzystając z tej opcji petenci nie muszą poświęcać swojego czasu na czekanie w kolejce. Wizytę można zarezerwować telefonicznie, a także przez Internet. Osoby, które wybierają drugą opcję, zobowiązane są wpisać swoje imię, nazwisko, a także numer PESEL. Oczywiście rezerwacja wizyty w Wydziale Komunikacji Poznania może być uskuteczniona po podaniu daty i godziny wizyty. Trzeba pamiętać, że placówka cieszy się dużym zainteresowaniem petentów. Z tego względu Wydział Komunikacji Poznań rezerwacje wizyty umożliwia ze sporym wyprzedzeniem.

Kontakt Wydział Komunikacji Poznań

Adres: Gronowa 22a, Poznań 61-655

Telefon: 61 878 40 16, 61 878 40 16

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Wydział Komunikacji Poznań:

  • Poniedziałek 7:30-17:00
  • Wtorek 7:30-15:30
  • Środa 7:30-15:30
  • Czwartek 7:30-15:30
  • Piątek 7:30-15:30

Wydział Komunikacji Poznań

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą załatwić formalności związane z komunikacją powinny udać się w tym celu do Wydziału Komunikacji w Poznaniu. W tym miejscu istnieje możliwość zarejestrowania oraz wyrejestrowania pojazdu, uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę, a także odbioru prawa jazdy. Wydział Komunikacji Poznań wydaje interesantom dowody rejestracyjne, wydaje oraz legalizuje tablice rejestracyjne, wydaje pozwolenia na wykonywanie zarobkowych przejazdów ludzi i towarów, a także wydaje licencje na przejazd taksówką. Pracownicy wydziału mają możliwość przywracania uprawnień do kierowania pojazdami oraz wydają kartę pojazdu.

Wydział Komunikacji Poznań druki do pobrania

Warto wiedzieć, że Wydział Komunikacji Poznań druki do pobrania online, dzięki czemu dokumenty można samodzielnie wydrukować i samodzielnie dostarczyć do placówki. Obecnie istnieje możliwość składania większości dokumentów drogą elektroniczną. Oczywiście Wydział Komunikacji Poznań tę możliwość zarezerwował dla petentów mogących potwierdzić swoją tożsamość online przykładowo z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Wydział Komunikacji Poznań prawo jazdy

Przede wszystkim po zdanym egzamin na prawo jazdy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego do Wydziału Komunikacji Poznania przesyła informacje o uzyskaniu pozytywnego wyniku. Wydział Komunikacji Poznań prawo jazdy wydaje po sprawdzeniu, czy petent załatwił wszelkie formalności. Interesant może odebrać prawo jazdy po uiszczeniu wymaganej opłaty. Opłatę można zrealizować osobiście w placówce oraz przelewem na numer konta bankowego. Średni czas oczekiwania na prawo jazdy w Poznaniu to dwa tygodnie.

Wydział Komunikacji Poznań rejestracja pojazdu

Osoby, które dokonały zakupu samochodu mają obowiązek go zarejestrować. Realizowana przez Wydział Komunikacji Poznań rejestracja pojazdu wymaga przedstawienie wszystkich wymaganych dokumentów, jakimi są między innymi wniosek o rejestrację pojazdu, karta pojazdu, oryginalny dowód zakupu pojazdu, potwierdzenie uiszczenia opłaty, a także dowód tożsamości. W przypadku samochodu używanego należy przedstawić również tablice rejestracyjne oraz potwierdzenie zawarcia umowy z ubezpieczycielem. Rejestracja pojazdu w Wydziale Komunikacji w Poznaniu jest możliwa do zrealizowania podczas jednej wizyty w placówce.

Mapa Wydział Komunikacji Poznań

Liczba wyświetleń: 401Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS