Oddział NFZ Kraków

NFZ Kraków – Małopolski Oddział NFZ w Krakowie

Opublikowano:

Kategoria: NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia

Województwo: małopolskie

NFZ Kraków – Małopolski Oddział NFZ w Krakowie

NFZ Kraków kontakt z oddziałem, telefon NFZ Kraków, aktualny adres. NFZ EKUZ Kraków, wniosek o kartę EKUZ. Kraków NFZ kolejki – Informator o Terminach Leczenia.

NFZ Kraków kontakt

W województwie małopolskim główny oddział NFZ mieści się w Krakowie. Sala w której obsługiwani są klienci NFZ Kraków mieści się przy ulicy Wadowickiej 8. NFZ Kraków realizuje takie formalności jak:

  • wydawanie karty EKUZ
  • informowanie w temacie sanatoriów
  • zawieranie umów dobrowolnego ubezpieczenia

Podane kwestie są najczęściej kierowanymi sprawami do NFZ w Krakowie.

Aby skontaktować się z oddziałem NFZ w Krakowie, można skorzystać zarówno z poczty elektronicznej jak i telefonu. NFZ Kraków kontakt prowadzi głównie wykorzystując te dwa kanały. Jeżeli chodzi o stacjonarne wizyty w NFZ w Krakowie realizowane są one w Sali Obsługi Klientów przy ulicy Wadowickiej 8w. Należy wiedzieć, że Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zarejestrowany jest przy ulicy Ciemnej 6. 

Adres obsługi interesantów: ul. Wadowicka 8 W, 30-415 Kraków

Aktualnie NFZ Kraków kontakt umożliwia jedynie w godzinach otwarcia. Pracownicy dostępni są we wszystkie dni robocze. W poniedziałki godziny otwarcia NFZ Kraków są najdłuższe 8:00-17:00. Od wtorku do środy obsługa interesantów świadczona jest w godzinach 8:00-16:00. NFZ Kraków godziny otwarcia w piątki ustalił na od 8:00 do 15:00. W podanym czasie pracownicy obsługują klientów stacjonarnie jak i telefonicznie.

NFZ Kraków telefon: 12 29 88 314, 12 29 88 326, 12 29 88 367, 12 29 88 368, 12 29 88 364, 12 29 88 365

NFZ Kraków Batorego

W mieście Kraków NFZ obsługuje klientów przy ulicy Wadowickiej. Adres ten nie stanowi siedziby oddziału od początku jego istnienia. poprzedni adres instytucji – Stefana Batorego 24 – nie jest aktualny. W byłej siedzibie NFZ Kraków Batorego 24 sanatoria oraz formalności z nimi związane nie są obsługiwane. Wszystkie sprawy związane z tym tematem obsługiwane są w siedzibie przy Wadowickiej 8.

Gdzie złożyć wniosek o sanatorium NFZ Kraków? Wniosek o leczenie uzdrowiskowe można przedstawić lekarzowi rodzinnemu, który z kolei wystawia odpowiednie skierowanie dla chorego. Warto wiedzieć, że wniosek o sanatorium w Krakowie można złożyć do oddziału ZUS na druku PR4. Stan chorego potwierdza zatrudniony w ZUS lekarz orzecznik. Jeżeli chodzi o skierowanie do sanatorium, powinno być przesłane przez lekarza kierującego na adres NFZ w Krakowie. Jeżeli dokument nie został wysłany można go złożyć osobiście w oddziale.

NFZ EKUZ Kraków

EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana jest każdej osobie posiadającej prawa do świadczeń NFZ. Wniosek o wydanie EKUZ NFZ Kraków oczywiście przyjmuje stacjonarnie, ale również online z wykorzystaniem poczty elektronicznej lub ePUAP. NFZ Kraków EKUZ może wydać podczas jednego spotkania, z tego względu wiele osób decyduje się na złożenie wniosku stacjonarnie w siedzibie oddziału. Warto pamiętać, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji wizyty.

E-mail: [email protected]
ePUAP: 3bdy2cb654

Kolejki NFZ Kraków

Wolne terminy do lekarzy specjalistów można przeglądać dzięki opublikowanemu na stronie NFZ Kraków Informatorze o Terminach Leczenia. Ze względu na duże kolejki, stworzono specjalny system który pozwoli uzyskać informacje na temat najszybszych terminów do wybranego lekarza. System pozwala na szybkie uzyskanie informacji bez konieczności kontaktowania się z wieloma placówkami.

Liczba wyświetleń: 4327



Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS