PSSE Sanepid Legnica

Sanepid Legnica – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy

Opublikowano:

Kategoria: Sanepid

Województwo: dolnośląskie

Sanepid Legnica – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy

Sanepid Legnica numer telefonu, adres, godziny otwarcia. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy książeczka sanepidowska, badania, praca

Sanepid Legnica książeczka sanepidowska

W celu uzyskania wpisu do dokumentu, którym jest istniejąca w Sanepid Legnica książeczka sanepidowska, należy wykonać wcześniej odpowiednie badania. Oferowane przez jednostkę Sanepid Legnica badania mają na celu wykluczenie zakażenia u pacjenta pałeczkami z rodzaju Salmonella i Shigella. Koniecznie muszą je wykonać osoby, które chcą podjąć zatrudnienie w branży gastronomicznej, a także tej gdzie mają kontakt z dziećmi czy dużą ilością osób. Skierowanie na badanie może wystawić pracodawca, ale można je zrealizować również bez obowiązku jego posiadania. W Sanepid Legnica wymazy trzeba pobrać kolejno przez trzy dni, aby badanie zostało prawidłowo przeprowadzone. Czas oczekiwania na książeczkę sanepidowską nie powinien być dłuży niż dwa tygodnie. Cała analiza badań wykonywana jest w istniejącym w Sanepid Legnica laboratorium.

Sanepid Legnica Oddział Epidemiologi

Istniejący w jednostce Sanepid Legnica Oddział Epidemiologii prowadzi cały zakres różnorodnych spraw. Zadania, które głównie wykonuje to:

  • realizowanie działalności zapobiegawczej, a także przeciwepidemicznej w ogniskach chorób zakaźnych i pasożytniczych
  • wykrywanie bezobjawowych nosicieli pałeczek duru brzusznego oraz Salmonelli i Shigelli
  • prowadzenie rejestrów dotyczących między innymi zachorowań na choroby zakaźne
  • prowadzenie kontroli sanitarnych w podmiotach leczniczych oraz praktykach zawodowych
  • prowadzenie nadzoru nad procesami sterylizacji i ich wewnętrzną kontrolą
  • nadzór nad organizacją i wykonywaniem szczepień ochronnych
  • przygotowywanie opracowań statystycznych, które szczególnie dotyczą ważnych chorób zakaźnych

Sanepid Legnica kontakt

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy umożliwia zdobycie kontaktu zdalnego interesantom za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także za pomocą numeru telefonu. Należy pamiętać, że Sanepid Legnica kontakt udostępnia tylko w czasie godzin otwarcia. Najszybszym sposobem na uzyskanie niezbędnych w danej chwili informacji jest skorzystanie z telefonicznej formy kontaktowej. 

Sanepid Legnica numer telefonu: 76 72 45 310, 530 683 356
Sanepid w Legnicy adres e-mail: [email protected]
Sanepid Legnica adres: ul. Mickiewicza 24, 59-220 Legnica

Sanepid w Legnicy numer konta bankowego umieszcza na głównej stronie internetowej. Zainteresowane osoby powinny sprawdzać jednak, czy podane informacje są aktualne, ponieważ często ulegają wszelkim zmianom. 

Sanepid Legnica godziny otwarcia

Instytucja, którą jest Sanepid Legnica godziny otwarcia, od poniedziałku do piątku ma takie same. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy przyjmuje interesantów od 7:25 do 15:00. Warto wiedzieć, że w soboty i niedziele Legnica Sanepid jest nieczynny.

Sanepid Legnica godziny pracy:
Poniedziałek: 7:25-15:00
Wtorek: 7:25-15:00
Środa: 7:25-15:00
Czwartek: 7:25-15:00
Piątek: 7:25-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte 

Sanepid Legnica odbiór wyników

Sanepid Legnica odbiór wyników umożliwia osobiście, a także w formie elektronicznej. Zainteresowane osoby, które chcą uzyskać swoje wyniki zdalnie, muszą wejść na główną stronę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy i wpisać wcześniej uzyskany kod kreskowy, a także numer PESEL. Odbiór wyników w formie online jest coraz częściej preferowany, ponieważ jest dużo wygodniejszy oraz pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. 

Sanepid Legnica Oddział Higieny

W Sanepid Legnica Oddział Higieny prowadzi nadzór sanitarny nad warunkami zdrowotnymi środowiska pracy, a także nad przestrzeganiem przez podmioty wprowadzające do obrotu prekursory kategorii 2 i 3. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy ten oddział również kontroluje przestrzeganie przepisów dotyczących wprowadzania do obrotu produktów biobójczych i substancji czynnych oraz zapobiega zagrożeniom dla zdrowia człowieka, które mogą powstawać w wyniku obrotu, stosowania, a także magazynowania środków ochrony roślin. 

Sanepid Legnica praca

Wykonywana przez instytucję Sanepid Legnica praca wymaga dużej odpowiedzialności, a także dokładności. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy zatrudnione są wyłącznie osoby, które posiadają wymagane wykształcenie, oraz szeroki zakres różnych umiejętności. Zainteresowane osoby, które chcą podjąć pracę w Legnica Sanepid mogą ubiegać się o nią osobiście, a także elektronicznie. Sanepid Legnica oferty pracy umieszcza w internecie. 

Liczba wyświetleń: 7371Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS