Urząd Stanu Cywilnego Poznań

Urząd Stanu Cywilnego Poznań

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: wielkopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Poznań

Urząd Stanu Cywilnego Poznań telefon, e-mail, kontakt dla interesantów. Akt urodzenia Urząd Stanu Cywilnego Poznań, godziny otwarcia USC Poznań.

Urząd Stanu Cywilnego Poznań kontakt

Jednym z Wydziałów Urzędu Miasta Poznań jest Urząd Stanu Cywilnego. Warto wiedzieć, że w Poznaniu Urząd Stanu Cywilnego obsługuje kontakt z mieszkańcami miasta na wiele sposobów. Oczywiście telefon kontaktowy jest jedną z najczęściej wybieranych i najbardziej popularnych metod kontaktu z obsługą klienta w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu. Oczywiście Urząd Stanu Cywilnego Poznań kontakt telefoniczny obsługuje w wybranych godzinach.

Adres: ul. Libelta 16/20, 61-706 Poznań
Urząd Stanu Cywilnego Poznań telefon: 61 878 41 36
E-mail: [email protected]

Rezerwacja wizyt: 61 646 33 44

Urząd Stanu Cywilnego (USC) w Poznaniu umożliwia zawieranie małżeństw w Poznaniu, odpowiada za nadawanie numerów PESEL, rejestrację urodzeń i zgonów. To tutaj składane są wnioski o wydanie dokumentów potwierdzających tożsamość: dowodów osobistych, paszportów, wiz wjazdowych i wyjazdowych oraz kart cudzoziemców.

Poznań urząd Stanu Cywilnego godziny otwarcia

W celu zapewnienia interesantom możliwości swobodnej realizacji formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu, godziny otwarcia dostosował do wygody interesantów. Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu nie są tożsame każdego dnia. Dodatkowo instytucja nie jest czynna w weekendy. 

poniedziałek: 7:30-17:00
wtorek: 7:30-15:30
środa: 7:30-15:30
czwartek: 7:30-15:30
piątek: 07:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego Poznań ślub

Zawarcie związku małżeńskiego w USC możliwe jest bezpośrednio w budynku instytucji lub poza nią. Aby zorganizować taką uroczystość, wymaga się złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu, a także uiścić opłatę. Warto wiedzieć, że Urząd Stanu Cywilnego Poznań ślub organizuje uroczystości w Bibliotece Raczyńskich. Oczywiście wszelkie formalności przed ślubne realizowane są w głównym budynku instytucji.

Urząd Stanu Cywilnego Poznań ślub konkordatowy to połączenie ślubu cywilnego ze ślubem kościelnym.

Urząd Stanu Cywilnego Poznań wykaz ślubów księga w której urzędnicy przechowują spis ślubów (a także urodzeń i zgonów) zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Poznaniu. Dane gromadzone obejmują okres stu lat. 

Informacja telefoniczna: 61 646 33 44

Urząd Stanu Cywilnego Poznań akt urodzenia

Po urodzeniu dziecka, rodzice lub opiekuni prawni muszą skierować się do Urzędu Stanu Cywilnego. Po realizacji koniecznych formalności w instytucji jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Poznań akt urodzenia zostaje przekazany opiekunom. Podczas tej wizyty potwierdzane jest imię dziecka oraz przyznawany jest mu numer PESEL. Należy wiedzieć, że akt urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego Poznań wydawany jest bezpłatnie. Jeżeli chodzi o odpis takiego dokumentu, należy liczyć się z koniecznością uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Liczba wyświetleń: 62659Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS