Urząd Miasta Radzionków

Urząd Miasta Radzionków

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: śląskie

Urząd Miasta Radzionków

Radzionków Urząd Miasta dowód osobisty, wniosek, dokumenty. Urząd Miasta Radzionków mieszkania. Godziny otwarcia, kasy, wydziały w Urzędzie Miasta Radzionków.

Radzionków Urząd Miasta kontakt

Zlokalizowany w województwie śląskim Radzionków jest jednocześnie miastem oraz gminą. Na jego terenie funkcjonuje Urząd Miasta Radzionków w którym mieszkańcy realizują potrzebne formalności. Siedziba organu mieści się przy ulicy Męczenników Oświęcimia 42. Aby skontaktować się z pracownikami urzędu, można skorzystać z poczty elektronicznej. Kontakt z Urzędem Miasta w Radzionkowie poprzez pocztę elektroniczną zaleca się w  przypadku gdy zapytanie nie jest pilne. Jednak gdy potrzebna jest szybka odpowiedź urzędnika częściej wybieraną przez interesantów opcją jest telefon. Obecnie Urząd Miasta Radzionków kontakt telefoniczny obsługuje pod kilkoma numerami telefonów.

Warto dodać, że w miejscowości Radzionków Urząd Miasta kontakt mailowy możliwy jest gdy nadawca wiadomości podpisze ją imieniem, nazwiskiem, a także dokładnym adresem.

Adres: ul. Męczenników Oświęcimia 42, 41-922 Radzionków 
E-mail: [email protected]

Telefony w Urzędzie Miasta Radzionków

 • 32 388 71 30
 • 32 388 71 52
 • 32 289 07 27

Urząd Miasta Radzionków godziny otwarcia

Wszystkie sprawy urzędowe w UM Radzionków można zrealizować w godzinach otwarcia. Należy wiedzieć, że instytucja działa we wszystkie dni robocze jednak godziny otwarcia Urzędu Miasta Radzionków nie są tożsame każdego dnia. Obecnie w środę godziny

 • poniedziałek 7:00-15:00
 • wtorek 7:00-15:00
 • środa 7:00-17:00
 • czwartek 7:00-15:00
 • piątek 7:00-13:00

Kasy Urząd Miasta Radzionków

W urzędzie miejskim w Radzionkowie funkcjonuje kasa w której interesanci mogą uregulować opłaty za sprawy w urzędzie np. wydanie prawa jazdy. Kasy w Urzędzie Miasta Radzionków czynne są od poniedziałku do piątku, wyjątek stanowi ostatni dzień roboczy każdego miesiąca w którym kasa jest niedostępna.

Godziny otwarcia kasy w UM Radzionków

 • poniedziałek 7:00-14:30
 • wtorek 7:00-14:30
 • środa 7:00-16:30
 • czwartek 7:00-14:30
 • piątek 7:00-11:30

Urząd Miasta Radzionków mieszkania

Mieszkania komunalne w Radzionkowie, jak się o nie starać? Należy wiedzieć, że to Urząd Miasta Radzionków mieszkania rozdziela między najbardziej potrzebujących mieszkańców. Aby starać się o mieszkanie z Urzędu Miasta w Radzionkowie należy złożyć odpowiedni wniosek o przydział mieszkania komunalnego do instytucji. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez UM petent jest przypisywany do listy oczekujących. W przypadku gdy lokal mieszkalny zostanie zwolniony propozycja zostaje przedstawiona interesantowi. Mieszkanie z Urzędu Miasta Radzionków może zostać przydzielone po spełnieniu odpowiednich warunków, konieczne jest również przedstawienie dokumentów potwierdzających stan majątkowy członków gospodarstwa domowego, a także deklarację świadczącą o wysokości dochodów. Oczywiście Urząd Miasta Radzionków mieszkania przyznaje w zależności d potrzeb, oznacza to, że mieszkanie mniejsze zostanie przyznane parze czy kawalerowi, natomiast większe dla rodziny z dziećmi. Sprawy związane z mieszkaniem z Urzędu Miasta Radzionków można zrealizować w Referacie do spraw Gospodarki Lokalowej

Urząd Miasta Radzionków dowód osobisty

Aby uzyskać pierwszy dowód osobisty lub wymienić dokument który stracił ważność lub przestał być aktualny należy złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego. Urząd Miasta Radzionków dowód osobisty podobnie jak inne instytucje zajmujące się takimi sprawami wydaje w terminie 30 dni. Chcąc uzyskać dokument tożsamości konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku wraz ze zdjęciem oraz w niektórych przypadkach dotychczasowy dowód osobisty lub paszport. Wydanie dowodu osobistego przez Urząd Miasta Radzionków jest bezpłatne. Dokładnie wniosek należy złożyć w Referacie Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radzionków.

Urząd Miasta Radzionków wydziały

Aby ułatwić organizację pracy w Urzędzie Miasta Radzionków, funkcjonują wydziały i referaty. Każdy z oddziałów realizuje inne zadania

Wydziały w Urzędzie Miasta Radzionków

 1. Wydział Organizacyjny
 2. Referat Spraw Obywatelskich
 3. Referat ds. Informatyki
 4. Referat Administracyjny
 5. Referat Promocji Miasta i Aktywności Społecznej
 6. Referat Księgowości i Budżetu Miasta
 7. Referat Podatków i Opłat Lokalnych
 8. Urząd Stanu Cywilnego Radzionków
 9. Referat Kadr i Płac
 10. Wydział Gospodarki Miejskiej i Inwestycji
 11. Referat Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami
 12. Referat ds. Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych
 13. Wydział Ekologii
  1. Referat Ochrony Środowiska
  2. Referat Gospodarki Odpadami i spraw Wodno-Ściekowych
 14. Referat Mienia i Zagospodarowania Przestrzennego
 15. Referat ds. Gospodarki Lokalowej

Liczba wyświetleń: 1991Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS