WFOŚiGW Łódź

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Kategoria: NFOŚiGW

Województwo: łódzkie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

WFOŚiGW Łódź Portal beneficjenta, informacje. Kontakt z WFOŚiGW Łódź. Program czyste powietrze, składanie wniosków. Logowanie w portalu beneficjenta.

WFOŚiGW Łódź

WFOŚiGW Łódź organizuje różnego rodzaju konkursy i akcje ekologiczne, mające na celu zachęcenie ludzi do korzystania z przyjaznych środowisku rozwiązań. Prowadzi edukację ekologiczną dla dzieci i młodzieży z terenu województwa łódzkiego, która jest prowadzona w formie warsztatów. Każde warsztaty mają na celu zwiększenia świadomości ekologicznej młodego pokolenia. WFOŚiGW w Łodzi prowadzi priorytetowe programy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i bioróżnorodności gatunkowej.

Programy priorytetowe WFOŚiGW Łódź:

 • Agroenergia
 • Moja woda
 • Program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie
 • Dotacje dla osób fizycznych

Pomoc finansowa na programy organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pozyskiwana przez jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, podmioty świadczące usługi publiczne w obrębie realizacji zadań własnych gminy oraz samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Takiego dofinansowania WFOŚiGW Łódzkie udziela tylko w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

WFOŚiGW Łódź praca: Oferty pracy i nabory na wolne stanowiska są ogłaszane na stronie internetowej jednostki.

WFOŚiGW czyste powietrze Łódź 

Celem Programu Czyste powietrze jest ograniczenie wydzielania do środowiska smogu i różnych zanieczyszczeń, których źródłem są np. stare, nieekologiczne i nieefektywnie działające piece grzewcze. W programie czyste powietrze zostały wprowadzone pewne zmiany w WFOŚiGW Łódź, którymi jest np. wycofanie dotacji na kotły węglowe oraz podwyższenie progów dochodowych. WFOŚiGW czyste powietrze Łódź prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie o poziomie podstawowym i podwyższonym. Dofinansowanie może uzyskać wnioskodawca, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku jednorodzinnego. Taka osoba musi mieścić się w wyznaczonym przez WFOŚiGW Łódź zakresie dochodowym. 

Czyste powietrze ogólnopolska infolinia:  22 340 40 80
Czyste powietrze WFOŚiGW Łódź telefon: 42 663 41 00

WFOŚiGW Łódź ostrzega przed wyłudzaczami prowadzącymi nabór na programy ochrony środowiska. 

WFOŚiGW Łódź portal beneficjenta

Na Portalu beneficjentów zawarte są wszystkie informacje dotyczące: podstawowych informacji o dofinansowaniu, programów priorytetowych, szkoleń, Edukacji Ekologicznej w Funduszu, Loga i wytycznych związanych z zasadami znakowania oraz multimediów. WFOŚiGW Łódź portal beneficjenta zawiera instrukcję odpowiedniego wypełniania wniosków, dzięki czemu każdy interesant posiada mniejsze prawdopodobieństwo na popełnienie błędu w dokumencie. Portal beneficjenta został stworzony z myślą o lepszym komunikowaniu się z beneficjentami. Dzięki niemu każdy interesant posiada dostęp do stanu rozliczeń m.in.: karty planowego rozliczenia, powiadomień o odsetkach, korespondencji z urzędem, karty rozliczeń umowy. Każdorazowe korzystanie z Portalu beneficjenta jest możliwe po wcześniejszym, logowaniu: WFOŚiGW Łódź logowanie. 

WFOŚiGW Łódź kontakt

Z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi można się skontaktować przez podane numery telefonów. W przypadku chęci zgłoszenia uwag co do funkcjonowania placówki WFOŚiGW Łódź kontakt podaje na adres e-mail: [email protected]. Wojewódzki Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łódź (WFOŚiGW Łódz) korzysta również z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, na której każdy interesant może złożyć udostępnione wnioski i podania oraz skontaktować się z instytucją.

WFOŚiGW Łódź adres: ul. Dubois 118, 93-465 Łódź 
Fax: 42 663 41 01 
E-mail:  [email protected] 
NIP: 7272755012 
Regon: 100804793 
WFOŚiGW Łódź telefon:

 • Centrala: 42 663 41 00
 • Sekretariat Prezesa Zarządu: 42 663 41 05
 • Sekretariat Zastępcy Prezesa Zarządu: 42 663 41 09
 • Inspektor Ochrony Danych Osobowych:  42 663 41 45 
 • Dyrektor Biura:  42 663 41 10
  WFOŚiGW Łódź godziny otwarcia:
Poniedziałek08:00-15:30
Wtorek08:00-15:30
Środa08:00-15:30
Czwartek08:00-15:30
Piątek08:00-15:30
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte

Godziny pracy Biura: poniedziałek- piątek: 07:30-16:30. 
Godziny pracy Kancelarii: poniedziałek- piątek: 07:30-15:30. 
Godziny obsługi Beneficjentów: poniedziałek- piątek: 07:30-15:30.

Liczba wyświetleń: 2052Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS