WFOŚiGW Opole

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Kategoria: NFOŚiGW

Województwo: opolskie

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

WFOŚiGW Opole adres, numer telefonów, infolinia. Godziny otwarcia WFOŚiGW w Opolu. Program Czyste powietrze, fotowoltaika w WFOŚiGW Opole.

WFOŚiGW Opole

Głównym celem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- WFOŚiGW Opole jest wspieranie działań na rzecz lepszego funkcjonowania środowiska. Na jego czele stoi Prezes Zarządu wraz z zastępcą. Dodatkowo ważną rolę w działaniu placówki odgrywa Rada Nadzorcza, w której skład wchodzą wyznaczeni przez Ministra Klimatu pracownicy. Cały urząd działa na podstawie ustawy Prawo ochrony środowiska. Wspiera przedsięwzięcia takie jak:

 • odpowiednie gospodarowanie odpadami
 • edukacja ekologiczna
 • ochrona atmosfery
 • odpowiednie gospodarowanie zasobami wodnymi
 • ochrona środowiska

Beneficjentami ubiegającymi się o pomoc w WFOŚiGW Opole mogą być: osoby fizyczne, stowarzyszenia, jednostki samorządu terytorialnego, fundacje i przedsiębiorcy. Persony chcące skorzystać z innych projektów mogą starać się o dofinansowanie na np.: WFOŚiGW Opole fotowoltaika.

WFOŚiGW Opole czyste powietrze

Informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze można uzyskać pod adresem e-mail: [email protected]. Jego celem jest wymiana starych piecy, które wydzielają dużo zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Każdy wnioskodawca WFOŚiGW czyste powietrze Opole  ma bezpłatny dostęp do informacji i edukacji w zakresie programu Czyste powietrze. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na przedsięwzięcia, które zostały rozpoczęte nie wcześniej niż 6 miesięcy przed składaniem wniosku. Osoba chcąca uzyskać dofinansowanie najwyższego poziomu musi uzyskać od prezydenta miasta zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa. Wnioski o przyznanie dofinansowania na program WFOŚiGW Opole czyste powietrze można składać za pośrednictwem strony internetowej GOV lub bezpośrednio w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

WFOŚiGW Opole informuje, że kontakty telefoniczne będące rodzajem sprzedaży usług związanych z Programem Czyste Powietrze nie są działaniami WFOŚiGW w Opolu. 

WFOŚiGW Opole kontakt

W WFOŚiGW Opole istnieje możliwość bezpośredniego umówienia się na konsultacje, jednak urząd zachęca do korzystania z telefonicznych i internetowych możliwości łączenia się z placówką. Do dyspozycji interesantów urząd podał podane niżej numery telefonów oraz adres e-mail. W przypadku posiadania chęci odwiedzin WFOŚiGW Opole należy udać się do głównej siedziby zlokalizowanej na ul. Krakowskiej 53 w Opolu. 

WFOŚiGW Opole adres: ul. Krakowska 53, 45- 018 Opole
NIP: 7542997507
REGON: 160300436
E-mail: e-mail: [email protected]
WFOŚiGW Opole telefon: 

 • Konsultacje w Biurze Funduszu: 77 44 780 44
 • Punkt Informacyjny: 77 45 37 611
 • Biuro Podawcze: 77 44 78 000
 • Ogólnopolska Infolinia Czyste powietrze: 22 340 40 80
 • Doradztwo Energetyczne:  77 44 78 000
 • Sekretariat Zarządu: 77 44 78 035
  WFOŚiGW Opole godziny otwarcia:
Poniedziałek 07:00-15:00
Wtorek 07:00-15:00 
Środa 07:00-15:00 
Czwartek 07:00-15:00 
Piątek 07:00-15:00 
SobotaZamknięte 
Niedziela Zamknięte 

Punkt informacyjny w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:30-15:30

Liczba wyświetleń: 2125Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS