Urząd Miasta Sośnicowice – UM w Sośnicowicach

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: śląskie

Urząd Miasta Sośnicowice – UM w Sośnicowicach

Kontakt mailowy do Urzędu Miasta Sośnicowice, numer telefonu, adres. Czym zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Sośnicowic?

Urząd Miasta Sośnicowice dane kontaktowe

Jeśli występuje potrzeba uzyskania kontaktu z Urzędem Miasta w Sośnicowicach, warto zapoznać się z dostępnymi kanałami kontaktu. Aktualnie Urząd Miasta Sośnicowice kontakt to zrobić telefonicznie lub mailowo w godzinach otwarcia instytucji. Dane kontaktowe dostępne są powyżej. Przy próbie kontaktowania się z UM Sośnicowice telefonicznie, warto pamiętać aby mieć dostęp do potrzebnych dokumentów w razie, gdyby konieczna była weryfikacja danych.

Godziny otwarcia Urzędu Miasta w Sośnicowicach

Urząd Miasta Sośnicowice jest czynny w wybranych godzinach od poniedziałku do piątku. W weekendy Urząd Miasta Sośnicowic nie świadczy usług petentom, jednak mogą wystąpić sytuacje w których zostanie uruchomiony dodatkowy dyżur w sobotę. Urząd Miasta Sośnicowice godziny otwarcia ustanowił tak aby umożliwić skorzystanie z usług jak największej ilości osób.

Kontakt Urząd Miasta Sośnicowice

Adres: ul. Rynek 19, 44-153 Sośnicowice

Telefon: 32 238 71 91,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Miasta Sośnicowice:

  • poniedziałek 7:30-17:00
  • wtorek 7:30-15:30
  • środa 7:30-15:30
  • czwartek 7:30-15:30
  • piątek 7:30-14:00

Sośnicowice Urząd Miasta

Urząd Miasta Sośnicowic jest jednym z podstawowych organów administracji publicznej, którego głównym zadaniem jest realizacja polityki miejskiej i wykonywanie uchwał i decyzji rady miasta. Urząd Miasta Sośnicowice odpowiada za wiele ważnych funkcji, takich jak: zarządzanie infrastrukturą, utrzymanie porządku publicznego, zapewnienie bezpieczeństwa, zarządzanie nieruchomościami, ochrona środowiska i zasobów naturalnych, a także planowanie i realizacja projektów miejskich.

Urząd Miejski w Sośnicowicach pełni również rolę pośrednika między mieszkańcami a władzami i jest odpowiedzialny za świadczenie usług publicznych i pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. W urzędzie można również zrealizować wiele formalności, takich jak rejestracja pojazdu, uzyskanie pozwolenia na budowę, czy wystąpienie o wydanie dokumentów. Urząd Miasta Sośnicowic jest kluczowym elementem funkcjonowania miasta i jego współpraca z mieszkańcami pozwala na lepsze i bardziej efektywne zarządzanie miastem.

Urząd Miasta Sośnicowice opłata skarbowa

Opłata Skarbowa w Urzędzie Miasta Sośnicowic jest obowiązkowa w przypadku załatwienia indywidualnej sprawy urzędowej. Taką sprawą jest między innymi wydanie zaświadczenia, wydanie zezwolenia lub pozwolenia, a także wydanie innych dokumentów, do których należy na przykład udzielenie pełnomocnictwa.

Urząd Miasta Sośnicowice podatek od nieruchomości

Opłata, którą ponoszą właściciele dóbr nieruchomych, do których należą między innymi działki budowlane, domy oraz mieszkania to wymagany przez Urząd Miasta Sośnicowice podatek od nieruchomości.

W sytuacji, kiedy podatnik chce uzyskać zaświadczenie o tym, że ciągle opłaca podatek od nieruchomości powinien starać się o niego w Urzędzie Miasta w Sośnicowicach. Jeśli właściciel złożył do Urzędu Miasta Sośnicowic informacje o posiadanych nieruchomościach, dostanie specjalne pismo z wysokością podatku, który jest zobowiązany uregulować we wskazanym terminie. 

Mapa Urząd Miasta Sośnicowice

Liczba wyświetleń: 272Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS