WSSE Sanepid Katowice

Sanepid Katowice Raciborska - Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach

Opublikowano:

Kategoria: Sanepid

Województwo: śląskie

Sanepid Katowice Raciborska - Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach

WSSE Katowice kontakt, telefon, adres. Wyniki oraz cennik badań w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach, książeczka sanepidowska.

WSSE Katowice kontakt

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach- WSSE Katowice jest jednostką zlokalizowaną na ul. Raciborskiej 39. W tych czasach wszystkie placówki publiczne posiadają różnorodne sposoby łączenia się z jednostką, dlatego WSSE Katowice kontakt realizuje, korzystając z nowych technik komunikacji. Pierwszym sposobem są połączenia telefoniczne, do którego zostały podane numery telefonów instytucji. Sanepid Katowice kontakt umożliwia również dzięki przypisanej do urzędu skrytki ePUAP. Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach pozwala na sprawne kontaktowanie się z pracownikami jednostki w celu uzyskania potrzebnych informacji. Dodatkowo usługi składania wniosków, różnego rodzaju dokumentów oraz usługi związane z dostępnością do wyników są zawarte na tej platformie. Adres e-mail to kolejny sposób na zdobywanie informacji od WSSE Katowice. W celu nabycia konkretnych informacji, bez kontaktowania się z instytucją na temat prowadzonych przez nią działań można odwiedzić stronę: wsse katowice pl.

WSSE Katowice adres: ul. Raciborska 39, 40-074 Katowice
Sanepid Katowice infolinia: 22 25 00 115
WSSE Katowice telefon: 32 351 23 00
E-mail:  [email protected]

WSSE Katowice godziny otwarcia:

Poniedziałek 07:30-15:00
Wtorek 07:30-15:00 
Środa  07:30-15:00
Czwartek  07:30-15:00
Piątek  07:30-15:00

Laboratorium WSSE Katowice

Przy ul. Raciborskiej 39 w Katowicach zlokalizowane jest laboratorium WSSE Katowice, w którym są przeprowadzane różnego rodzaju badania, do których należą:

  • badania żywności
  • badania diagnostyczne
  • badania wody
  • badania radiologiczne
  • badania kosmetyków
  • badania alkoholu
  • badania na stanowisku pracy

Wszelkie badania są wykonywane w zakresie fizykochemicznym, sensorycznym oraz mikrobiologicznym według najnowszych norm i zasad sanitarnych. Każdy interesant uczęszczający na badania do Sanepid Katowice laboratorium może poprosić o udostępnienie wyników przez internet. Duży nacisk kładziony jest na badanie wody w Katowicach, przeznaczonej do użytku spożywczego, wód głębinowych, wód demineralizowanych, a także wód na kąpieliskach publicznych.

Sanepid Katowice książeczka

W miejscach, w których osoby pracujące mają styczność z żywnością, wymagane jest posiadanie książeczki sanepidowskiej, zwanej również książeczką zdrowia.  W celu jej uzyskania należy udać się na badania sanitarno- epidemiologiczne: Sanepid Katowice badania. Podczas takich badań specjaliści zajmujący się ich przeprowadzaniem wykluczają obecność pasożytów i chorób zakaźnych. Sanepid Katowice książeczka umożliwia pracowanie na stanowiskach medycznych, gastronomicznych, edukacyjnych, produkcyjnych itp. W większości przypadków skierowanie na badania sanitarno- epidemiologiczne otrzymuje się od pracodawcy, który zazwyczaj finansuje je ze swoich funduszy. Oczywiście warto wiedzieć, że książeczkę sanepidowską można wyrobić bez specjalnego skierowania. Cena książeczki zdrowia nie jest duża, ponieważ wartość waha się w granicach 1-2 złotych, jednak sam wpis do niej jest już większym wydatkiem. Sanepid Katowice badania kału uznaje za jedne z głównych badań potrzebnych do uzyskania książeczki zdrowia, ponieważ wykrywa nosicielstwo Salmonelli i Shigelli. W jednostce, jaką jest Wojewódzka Stacja Sanepid Katowice po uzyskaniu badań należy udać się do lekarza medycyny pracy, który analizuje wyniki badań WSSE Katowice.  Okres oczekiwania na książeczkę sanepidowską w Sanepid Katowice to około 2 tygodnie. Wszelkie informacje na temat procesu wykonywania badań do uzyskania tego dokumentu można znaleźć na stronie: www wynikibadan wsse katowice pl. Sanepid Katowice cenniki badań podał do dyspozycji swoich klientów. 

Liczba wyświetleń: 6069Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS