PSSE Sanepid Wołomin

Sanepid Wołomin – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Wołomin

Kategoria: Sanepid

Województwo: mazowieckie

Sanepid Wołomin – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Wołomin

Sanepid Wołomin godziny otwarcia, numer telefonu, adres. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Wołomin badania wody, badania na nosicielstwo.

Sanepid Wołomin badania

Wykonywane przez Sanepid Wołomin badania na nosicielstwo wykonuje się, aby wykluczyć u pacjenta zakażenie pałeczkami Salmonella i Shigella. Dotycząca Sanepid Wołomin badanie na nosicielstwo cena jest ustalona według znajdującego się na stronie internetowej cennika. Skierowanie na badania można otrzymać od pracodawcy i w tym przypadku to on ponosi wszystkie związane z nim koszty. Powinno ono zawierać takie elementy jak:

 • dane osoby kierowanej na badania
 • dane pracodawcy
 • stanowisko zajmowane przez skierowanego na badania pracownika
 • powód skierowania na badanie
 • data wystawienia skierowania
 • podpis pracodawcy

Badania można przeprowadzić również bez konieczności posiadania skierowania. Po ich wykonaniu można otrzymać wpis do dokumentu, jakim jest w Sanepid Wołomin książeczka sanepidowska. Zazwyczaj jest ona obowiązkowa przy zawodach związanych z gastronomią, a także pracą z dziećmi i dużą ilością osób. Czas oczekiwania na książeczkę wynosi zwykle do dwóch tygodni. 

Sanepid Wołomin kontakt

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Wołomin posiada telefon alarmowy, z którego korzystać można tylko w nagłych przypadkach. Funkcjonuje on w dni robocze w godzinach 8:00-20:00, a także w weekendy oraz święta od 10:00 do 15:00. Interesanci, którzy chcą uzyskać z placówką Sanepid Wołomin kontakt, mogą to wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wysłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]. Można również skorzystać z niżej podanego numeru telefonu, a także odbyć osobistą wizytę w instytucji. Należy pamiętać, że dostępne w Sanepid Wołomin druki do pobrania znajdują się na głównej stronie internetowej. 

Sanepid Wołomin telefon: 22 776 21 92, 22 776 11 70, 22 776 38 33 
Sanepid Wołomin telefon alarmowy: 510 146 258 
Sanepid Wołomin adres: ul. Legionów 78, 05-200 Wołomin

Sanepid Wołomin godziny otwarcia

Warto wiedzieć, że Sanepid Wołomin godziny otwarcia ma adekwatne do godzin przyjmowania interesantów. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Wołomin otwarta jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:05. W weekendy petenci nie mogą korzystać, z oferowanych przez Wołomin Sanepid usług. Można dokonać wcześniej rezerwacji terminu planowanej osobistej wizyty w placówce.

Sanepid Wołomin godziny pracy

Poniedziałek7:30-15:05
Wtorek7:30-15:05
Środa7:30-15:05
Czwartek7:30-15:05
Piątek7:30-15:05
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte

 

Sanepid Wołomin Epidemiologia

Istniejąca w jednostce Sanepid Wołomin Epidemiologia zajmuje się badaniami na nosicielstwo, szczepieniami, a także chorobami zakaźnymi. Wykonywane przez znajdującą się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wołomin Sekcję Epidemiologi zadania dotyczą między innymi: 

 • oceny sytuacji epidemiologicznej na terenie działania Powiatowej Stacji w zakresie występowania chorób zakaźnych oraz pasożytniczych
 • przyjmowania zgłoszeń dotyczących chorób zakaźnych i zakażeń
 • prowadzenia działań w celu poprawy zgłaszalności oraz wirusolgicznej weryfikacji ostrych porażeń wiotkich
 • sprawowania nadzoru epidemiologicznego w przypadku inwazyjnej choroby meningokowej, pneumokokowej, a także innych bakteryjnych zakażeń ośrodkowego układu nerwowego
 • prowadzenia nadzoru bieżącego nad stanem higieniczno-sanitarnym podmiotów wykonujących działalność leczniczą we współpracy z Zespołem Kontroli do spraw Zakażeń Szpitalnych
Sanepid Wołomin odbiór wyników

Interesanci, którzy chcą odebrać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wołomin wyniki badań mogą to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest osobisty odbiór w placówce, natomiast drugim jest skorzystanie ze sposobu w formie online. W celu odebrania wyników zdalnie należy wejść na główną stronę internetową Sanepid Wołomin oraz wpisać tam odpowiedni kod kreskowy, a także numer PESEL. Oferowany przez Sanepid Wołomin odbiór wyników w formie elektronicznej jest znacznym udogodnieniem. 

Sanepid Wołomin badanie wody

W instytucji Sanepid Wołomin badanie wody zostaje przeprowadzane w Sekcji Higieny Komunalnej. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wołomin badania są wykonywane nad jakością wody przeznaczoną do spożycia, w kąpieliskach oraz w pływalniach. Polegają one na pobraniu próbek, ich transportu, a także dokonywanie analizy oraz sporządzenia sprawozdania. Dzięki przeprowadzanym badaniom każda osoba może korzystać ze zdrowej wody bez żadnych obaw. 

Liczba wyświetleń: 9361Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS