ZUS Legnica

ZUS Legnicy – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: dolnośląskie

ZUS Legnicy – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy

ZUS Oddział w Legnicy telefon, numer. ZUS Legnica kontakt dla interesantów. Wydziały ZUS Legnica – Wydział Zasiłków, Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

ZUS Legnica kontakt

Na terenie województwa dolnośląskiego jednym z dostępnych placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest ZUS Oddział w Legnicy. Należy wiedzieć, że jednostka jest nadrzędną w stosunku do inspektoratów w Bolesławcu, Głogowie, Jaworze, Lubinie, Złotoryi, a także Biur Terenowych w Górze, Lwówku Śląskim i Polkowicach.

Aby skontaktować się bezpośrednio z ZUSem w Legnicy, można skorzystać z poniższych danych kontaktowych placówki. Aktualnie w placówce jaką jest ZUS Legnica kontakt nie jest prowadzony mailowo. Mimo iż nie ma możliwości przesłania wiadomości na elektroniczny adres ZUS Legnica, istnieje możliwość skorzystania z adresu mailowego Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS [email protected].

Adres: ul. Wł. Grabskiego 26, 59-220 Legnica

ZUS w Legnicy ul. Grabskiego 26 stanowi również miejsce przeprowadzania badań lekarskich. Osoby które poruszają się na wózku lub posiadają inne problemy z samodzielnym poruszaniem się, mogą skorzystać z pomocy pracowników w otworzeniu drzwi. Poprawna organizacja w Legnica ZUS pozwoliła umieścić wszystkie gabinety lekarskie na parterze. Mimo tego w budynku występują stopnie, aby móc je bez problemowo pokonać zainstalowano platformę.

ZUS oddział w Legnicy telefon

Kontakt telefoniczny w Oddziale ZUS w Legnicy możliwy jest w godzinach otwarcia. Nie każda osoba zdaje sobie sprawę, iż poza infolinią ZUS, wiele oddziałów udostępnia również wewnętrzne telefony kontaktowe. Aktualnie ZUS Legnica telefon obsługuje między innymi w sprawie ulg i umorzeń. Połączenia obsługiwane są przez specjalistę w tym zakresie.

Telefon: (76) 876 43 91

Oczywiście pełne wsparcie pracowników ZUS w Legnicy można uzyskać stacjonarnie. Warto wspomnieć, iż placówka obsługuje rezerwacje wizyt. Osoby korzystające z możliwości rezerwacji terminu wizyty w oddziale ZUS Legnica, mogą liczyć na obsługę o wyznaczonej wcześniej godzinie. Dodatkowo rezerwacja wizyty stanowi pewność dla petenta, iż zrealizuje wszystkie formalności jednego dnia.

Rezerwacja wizyt Legnica ZUS telefon: 76 876 40 16

ZUS Legnica godziny otwarcia

W Legnicy ZUS funkcjonuje we wszystkie dni robocze. Nie oznacza to, jednak iż każdego dnia godziny otwarcia są takie same. Należy mieć na uwadze, iż ze względu na potrzeby interesantów nie są one tożsame cały tydzień. Aktualnie Oddział ZUS w Legnicy od wtorku do piątku działa w godzinach 8:00-15:00. Jeżeli chodzi o poniedziałki, obsługa klienta tego dnia prowadzona jest od 8:00 do 17:00. 

  • poniedziałek: 08:00-17:00
  • wtorek: 08:00-15:00
  • środa: 08:00-15:00
  • czwartek: 08:00-15:00
  • piątek: 08:00-15:00
  • sobota: zamknięte
  • niedziela: zamknięte

ZUS Legnica wydziały

Dobrą organizację pracy w ZUS Legnica można zawdzięczać odpowiedniemu podzieleniu obowiązków. W oddziale ZUS w Legnicy funkcjonują wydziały wewnętrzne. Każdy z nich posiada jasno wyznaczone zadania, dzięki czemu interesanci wiedzą, gdzie się skierować. Niektóre dostępne w ZUS Legnica wydziały nie prowadzą obsługi petentów, do takich oddziałów można zaliczyć między innymi księgowość.

ZUS Legnica Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji znajduje się na parterze. Aby dostać się do wydziału, można skorzystać ze wsparcia wybranego pracownika lub przygotowanych oznaczeń. W tym miejscu przeprowadzane są badania lekarskie ZUS.  

Liczba wyświetleń: 4965Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS